Експерт назвав суму, яку тергромади Львіщини мають отримати від видобутку вуглеводнів

19:53 22 серпня 2017 р.


Відео: Львівський прес-клуб

Донедавна голови сільських і селищних рад та об’єднаних територіальних громад не дуже цікавилися, які видобувні компанії працюють на їхніх територіях і чим вони там займаються.

З 1 січня наступного року ці компанії почнуть платити ренту саме місцевим громадам. І це можуть бути суттєві кошти. Так, ПАТ «Укргазвидобування» у 2015 році надало майже 43 млн гривень соціальних інвестицій, у 2016 – 44 млн гривень. Але тільки 5 млн з них пішло у Львівську область. Тепер очікують надходження лише до нашої області – понад 60 млн гривень. 

Про це сьогодні, 22 серпня, під час прес-конференції на тему: «Ініціатива прозорості видобувних галузей у Львівській області. Як розподіл доходів від видобутку нафти і газу сприятиме розвитку місцевих громад», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник голови правління ГО «Аналітичний центр регіонального співробітництва» Віталій Юрчук.

Торік у Львівській області видобувна компанія за ті 5 млн гривень побудувала храм, створила спортивну інфраструктуру та збудувала народні доми, проклали вуличне освітлення в окремих населених пунктах. У Львові зробила благоустрій військового госпіталю. 

- Дослідження показало, що не всі очільники сільських та селищних рад й об’єднаних територіальних громад володіють повною інформацією про енерговидобувні компанії, які працюють на їхній території та кількість свердловин, які є на території цих громад. Це зрозуміло, тому що дотепер очільники громад були не зовсім зацікавлені у функціонуванні цих енерговидобувних компаній на їхніх територіях. Адже вони не мали з цього ніякого прибутку. Натомість з наступного року місцеві ради та ОТГ отримуватимуть від одного до трьох відсотків податків, - говорить він. 

Віталій Юрчук передбачає, що саме гроші, які енерговидобувні компанії будуть залишати в місцевих бюджетах, змусять місцевих очільників порахувати кожну свердловину на території місцевих рад. 

За його словами, це нормальна практика співпраці енергетичних компаній та місцевих рад у всьому світі. В Україні з цим виникають проблеми. Мова йде про виснажені свердловини, де немає що брати Але вони посідають якусь територію, до якої місцева громада доступу не має і не має з них жодної користі.

- На території Зарічанської сільської ради Жидачівського району всі чотири свердловини законсервовані. На території Чертізької сільської ради цього ж району дві з двох, Ланівської сільської ради – п’ять з п’яти, - перелічує Віталій Юрчук. 

Також, за його словами, видобувні компанії не поспішають працевлаштовувати місцеве населення в тих регіонах, де видобувають природні ресурси. Пояснюють це тим, що місцеві  мешканці – низько кваліфіковані. Натомість за кордоном провідні компанії навчають місцевих дітей, починаючи з 11-14 років, щоби з часом отримати висококваліфікованих робітників.

Крім того, українські компанії не дбають, наприклад, про якість місцевих доріг. Вони використовують для своїх робіт важку техніку, яка розбиває дороги. І потім в ці села відмовляються їхати «швидкі» чи доставляти продукти.  

Відтепер енерговидобувним компаніям доведеться звертати увагу на потреби місцевих громад. А також надавати їм всю інформацію, починаючи з того, кому належить компанія, яка видобуває ресурси на їхній території, та закінчуючи повним фінансовим звітом. 

Довідка про «Ініціативу прозорості у видобувних галузях»

Другий український звіт з ІПВГ був представлений громадськості у лютому 2017 року в Києві. Завдяки Звіту ІПВГ тепер кожен має можливість довідатися про основні родовища вуглеводнів України, власників ліцензій, обсяги видобутку, платежі компаній до бюджетів всіх рівнів. Звіт ІПВГ формувався незалежним адміністратором (Компанія «Ernst & Yang») на основі перевірених даних, наданих паралельно видобувними компаніями та державними установами. Починаючи з 2016 року звіт охоплює нафто-газову, вугільну та металургійну галузі, видобуток марганцевих та титанових руд.

