Данський проект на Бродівщині схвалений у pеєстрі ОВД

14:38 10 червня 2019 р.

На початку червня у Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (ОВД), який веде Міністерство екології та природних ресурсів, опубліковано висновок щодо будівництва норкової ферми в адміністративних межах сільської ради села Лешнів Бродівського району Львівської області.

Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації зазначив, що дотримано всіх необхідних законних процедур з підготовки, розробки і аналізу проекту. Під час проведення громадського обговорення надійшли зауваження і пропозиції від громадськості, які висвітлені у звіті з громадського обговорення. 

Утримання норок передбачено на відкритому повітрі в клітках, які розташувують у відкритих дерев’яних сараях (шедах). На підприємство завозитимуть тільки клінічно здорових норок, здебільшого в селекційних цілях, і лише з господарств та адміністративних територій, вільних від заразних хвороб тварин. Корм для норок на території звіроферми не виготовлятимуть - його сюди привозитимуть щоденно. Процес напування звірів – автоматизований. Додатковим продуктом виробничої діяльності ферми буде гній у вигляді компостованого матеріалу (органічного добрива). Після виконання всіх необхідних процедур з карантинування та компостування гною в гноєсховищі-"басейні", його передаватимуть за угодами в аграрний сектор - як високоякісне органічне добриво.

- Цей проект повністю базується на стандартах, які затверджені в Європейському Союзі під назвою "Велфур", - повідомив Володимир Федина, керівник проектів компанії “Айкон Девелопмент” в Україні. - Програма "Велфур" отримала схвалення Європейської Комісії і в січні 2019 року була прийнята як обов'язкова програма для діяльності всіх хутряних ферм на території всього Європейського Союзу. Сьогодні вона визначила найвищі стандарти діяльності хутряних ферм у світі. 

Норкові ферми на Львівщині працюватимуть у контексті імплементації положень розділу 4 «Санітарні та фітосанітарні заходи» (статті 59-74) Угоди про асоціацію Україна-ЄС, де також зазначено дотримання стандарту поводження з тваринами.

Поширювана у деяких ЗМІ інформація про те, що хутряні ферми заборонені в Європі як шкідливі підприємства і через це їх переносять в Україну, де немає екологічного контролю, є вигадкою-фейком. Заборона на розведення і утримання хутрових звірів прийнята лише у 8 із 28 країн ЄС, але у кожній з цих восьми країн такі рішення спричинені не екологічними, а тільки морально-етичними аспектами. Зокрема, під впливом рухів за відмову від натурального хутра, вегетаріанців і, зокрема, веганів. Довкола цього людського життєвого вибору можна дискутувати, але його не можна силоміць нав'язувати усім. 

Якщо ж зосередитися лише на етичному чиннику, то - за аналогією - людям довелося би також відмовитися від використання для своїх потреб спочатку усіх свійських тварин. А потім – і диких. Забути про рибопродукти, про взуття з натуральної шкіри. Наслідки від такої відмови будуть непередбачуваними. Бо ж органіку замінюють найчастіше хімічною продукцією. А навколишнє середовище від такої заміни лише погіршується.

- Ми будемо дотримуватися всіх рекомендацій і побажань цього висновку, - сказав керівник проекту ТОВ "УА Хутро-1" Володимир Федина. - Будемо проводити постійний моніторинг стану грунтів, води, повітря і доносити цю інформацію до громадськості. А безпосередня діяльність ферми матиме вплив і на соціальне та на економічне життя регіону. Насамперед, це створення 80 нових робочих місць на кожній з ферм, гідна заробітна плата вище середнього рівня, соціальні гарантії і пенсійний стаж. Працівники підвищуватимуть кваліфікацію на провідних фермах Європи. Буде створено навчальний профорієнтаційний центр для молоді. Ми також пропонуємо підписання меморандуму про перенесення реєстрації юридичної особи - після завершення процесу будівництва - за місцем розташування ферми. Це збільшить надходження податків саме у місцеві бюджети - близько 4 мільйонів гривень щороку. Крім того, нами передбачено створення спеціального соціального фонду для розвитку села зі щорічним наповненням 500 тисяч гривень. 

