22:11 16 січня 2014 р.
Фото: tsn.ua
Відео: 5 канал
Уряд ще й не оприлюднив в головному фінансовому документі держави ані рівня інфляції, ані курсу гривні.
Також невідомо те, яка ціна на імпортний газ закладена в проекті бюджету. Про це повідомляє сьогодні, 16 січня, «ТСН».
За даними його джерел в уряді, у порівнянні з проектом фінансового документу на минулий рік доходи держбюджету зросли на 31 млрд. грн., а видатки збільшились аж на 60 млрд. Відтак дефіцит державного бюджету становить 4,3% валового внутрішнього продукту, а от минулого року він був менший – 3,2% ВВП.
Натомість екс-міністр фінансів, народний депутат від «УДАРу» Віктор Пинзеник наголошує, що ухвалений Верховною Радою державний бюджет України на 2014 рік містить рекордну за всі часи незалежності незбалансованість, масштаби якої стають критичними. Про це повідомляє в четвер «Еспресо.TV» з посиланням на прес-службу депутата.
А дефіцит держбюджету він оцінив у 200 млрд. грн. За його словами, складові дисбалансу – це, насамперед, формально зафіксована в «покращеному» варіанті бюджету цифра дефіциту в 70 млрд. грн і завищені доходи в сумі щонайменше 30 млрд. грн.
Депутат також зазначив, що закон передбачає збільшення доходів загального фонду з 291,6 млрд. грн до 347,5 млрд. грн, або на 56 млрд. грн (+20%). «Це майже у 20 разів більше за приріст, отриманий минулого року (у 2013 році приріст доходів становив 3 млрд. грн, або 1%)», – констатував В.Пинзеник.
За його словами, частину видатків бюджету взагалі не відображено в таблиці видатків, зате вони є в текстовій частині, хоча від цього не перестають бути видатками (20 млрд. грн). За підсумками трьох складових, вважає Пинзеник, сума дефіциту становить 120 млрд грн.
До цього числа він додав і новий «дефіцитний сюрприз» – набуття чинності законами, що протягом багатьох останніх років постійно зупинялися під час ухвалення чергового бюджету. «Уперше в законі про бюджет 2014 року ці закони не зупинені. Але кошти на їх виконання (а за оцінками, це ще близько 70 млрд. грн) закласти в закон про держбюджет теж «забули», – констатував депутат.
За його словами, закон має низку інших елементів дисбалансу, що дають підстави оцінити дефіцит у 200 млрд грн. На думку депутата, дія ухваленого держбюджету-2014 матиме катастрофічні наслідки для країни. «Краще взагалі не мати бюджету, ніж мати схвалений сьогодні закон, що не несе нічого доброго країні», – переконаний Пинзеник.
Як інформував «Щоденний Львів», Верховна Рада «ухвалила» бюджет без обговорення й нелегітимно.