Данський проект на Бродівщині схвалений у pеєстрі ОВД

14:38 10 червня 2019 р.

На початку червня у Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (ОВД), який веде Міністерство екології та природних ресурсів, опубліковано висновок щодо будівництва норкової ферми в адміністративних межах сільської ради села Лешнів Бродівського району Львівської області.

Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації зазначив, що дотримано всіх необхідних законних процедур з підготовки, розробки і аналізу проекту. Під час проведення громадського обговорення надійшли зауваження і пропозиції від громадськості, які висвітлені у звіті з громадського обговорення. 

Утримання норок передбачено на відкритому повітрі в клітках, які розташувують у відкритих дерев’яних сараях (шедах). На підприємство завозитимуть тільки клінічно здорових норок, здебільшого в селекційних цілях, і лише з господарств та адміністративних територій, вільних від заразних хвороб тварин. Корм для норок на території звіроферми не виготовлятимуть - його сюди привозитимуть щоденно. Процес напування звірів – автоматизований. Додатковим продуктом виробничої діяльності ферми буде гній у вигляді компостованого матеріалу (органічного добрива). Після виконання всіх необхідних процедур з карантинування та компостування гною в гноєсховищі-"басейні", його передаватимуть за угодами в аграрний сектор - як високоякісне органічне добриво.

- Цей проект повністю базується на стандартах, які затверджені в Європейському Союзі під назвою "Велфур", - повідомив Володимир Федина, керівник проектів компанії “Айкон Девелопмент” в Україні. - Програма "Велфур" отримала схвалення Європейської Комісії і в січні 2019 року була прийнята як обов'язкова програма для діяльності всіх хутряних ферм на території всього Європейського Союзу. Сьогодні вона визначила найвищі стандарти діяльності хутряних ферм у світі. 

Норкові ферми на Львівщині працюватимуть у контексті імплементації положень розділу 4 «Санітарні та фітосанітарні заходи» (статті 59-74) Угоди про асоціацію Україна-ЄС, де також зазначено дотримання стандарту поводження з тваринами.

Поширювана у деяких ЗМІ інформація про те, що хутряні ферми заборонені в Європі як шкідливі підприємства і через це їх переносять в Україну, де немає екологічного контролю, є вигадкою-фейком. Заборона на розведення і утримання хутрових звірів прийнята лише у 8 із 28 країн ЄС, але у кожній з цих восьми країн такі рішення спричинені не екологічними, а тільки морально-етичними аспектами. Зокрема, під впливом рухів за відмову від натурального хутра, вегетаріанців і, зокрема, веганів. Довкола цього людського життєвого вибору можна дискутувати, але його не можна силоміць нав'язувати усім. 

Якщо ж зосередитися лише на етичному чиннику, то - за аналогією - людям довелося би також відмовитися від використання для своїх потреб спочатку усіх свійських тварин. А потім – і диких. Забути про рибопродукти, про взуття з натуральної шкіри. Наслідки від такої відмови будуть непередбачуваними. Бо ж органіку замінюють найчастіше хімічною продукцією. А навколишнє середовище від такої заміни лише погіршується.

- Ми будемо дотримуватися всіх рекомендацій і побажань цього висновку, - сказав керівник проекту ТОВ "УА Хутро-1" Володимир Федина. - Будемо проводити постійний моніторинг стану грунтів, води, повітря і доносити цю інформацію до громадськості. А безпосередня діяльність ферми матиме вплив і на соціальне та на економічне життя регіону. Насамперед, це створення 80 нових робочих місць на кожній з ферм, гідна заробітна плата вище середнього рівня, соціальні гарантії і пенсійний стаж. Працівники підвищуватимуть кваліфікацію на провідних фермах Європи. Буде створено навчальний профорієнтаційний центр для молоді. Ми також пропонуємо підписання меморандуму про перенесення реєстрації юридичної особи - після завершення процесу будівництва - за місцем розташування ферми. Це збільшить надходження податків саме у місцеві бюджети - близько 4 мільйонів гривень щороку. Крім того, нами передбачено створення спеціального соціального фонду для розвитку села зі щорічним наповненням 500 тисяч гривень. 