Довідка

Звірівництво розвинуте у багатьох країнах світу - США, Канаді, Китаї. Частка Європи у світовому виробництві хутра майже 60%. Хутровину виготовляють у 22 європейських країнах,переважно шкірки норки (33 млн шт за рік) і лисиці (2 млн.).
Найбільшими виробниками хутра в Європі є Данія - абсолютний лідер, Польща, Фінляндія, Литва, Греція, Іспанія, Латвія, Норвегія, Швеція, Бельгія, Франція, Італія. 

Данія продукує майже 50% загальної кількості норкового хутра. У Данії є 1500 ферм, на яких у 2018 році було вирощено 17 млн голів норки, в Польщі – на 1100 фермах 5 млн, у Фінляндії – на 400 фермах 2 млн.

В Україні вирощують тільки 1% від світового виробництва норки, тоді як континентальна площа всієї Данії лише вдвічі більша за територію однієї Львівської області. 

dailylviv.com

По дві години без електроенергії. На Львівщині запроваджують графіки вимкнень

«Укренерго» запроваджує аварійні і погодинні вимкнення для всіх споживачів в Україні

З 16 травня у Львові та області запровадять графіки погодинних вимкнень електроенергії

У Білорусь готуються перекидати військову техніку РФ

У Львові дали 20 днів для демонтування самовільно встановлених МАФів

24 одночасних обшуки у чотирьох виробників сигарет. У схемі - відома служба доставки

Золотий Хрест на вишиванці. Трьох львів'ян-героїв проведуть в останню путь батьки і близькі

Укренерго прогнозує аварійні вимкнення з 18:00 до 23:00

У ЛОВА спрогнозували наступні вимкнення електроенергії і повідомили, де дивитися погодинні графіки

Крадіжка, спекуляції, втечі з тюрми. Оприлюднено справи спецсуду при Німецькому суді у Львові

300 тисяч грн на власну справу. На Львівщині ветерани війни та члени їхніх сімей можуть отримати безповоротну допомогу (відео)

На Львівщині відкрили нову тютюнову фабрику

У Сербії скандал через математичну задачу для школярів про російський наступ під Часовим Яром

Поліція затримала львів'янина, який крав гроші з телефону знайомого

Російські піхотинці зайшли до Вовчанська – Міноборони

Без крупи саго, осетрини та спаржі. Міноборони змінило меню для військових

На ТОТ окупанти вчать українських дітей робити «доноси»

В Україні повністю заблоковано виготовлення нелегального тютюну - Гетьманцев

Що таке аварійні відімкнення світла. Пояснення від YASNO

Назвали регіони України, де купують найчастіше нові автівки

Депутатка назвала найсуворіше покарання для ухилянтів

На Яворівщині автівка наздогнала фуру

Біля Львова не розминулися «Fiat» і «Škoda», є четверо потерпілих

Вимкнення неминучі. Що буде зі світлом та які графіки

США розглядають можливість передати Україні додаткову батарею Patriot - Bloomberg

У Жовкві, в найбільшій синагозі Європи, вшанували 125 праведників з Львівщини

На Львівщині скасовані аварійні вимкнення електроенергії

Український біженець з Польщі навів ракети на секретний склад з боєприпасами

Більше 20-ти людей аварійні бригади визволяли вночі і зранку з львівських ліфтів

Окупанти сповільнили наступ на Харківщині - ISW

Vodafone у Львові у критичній ситуації залишив своїх абонентів без зв'язку

Вранці знову застосовано екстрені вимкнення світла - Львівобленерго

На Львівщині вимикають світло аварійно, без графіків

У Львові та області запроваджені графіки аварійних вимкнень

Шість контейнерів зі США з унікальним обладнанням для симуляції роботи атомних реакторів приїхало до Львова

Фінансова підтримка закупівлі товарів для Сил оборони. Акредитація підприємств та волонтерських організацій

Паркувальний майданчик біля Личаківського цвинтаря хотіли зробити платним

Володимир Сойко та Богдан Дулик повернулися на Львівщину назавжди

Охочих допомагати мало. Шольц закликав збільшити постачання зброї в Україну

Британія не змушуватиме Україну відмовитися від частини її територій - Шеппс