Керівництво «Львівської залізниці» здійснило диверсію проти вугільної галузі регіону, – ЛОДА (оновлено)

16:00 25 лютого 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Голова Львівської ОДА Олег Синютка вважає недопустимим купувати «чорне золото» на зовнішніх ринках.

Регіональна філія «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» замовила в АТ «Любельське вугілля «Богданка» (Польща) кам’яне вугілля на суму 256 тисяч доларів. Коментуючи цей факт, голова Львівської ОДА Олег Синютка заявив:

«Керівництво «Львівської залізниці» готове «добити» вугільну галузь Львівщини, яка зараз переживає складні часи. Як інакше можна кваліфікувати вчинок залізничників, які замість того, щоб купити вугілля місцевих шахт і тим самим допомогти вугільній галузі Львівщини, підтримали цю ж галузь у сусідній Польщі. 

Львівські вугільники  продають чорне паливо за конкурентною ціною. Вони здатні збільшити обсяги видобутку. За таких обставин вважаю недопустимим купувати вугілля на зовнішніх ринках».

Відтак керівник області ініціював перевірку факту закупівлі Львівською залізницею вугілля поза межами України. З відповідною пропозицією очільник області уже звернувся до міністра інфраструктури та керівника Національного антикорупційного бюро.

Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі обласної державної адміністрації. Натомість у прес-центрі «Львівської залізниці» розповіли в четвер:

«Львівська залізниця» за результатами відкритого прозорого тендеру закупила якісне вугілля за найнижчою ціною. У листопаді 2015 року Львівська залізниця провела відкриті конкурсні торги на закупівлю 3 тис 68 тонн кам’яного вугілля, яке використовують для опалення вагонів пасажирських потягів під час поточного опалювального сезону.

У конкурсних торгах взяли участь п’ять компаній із наступними пропозиціями:

АТ «Любельське вугілля «Богданка» – 2 011,32 гривень за тонну;

ТзОВ «Укрпроменерго» (Дніпропетровськ) – 2 245 гривень за тонну;

ПП «Нова перспектива» (село Милуші у Волинській області) – 2 290 грн/т;

ТзОВ «Торговий дім «Тепло» (Львів) – 2 350,00 гривень за тонну;

ТзОВ «Західукрпостач» (Нововолинськ, Волисьька область, м.) – 2 350 гривень за тонну.

За результатами торгів до оцінки пропозицій були допущені АТ «Любельське вугілля «Богданка» та ТзОВ «Торговий дім «Тепло», переможцем згідно з законодавством, обрали найбільш економічно вигідну пропозицію АТ «Любельське вугілля «Богданка», яка дешевша на 339 гривень за тонну. Окрім того, вугілля, запропоноване АТ «Любельське вугілля «Богданка» має значно кращі якісні показники.

Так, для українського вугілля марки ДГ (13-50) згідно ДСТУ 7146:2010 передбачені граничні показники золи 10,0%, вологи – 14%, тоді як вугілля АТ «Любельське вугілля «Богданка» має якісні показники золи не більше 7,0%, вологи – не більше 9%. 

Калорійність польського вугілля становить 6500 ккал/кг, тобто при згорянні 1 кілограма вугілля виділяється 6500 ккал, що на 11% більше, аніж вугілля іншого походження. Додамо, Антимонопольний комітет України за скаргою одного із учасників проводив перевірку прозорості та законності проведення вказаних конкурсних торгів, і жодних порушень у процедурі не було виявлено».  

Про це повідомили сьогодні, 25 лютого, в прес-центрі «Львівської залізниці».

dailylviv.com

До теми

22:44 23 жовтня 2021 р.

В Україні будують нові сховища для боєприпасів за досвідом НАТО (відео)

Для недопущення надзвичайних ситуацій на арсеналах Збройних Сил України керівництво Міністерства оборони України ініціювало низку заходів щодо проведення реконструкцій окремих баз і складів зберігання боєприпасів з будівництвом на них спеціальних сучасних захищених сховищ.

Рубрика: Економіка

15:19 23 жовтня 2021 р.

Шкільні автобуси і меблі, Перший Західний, пасовища: куди ще пішли 206 млн грн бюджетних грошей

Упродовж цього тижня з обласного бюджету профінансували 206 млн грн, з яких 58,2 млн грн спрямували на поточне утримання бюджетних установ обласного підпорядкування.

Рубрика: Економіка

11:11 22 жовтня 2021 р.

У межах Великого будівництва триває реконструкція дитячого садка Жовківської громади

У селі В’язова Жовківської територіальної громади, що на Львівщині, триває реконструкція приміщення дошкільного навчального закладу по вул. Л. Українки, 26. Роботи проводять в межах програми Президента України «Велике будівництво».

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу