16:49 14 березня 2014 р.
Фінансова паніка, що охопила українців цієї зими, помалу спадає. Ті, хто забрав гроші з депозитів, почали усвідомлювати, що від своєї надмірної обережності вони лише втратили. Бо вдома близько 20% річних у гривні ніхто не дасть. Більше того, на ці втрати накладаються стрибки курсу гривня-долар.
За даними НБУ, за січень цього року українці зняли зі своїх депозитних рахунків понад 15 млрд грн, у тому числі близько 5 млрд – в іноземній валюті. А в лютому ця цифра подвоїлася і сягла 30 млрд грн, підрахували в Незалежній асоціації банків України. А це - 7% від усього обсягу депозитів в країні.
Щоб повернути цю грошову масу з-під матраців у банки, Нацбанк заявив, що навіть не розглядає можливості запровадження мораторію на зняття вкладів. А в кількох банках, що були пов'язані з «сім'єю» попередньої влади і відчували проблеми з ліквідністю, регулятор запровадив тимчасові адміністрації. Такий свій крок НБУ пояснив бажанням допомогти вкладникам повернути свої заощадження.
Інші фінустанови заявляють про свою цілковиту стабільність, не зважаючи ні на що, і готові боротися за зняті в паніці депозити.
Помітно активні в цьому напрямку банки, що входять до ТОП-10. Так, Промінвестбанк пропонує одразу кілька вигідних «депозитних рішень». За безготівковий переказ коштів на поточні рахунки в ПІБі з подальшим їх розміщенням на депозит в будь-якій валюті, Промінвестбанк компенсує витрати і комісій клієнтів в інших банках у розмірі 1 тис. грн. Компенсація виплачується через місяць після оформлення депозиту. Зі слів топ-менеджменту ПІБу, ця пропозиція виникла у відповідь на попит ринку, а саме: клієнтів, що бажають розмістити свої кошти в стабільному банку і отримувати при цьому високий дохід.
Крім цього, з 28 лютого до 28 березня Промінвестбанк проводить акцію, в рамках якої ті клієнти, які в період з 20 січня до 26 лютого достроково розірвали свої депозити, можуть відновити недоотримані відсотки за ними. Компенсувати ПІБ буде за умови відкриття нового депозитного вкладу на будь-який термін від 1 місяця в будь-якій валюті.
А ще з 1 березня Промінвестбанк доплачує за кожного нового депозитного клієнта. Акція називається «Приведи друга». Будь-який клієнт, порекомендувавши оформити депозит у Промінвестбанку своєму другові чи знайомому, отримає грошову винагороду. А саме: 100 грн., якщо ваш друг або знайомий оформив вклад на суму від 50 тис. грн., 5 тис. дол. США або 5 тис.євро. Кількість приведених друзів і банківських вкладів у рамках акції необмежена! Як мовиться, не май сто гривень, а май сто друзів.
Умови за депозитами в Промінвестбанку більше, ніж вигідні – за найбільш затребуваними вкладами на 3 місяці з виплатою відсотків в кінці терміну ПІБ дає 21% річних. Втім, вигідно розмістити гроші в Промінвестбанку можна і на будь-який інший термін: від 1 місяця до 5 років. При цьому, навіть на такий тривалий термін банк дає досить високий відсоток, а саме: 20% річних з виплатою в кінці терміну. Не образить банк і клієнтів з вкладами до 1 місяця: 17% річних для таких депозитів.
Ставки за депозитами в Промінвестбанку зі щомісячними виплатами також дуже привабливі. За вклади на 1 місяць ПІБ дає ті ж 17% річних, на 3 місяці – 20%.
Зауважмо, багато банків в Україні пропонують менш вигідні ставки. В основному вони коливаються від 11% до 14%. При цьому, пропозиції за ставками на рівні 25% річних у гривні експерти рекомендують уже розглядати з урахуванням всіх можливих ризиків.
Та ж історія і зі ставками за валютними вкладами. «Золота середина» від Промінвестбанку – це 6,1% річних у дол. США на 1 рік, 7,6% – на 1 місяць, 8,6% – на півтора і два роки. Найбільша ставка по долару – 8,8% річних – на термін у 13 місяців. За депозити в євро Промінвестбанк пропонує 6,7% річних за 1 місяць , 8,1% – за 13 місяців.
До речі, щоб поповнити депозит, йти у відділення Промінвестбанку не обов'язково: відкрити депозит у ПІБі можна, не виходячи з дому – через систему інтернет-банкінгу.
А з середини березня за дзвінком в контакт-центр можна запросити фінансового консультанта банку для оформлення договору банківського вкладу за місцем роботи або просто вдома. Після цього внести бажану суму на депозитний рахунок можна на вибір у будь-який спосіб: через термінали IBox, через Сash-in банкомати, за безготівковим переказом, за який банк ще й компенсує витрати або, на крайній випадок, внести гроші в касу банку.
Тож якщо ви усвідомили, що вдома зняті депозити швидко «худнуть», а зберігати далі їх небезпечно, пропозиції на будь-який смак від Промінвестбанку – якраз для вас.
Експерти ринку зазначають, що Промінвестбанк, постійно отримуючи потужну підтримку акціонера в особі Зовнішекономбанку, є однією з небагатьох українських банківських установ, здатних виконувати всі свої зобов'язання перед клієнтами в повному обсязі, незважаючи на будь-які події.