Олена Шуляк: Цифровізація стала інструментом довіри і розвитку України

14:00 9 липня 2025 р.

Голова партії „Слуга Народу“, народна депутатка Олена Шуляк розповіла, як цифрові реформи змінюють країну.

В Україні цифрові трансформації вже мають потужний економічний і антикорупційний ефект. Про це заявила голова партії "Слуга Народу", народна депутатка Олена Шуляк.

Коментуючи звіт "Радар реформ: відстеження цифрової трансформації в Україні в 2019-2024 роках", підготовлений Vox Ukraine та GGTC Kyiv, політикиня назвала ключові результати цифрових змін за останні п'ять років:

  • 6,9 млрд грн держава зекономила завдяки впровадженню електронних закупівель;

  • загальний економічний і антикорупційний ефект цифровізації вже перевищив 66 млрд грн;

  • понад 3000 сіл отримали доступ до швидкісного інтернету;

  • 40% українців вже володіють базовими цифровими навичками;

  • індекс цифрової трансформації регіонів охоплює 8 субіндексів і 76 показників - удвічі більше, ніж у європейському DESI.

За словами очільниці "Слуги Народу", на початку багато хто сумнівався в ідеї "держави в смартфоні". Але скепсис змінився реальними результатами.

"Коли Президент України Володимир Зеленський озвучив ідею "держави в смартфоні", багато хто ставився до неї з відвертим скепсисом. Здавалося: де ми, а де цифрова революція? Український Google, звісно, ми ще не створили. Але зробили щось важливіше: показали, що українська держава може бути прозорою, швидкою й ефективною - і все це у звичайному смартфоні кожного громадянина", - зазначила народна депутатка.

Окрему увагу очільниця "Слуги Народу" приділила цифровим змінам у сфері будівництва, житлової політики та процесу відновлення. Зокрема завдяки ЄДЕССБ в "Дії" вже автоматизовано 13 послуг, понад 100 тисяч користувачів працюють із цифровими дозволами, а громади отримали відкриті дашборди для контролю будівництва від початку до завершення.

"Водночас програма єВідновлення дала людям можливість подавати заяви на компенсацію за зруйноване житло в кілька кліків - без черг, кабінетів і зайвих довідок. Прозоро, автоматизовано. І це лише частина великої цифрової екосистеми, яка дає громадам та державі інструменти прозорого планування та контролю відновлення", - розповіла Олена Шуляк.

Підсумовуючи, у партії "Слуга Народу" підкреслили: "держава в смартфоні" - це не модна фішка, а основа довіри до держави.

"Що швидше ми її вибудуємо, то швидше Україна матиме не лише найшвидший Wi-Fi у Європі, а й найякісніші дороги, школи, домівки та робочі місця. І я впевнена: вже скоро Google сам захоче відкрити у нас свій R&D-центр", - підкреслила Олена Шуляк.

Раніше в партії "Слуга Народу" повідомляли, що найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

У Білорусі розгорнули ретранслятори для шахедів, — Зеленський

Зрубали у заповіднику вільх на 1,2 мільйона гривень. На Стрийщині судитимуть чорних лісорубів

Нові знеструмлення у чотирьох областях через атаки та негоду

Львівщина сьогодні буде зі світлом. Новий графік 18 лютого

Рахунок ішов на хвилини. Львівські рятувальники допомогли медикам дістатися до пацієнтки через замети

Львівщина у жалобі проводжає в останню путь вісьмох захисників

Ранковий графік скасував відключення світла 18 лютого на Львівщині двом групам споживачів електроенергії

Тропічна малярія на Львівщині. Захворіли дві жінки

Підміняли документи під час контролю на кордоні. Замість власних використовували паспорти пенсіонерів та померлих

Графік 18 лютого. Світло на Львівщині вимикатимуть усім

У Львові зафіксували помірний рівень забруднення атмосферного повітря

Львівська міськрада і Львівська облрада не можуть поділити приміщення колишньої головної пошти на вулиці Словацького

Львівобленерго оновило графік 17 лютого і додало світла

У Львові та Винниках продали землю. Хто купив і скільки заплатив

Графіки відключень світла 18 лютого запровадять у всіх областях

Його серце належало небу. Завтра у Львові прощатимуться з Героєм України Олександром Шеметом

Обмежено рух транспорту - вантажних автомобілів, автобусів, мікроавтобусів - на кордоні між Україною і Молдовою

Митник організував пропуск за кордон військовозобов'язаних за паспортами померлих і пенсіонерів

Орендодавців житла виведуть з тіні. Який податок платитимуть

40 британських волонтерів привезли до Львова 20 автомобілів для української армії

Загибель двох дітей та їхнього батька на Львівщині. Прокуратура оприлюднила версію

На шести вулицях у Львові зрізатимуть дерева. Почнуть з Коцюбинського

Starlink можна зареєструвати також у кожному відділенні Укрпошти. Не лише у ЦНАП

Спецпризначенці «Альфи» рознесли в тилу Росії два десятки військових об'єктів

Комунальники і шляховики столиці отримали підозри через крижаний колапс

Офіцерів-контрактників у віці понад 60 років погоджує на службу Генштаб ЗСУ

Україна, США, Росія. У Женеві розпочалися тристоронні переговори

25 автентичних строїв з різних регіонів України покаже колекціонерка на Львівщині

Примусово переселені українці 1944−1951 років зможуть отримати статус депортованих. Куди звернутися

Понад 7000 місій за місяць. Україна масштабує використання наземних роботів на фронті

СБУ вдруге за місяць атакувала дронами найбільший нафтовий термінал на Кубані

Синоптики попереджають про погіршення погодних умов на Львівщині

YA.UA — експерт у світі техніки Apple та сучасних гаджетів

У Львові затримали 20-річного юнака, який повідомив про «мінування» Ради

Закінчення балістичної загрози на Львівщині

Місця для поховань закінчуються. Львів шукає нові ділянки для цвинтарів

На Львівщині знову увімкнули повітряну тривогу. Загроза застосування балістики

91-річний француз-довгожитель став батьком восьмої дитини та бігає марафони

Сили оборони уразили російський вертоліт Ка-27 у Криму та три пункти управління БпЛА ворога

У Львові після масштабного оновлення відкрили сучасну Клініку дитячої онкології