19:20 13 липня 2021 р.
Депутати Львівської обласної ради затвердили перелік населених пунктів і територій, для яких за кошти обласного бюджету буде профінансовано виготовлення містобудівної документації у межах Регіональної програми розвитку містобудівного кадастру та просторового планування на 2021-2025 роки.
Серед іншого - тут 22 знакові для області та України пам’ятки архітектури національного та місцевого значення, для яких проведуть інвентаризацію земель. Про це повідомила пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.
«Інвентаризація земель - це цілий комплекс робіт, передбачених законодавством. Ми фіксуємо використання земель, їх правовий режим, межі, розміри земельних ділянок на місцевості. Повний пакет документів на пам’ятку дозволяє швидко запустити процеси її реставрації, убезпечити від незаконних посягань на території об’єктів та суттєво пришвидшити подання заявок на різні державні та міжнародні конкурси”, - розповіла директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.
Для інвентаризації земель історико-культурного призначення у бюджеті області програмою розвитку містобудівного кадастру та просторового планування передбачено 786 тисяч гривень.
«До переліку об’єктів, для яких проведуть інвентаризацію, увійшли пам’ятки, котрі подавали на конкурс «Велика реставрація» і не мали відповідних документів. А також ті, які заплановано профінансувати цьогоріч у межах обласної програми охорони культурної спадщини. Це, фактично, найбільш знакові об’єкти, серед них три храми, внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - у Маткові, Потеличі та Дрогобичі, Поморянський та Свірзький замки», - наголосила Олена Василько.
Повний перелік населених пунктів доступний за посиланням.
Нагадаємо, Регіональну програму розвитку містобудівного кадастру та просторового планування на 2021-2025 роки затвердили на сесії Львівської обласної ради 18 лютого 2021 року. Нею передбачено погодження під час пленарного засідання таких завдань із відповідним фінансуванням:
- розвиток земельних відносин (Інвентаризація земель. Нормативна грошова оцінка земель) - 4 млн гривень,
- виготовлення містобудівної документації та землевпорядної документації - 1,431 млн гривень.
Загалом йдеться про 5,431 млн гривень.