Довідка

Звірівництво розвинуте у багатьох країнах світу - США, Канаді, Китаї. Частка Європи у світовому виробництві хутра майже 60%. Хутровину виготовляють у 22 європейських країнах,переважно шкірки норки (33 млн шт за рік) і лисиці (2 млн.).
Найбільшими виробниками хутра в Європі є Данія - абсолютний лідер, Польща, Фінляндія, Литва, Греція, Іспанія, Латвія, Норвегія, Швеція, Бельгія, Франція, Італія. 

Данія продукує майже 50% загальної кількості норкового хутра. У Данії є 1500 ферм, на яких у 2018 році було вирощено 17 млн голів норки, в Польщі – на 1100 фермах 5 млн, у Фінляндії – на 400 фермах 2 млн.

В Україні вирощують тільки 1% від світового виробництва норки, тоді як континентальна площа всієї Данії лише вдвічі більша за територію однієї Львівської області. 

dailylviv.com

19 систем ППО будуть поставлені в Україну для захисту критичної інфраструктури

Звільнено з посади начальника Національної академії сухопутних військ Павла Ткачука

Львів прощається з бійцем 24-ї окремої механізованої бригади Тарасом Дячком

ДТЕК швидше за Укренерго повідомляє про відключення світла

Українські військові були клієнтами російського казино

У Львові розпочали відбудову музею Шухевича, який зруйнували росіяни

Готель на 10 тисяч квадратних метрів збудують між вул. Куліша та просп. Чорновола

Нові правила оформлення віз і заявок про надання притулку у Польщі

Народився в Росії, блискуче закінчив фізико-математичний ліцей у Львові, навчався в США і Канаді. Поховають Романа Тимківа у Львові

Львів віддає останні військові почесті бійцю батальйону «Вовки да Вінчі» Данилу-Олегу Чекану

33 випускники УКУ загинули на війні. Зеленський зустрівся зі студентами у Львові

Передріздвяний бум на українсько-польському кордоні. Чотири пункти пропуску, які радять оминати.

21 грудня відкриють автомобільний пункт пропуску на українсько-польському кордоні «Нижанковичі — Мальховичі»

Від бирки з пологового до ножа з бойових дій. 70 предметів, які належали Василю Сліпаку

Прощання з Орестом Гринівим. Завтра - парастас, у п'ятницю - похорон

Власники 13 квартир, які не можна відновити після ракетного удару по Львову, отримають гроші на нове житло. Як визначали ціну

На Львівщину приїхала заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук

Найбільший в Україні тризуб з дідухів встановлять у Львові

Депутати провалили відкликання Бойка з комітету з питань прав людини

Відійшов у засвіти відомий мандрівний бандурист Остап Кіндрачук

Україна отримала від ЄС €4,1 мільярда

На місці старої котельні збудують новий корпус Академія мистецтв

В Україна створять перелік терористичних організацій

До 12° тепла прогнозують синоптики завтра на Львівщині

Рада ухвалила закон про створення держреєстру військовослужбовців

Львів'янин Кривецький відкриває елітний заміський комплекс Edem Kyiv

У селі на Львіщині - спалах вірусного гепатиту А

ЛОВА оновила перелік критично важливих підприємств, установ і організацій

СБУ перехопила розмови росіян, які розповідають про великі втрати військових КНДР на Курщині

В Україні стабілізувалося споживання електроенергії

З Тиси дістали тіло 39-річного українця

Пожертвувала мільйони. Компанія зі США стала благодійницею року Львівської політехніки

28 грудня на Личакові лунатиме «Скорботна коляда»

На Львівщині водій на Audi А6 доправив до реанімації пішохода

Силовики перевіряють урядовий квартал Києва. Що шукають

Замкнув електрочайник. У Львові у вогні ледь не загинув 18-річний хлопець

Сили оборони знищили і нейтралізували усі, запущені рф, дрони

Андрій Квасниця, Іван Гуменюк, Микола Кеван, Іван Гутак, Володимир Сізих, Андрій Сорока полягли за Україну

18 грудня вранці Львівобленерго оновило графік відключення електроенергії

Люди, у яких відсутні зуби, можуть виростити нові