«Ініціатива Прозорості у видобувних Галузях» є міжнародним антикорупційним стандартом забезпечення прозорості у видобувних галузях, який запроваджує 51 країна, зокрема Канада, Норвегія, Німеччина та Казахстан. Україна приєдналась до ІПВГ у 2013 р.

Наміри України в боротьбі зі зловживаннями у видобувній галузі через імплементацію стандарту ІПВГ отримали широку підтримку стратегічних партнерів України, стали позитивним сигналом для інвесторів та світової спільноти. Імплементація ІПВГ наразі закріплена в Коаліційній угоді, планах дій з реалізації Партнерства ”Відкритий уряд”, домовленостях щодо отримання макрофінансової допомоги від МВФ, ЄС і Світового банку.

dailylviv.com

Половина України в нічній тривозі

Підводний човен з «Калібрами» вийшов у Чорне море

Зліт в Росії стратегічних бомбардувальників Ту-95мс

На фасадах шкіл і будинків у Львові встановлять ще 39 меморіальних таблиць. Прізвища

Аристократи зі Стрілок. Як в Edem Resort відкривали сезон (відео)

Надпотужна Ірина Фаріон просить підписувати відкритий лист

Не всім студентам у віці до 22 років дозволили виїжджати за кордон на навчання

Який трудовий стаж потрібен, щоб у 2024 році вийти на пенсію 60-річним

8 травня з'явиться інформація про дату, час і місце проведення НМТ

З командиром взводу Віктором Дудником, випускником Львівської політехніки, попрощаються у храмі і на площі Ринок

На Львівщині засудили директора КП і його доньку

На трасі Київ-Чоп горить вантажівка (відео)

У польському Любліні слідчі вийшли на міжнародну злочинну групу

У Львові на Підзамче тимчасово не працюватиме фонтан

Етапи SEO просування сайту

Мешканці Сихова будуть місяць без гарячої води. Перелік вулиць

Для ремонту енергосистеми потрібен перегляд тарифу на світло вже влітку – Держенергонагляд

КМУ продовжив на місяць бронювання працівників підприємств

У Польщі змінило колір Балтійське море

У Львові Dragon Сapital розпочала будівництво індустріального парку

10-річний шахіст з Трускавця переміг у чемпіонаті світу зі швидких шахів

Військовий капелан за 20 тис. євро організовував незаконне переправлення за кордон

Львівські синоптики прогнозують нічні заморозки та пожежну небезпеку на найближчі дні

Українцям нагадали про кримінальну відповідальність за поширення інформації про пересування співробітників ТЦК

СБУ затримала двох полковників УДО за спробу замаху на Зеленського

У Львові сильно п'яний водій спричинив потрійну ДТП

Деякі країни ЄС відмовляться передавати активи РФ на закупівлю зброї для України

Угорщина - за розширення ЄС, але без України

Верховна Рада розпочала власне розслідування обставини «справи Гринкевичів»

Міноборони назвало найбільш затребувані не бойові вакансії в армії

Обмежено придатний проігнорував повістку, з якою мав прийти на відряджання до місця служби. Як покарали

На Львівщині чоловік кинув гранату у Мercedes

20 країн-членів ЄС бойкотують інавгурацію диктатора росії, який напав війною на Україну

Рекорд відвідувачів у Шевченківському гаї. Хто прийшов

Міський голова двічі преміював наречену, яка працювала у його підпорядкуванні

Не переплив Тису у кросівках Nike

Німеччина захищатиме країни Балтії від російської агресії - Шольц

Укроборонпром почав виготовляти боєприпаси калібрів НАТО

Мотоцикліст, який наїхав на пішохода і втік, був з сусіднього села

На жінку, яка виходила з трамвая, наїхав херсонець