09:00 23 червня 2015 р.
Фото: dyvys.info
50 мільйонів євро вкладе в «Рясне-2» компанія «СТР», стільки ж залучать виробники-орендарі.
Проект будівництва ¬першого в Україні індустріального парку запустили у Львові. Комплекс з'явиться в промисловій зоні району Рясне-2 й матиме таку ж назву. Це західна околиця міста, поряд із міжнародною трасою Краківець-Львів.
Індустріальний парк Рясне-2 займатиме 24 га з можливістю подальшого розширення. Виробничі площі становитимуть 100 тис. кв. м. Нещодавно міська рада завершила тендер. Право на будівництво й обслуговування парку отримала голландська компанія «СТР».
– Це була єдина компанія, що подала заявку. Через війну в нашій країні, – розповідає Ольга Сивак, 41 рік, начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради. – Ми зі «СТР» вели переговори близько року, їздили за кордон, оглядали її індустріальні парки в інших країнах. Усі екологічні норми, безпека праці там дотримані на вищому рівні. На ринку Європи ця компанія працює близько 20 років. Є номером один у Чехії та четверта в Європі – за кількістю збудованої комерційної нерухомості.
– У чому суть індустріального парку?
– Компанія зводить великий комплекс виробничих приміщень, складів і запрошує туди фірми-виробники. Компанія сама вирішує, які фірми там працюватимуть. Сьогодні в базі «СТР» їх є понад 400, зокрема – «Бош», «Сіменс», «Лєґо». Вона сама шукатиме інвесторів для роботи в парку. Переважно це будуть іноземні компанії з виготовлення техніки. Якщо «СТР» взялася за проект, отже потенційні інвестори в неї вже є. Частина приміщень буде розрахована й на українські компанії.
– Яка вартість проекту?
– 50 мільйонів євро вкладе «СТР», ще стільки ж залучать виробники-орендарі. Місто має підвести лише всі комунікації. Це нам обійдеться в 10 мільйонів гривень – із міського бюджету.
– Чому такі індустріальні парки в Україні досі не будували? І чому вирішили почати зі Львова?
– Бо це великі капіталовкладення. А інвестиційний клімат в Україні не дуже добрий. Чому Львів? Бо він близько до кордону з ЄС, а також цього дуже прагнула міська влада. Коли парк запрацює на повну потужність, Львів щороку отримуватиме 15 мільйонів євро податків.
У Рясному-2 буде до 30 підприємств. А це – три тисячі робочих місць. Ще півтори тисячі буде обслуговуючого персоналу парку. Тому слід покращити транспортний зв'язок із районом Рясне-2. Екологічно небезпечних виробництв, хімічної промисловості там не буде – ми ставили такі умови.
Люди побачать іншу культуру виробництва. Плюс – до іноземних фірм-виробників приїжджатимуть торгові партнери, а це добре для готельного й ресторанного бізнесу.
– Коли завершать будівництво індустріального парку Рясне-2?
– Зараз погоджуємо документацію. Це займе близько року. Потім візьмемось за інфраструктуру. Тоді ще два-три роки зводитимуть перші об'єкти. Повністю завершити будівництво планують за п'ять років.
П’яте місце посідає Львів у рейтингу найкращих європейських міст середнього розміру за показником «ефективність витрат для ведення бізнесу». Після латвійської Риги, молдовського Кишинева та українських Одеси й Запоріжжя. Рейтинг торік уклав британський фінансовий журнал «ФДІ магазин». Аналізували 468 міст.
Про це повідомили сьогодні, 23 червня, в київській «Газеті по-українськи».