17:53 23 грудня 2020 р.
Уряд Швейцарії фінансуватиме проєкт «Органічна торгівля заради розвитку». Європейські імпортери вкладуть у партнерські проєкти з приватними інвестиціями мінімум 50% від загальної їх вартості.
Міжнародна федерація органічного сільськогосподарського руху-IFOAM Organics International спільно з Дослідним інститутом органічного сільського господарства FiBL і незалежною організацією з питань розвитку Helvetas Switzerland почали новий проєкт в Україні, Сербії та Албанії під назвою "Органічна торгівля в цілях розвитку" (OT4D). Про це повідомила ЛОДА, пише DailyLviv.
Метою проєкту є збільшення робочих місць у сільській місцевості, особливо для молоді і жінок, а також сприяння численним позитивним ефектам органічного землеробства з точки зору економічного зростання, інновацій та природного середовища.
Важливою складовою проєкту є стимулювання експорту органічних продуктів з України шляхом взаємодії зі швейцарською і європейської органік індустрією (зокрема, з імпортерами).
Для поліпшення і розширення наявних і потенційних експортних поставок буде налагоджена співпраця компаній у рамках державно-приватного партнерства.
Представники Швейцарії та ЄС будуть запрошені до участі в конкурсі проєктів державно-приватного партнерства з метою підвищення конкурентоспроможності та доданої вартості існуючих або нових органічних виробничо-збутових ланцюжків з України. Імпортери повинні внести свій вклад у такі партнерські проєкти з приватними інвестиціями в розмірі мінімум 50% від загальної вартості проєкту. Точні умови партнерства будуть визначені в консультації зі швейцарськими та європейськими постачальниками.
Проєкт складається з кількох компонентів — формування вигідного і ефективного виробничо-споживчого ланцюжка. У центрі першого компонента — публічно-приватне партнерство, в ході якого імпортери та експортери можуть подавати свої ідеї та пропозиції. З їх числа будуть відібрані кращі для реалізації спільно зі швейцарськими партнерами.
Щоб ліпше зрозуміти поточну ситуацію і потреби органічних експортерів для подальшої участі в таких проєктах, необхідно пройти онлайн-анкетування за посиланням.
"У блоці анкетування є 22 питання, просимо приділити 10 хвилин вашої уваги для заповнення цих форм. Дедлайн подачі інформації - 31 грудня», - зазначила т.в.о директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко.
На Львівщині заклали понад 600 гектарів нових садів
У «Шевченківському гаю» відкрили «швейцарську хату» з органічними продуктами