11:30 22 січня 2016 р.
Фото: drohobych-rda.gov.ua
Зі шахтарями розрахуватися за листопад та частково – за грудень.
«21 січня шахтарі ДП «Львіввугілля» отримали зарплату – запевнили в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації, де також поінформували:
«Кошти державної фінансової підтримки, котрі надійшли на рахунки підприємства, повністю скеровані для погашення зарплатних боргів. Про це повідомив в. о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Андрій Дяченко.
«Кошти вже перераховані на зарплатні картки шахтарів, – зазначив Андрій Дяченко. – Відповідно це дозволило нам повністю розрахуватись із гірниками за листопад, а також частково погасити борги за грудень минулого року».
13 січня 2016 року уряд затвердив порядок використання коштів для погашення зарплатних боргів шахтарям за 2015 рік. Згідно з цим рішенням у держбюджеті передбачили 500 мільйонів гривень, щоб виплатити всю заборгованість станом на 1 січня 2016 року».
Натомість у київському часописі розповіли в п’ятницю:
«Гірникам iз ДП «Львіввугілля», за словами посадовців, нарешті дали заборговану зарплату за листопад-грудень 2015 року. Аби отримати чесно зароблене, шахтарям довелося страйкувати та 12 січня перекривати трасу Львів–Рава-Руська. Загалом боргу «набігло» на 58 мільйонів гривень.
Вирішувати ситуацію взявся голова Львівської державної адміністрації Олег Синютка. «Губернатор» озвучив інформацію про те, що державне підприємство хочуть навмисно знищити, а на його місце прийдуть приватні фірми. Саме тому, за словами і «губернатора», і депутатів Львівської обласної ради, шахтарів «підбурювали» на протест навмисно. Адже лише один день простою шахти вартує в межах 2,5–3 мільйонів гривень.
«Шахтарів треба підтримати – не в цьому питання, – сказав на сесії обласної ради Олег Синютка. – Також держава повинна дати гроші на реструктуризацію вугільної галузі. Але є люди, які підбурюють шахтарів. Ідеться про боротьбу за ринок. На трасі Львів–Рава-Руська зарплат немає. Якщо не будуть працювати шахти – не буде з чого платити зарплати».
Зрештою «губернатор» звернувся до Президента, Кабінету Міністрів та профільного міністерства 12 січня, аби ті допомогли врегулювати питання. Наступного дня уряд прийняв рішення і затвердив «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на поповнення обігових коштів або збільшення статутних фондів вугледобувних підприємств, для погашення заборгованості із заробітної плати працівникам, що утворилася на 1 січня 2016 року».
Цим рішенням на зарплату шахтарям передбачили 500 мільйонів. Проте з виплатою «тягнуло», за словами чиновників ЛОДА, Міненерговугілля. Але вже 20 січня перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський повідомив журналістів, що гроші на зарплати вже у казначействі і 21 січня їх отримають гірники.
Утiм учора голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець у «Фейсбуцi» написав: «Зараз під облдержадміністрацією у Львові проходить мітинг шахтарів ДП «Львіввугілля», в якому поки що беруть участь понад 200 гірників. Ще 200 мають прибути з часом, трохи затримуються у дорозі. Шахтарі вимагають погашення заборгованої зарплати за листопад та грудень. Як повідомив голова первинної організації НПГУ шахти «Межиричанська» Василь Лесняк, люди не хочуть страйкувати і мерзнути на дорогах, перекриваючи їх, та під держустановами. Вони хочуть працювати, але не безплатно, а за достойну винагороду. Учасники Зимової профспілкової школи, активісти Молодіжного комітету Конфедерація вільних профспілок України (КВПУ) та Незалежна профспілка гірників України також прийшли на мітинг підтримати гірників. Ось така молода солідарність»!
Михайло Волинець констатував, що у Міненерговугілля запевнили: на погашення заборгованості iз зарплати за листопад для ДП «Львіввугілля» виділено 38 млн. грн. Тим часом гірники п’яти шахт підприємства заявили: якщо кошти не надійдуть до 12-ї години, то у другу зміну вони також не працюватимуть.
Про це повідомили сьогодні, 22 січня, в київському часописі «Україна Молода».
Як інформував «Щоденний Львів», 21 січня а шести зі семи шахт ДП «Львіввугілля» припинили роботу.