Аналітики спрогнозували «новорічний» курс долара

14:30 6 грудня 2018 р.

  • 0
  • 384


Фото: ukrinform.ua

Курс долара найближчим часом може знизитися до 27,7 гривень, після чого вірогідне його сезонне зростання, яке регулярно спостерігається у грудні.

Відтак, на Новий рік курс може становити приблизно 28,5 гривень за долар. Про це повідомляється в релізі Альпарі, який передано у розпорядження агенції новин Укрінформ.

«Найближчим часом можна очікувати на подальше зниження долара до 27,7 гривень, після чого вірогідне його сезонне зростання, яке регулярно спостерігається останніми роками у грудні. В результаті Новий рік ми можемо зустріти з доларом близько 28,5 гривень», – йдеться в релізі Альпарі.

У ньому також зазначено, що в листопаді велику частину місяця долар щодо гривні знижувався. З кінця жовтня до 23 листопада офіційний курс долара, що встановлюється НБУ, знизився з 28,1644 гривень до 27,7458 гривень (мінус 1,5%). Проте потім послідував інцидент у Керченській протоці зі захопленням РФ українських катерів і моряків, і запровадження, як наслідок, воєнного стану.

У результаті курс долара до кінця листопада виріс до 28,3909 (плюс 0,8% до початку місяця, плюс 2,3% до мінімуму 23 листопада). Проте реакція на події у Чорному морі виявилася досить стриманою й короткостроковою.

Найбільше зреагував курс продажу готівкової валюти у банках, який у вівторок, 27 листопада, досягнув 28,7 гривень(у середньому по країні), а різниця між купівлею й продажем (так званий спред) сягнула 0,7 гривень. Проте вже з середи курс продажу пішов вниз, хоча курс купівлі й долар на міжбанку росли аж до четверга, 29 листопада.

Швидкоплинність негативної реакції курсу долара на події, що сталися, має кілька причин. Перша з них, вважають в Альпарі, полягає у тому, що було прийнято обмежити воєнний стан терміном у 30 днів, і політичних наслідків у вигляді скасування президентських виборів він не матиме.

По-друге, представники МВФ оперативно зробили заяву, що воєнний стан не є формальним приводом для призупинення співпраці і не позначиться на рішенні про виділення траншу. Далі представники НБУ й уряду зробили ряд заяв про те, що воєнний стан не позначиться на веденні економічної (зокрема, зовнішньоекономічною) діяльності підприємствами, і не планується запроваджувати адміністративні обмеження на валютному ринку.

Додатковим позитивом для валютного ринку стало рішення Єврокомісії про швидке спрямуванння 500 мільйонів євро за дуже низькою ставкою. В результаті до 5 грудня долар на міжбанку знизився до 27,97 гривень, а готівковий долар у банках знизився до 27,90/28,14. При цьому різниця між продажем і купівлею повернулася до стандартних «докризових» рівнів.

Про це повідомили в четвер, 6 грудня, в агенції новин Укрінформ.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

17:40 12 грудня 2018 р.

Потяг №90/89 «Львів-Перемишль» курсуватиме з 20-го грудня

Потяг №90/89 «Львів-Перемишль курсуватиме впродовж усього року в дні підвищеного пасажиропотоку й розпочне перевозити пасажирів уже під час цьогорічних святкових перевезень – з 20 грудня до 7 січня.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 327

17:15 12 грудня 2018 р.

На «Львівській залізниці» відремонтували вісім вагонів приміських потягів

У господарстві приміських пасажирських перевезень «Львівській залізниці» триває реалізація програми відновлення вагонів електропоїздів в умовах моторвагонних депо магістралі.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 318

17:00 12 грудня 2018 р.

У Львівській міськраді підписали меморандум з групою канадських компаній

У середу, 12 грудня, у Львівській міській раді відбулося підписання меморандуму про співпрацю у сфері інформаційних технологій, інновацій та інвестицій між ЛМР та групою канадських компаній «123Systems Inc».

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 291

16:45 12 грудня 2018 р.

У Львівській міськраді не наважуються назвати дату впровадження електронного квитка

У великій сесійній залі Львівської міської ради відбулася «роз'яснювальна зустріч з представниками компаній, які отримали тендерну документацію та працюють над підготовкою пропозицій в рамках тендерних процедур проекту «Автоматизована система оплати проїзду» (електронний квиток)».

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 363

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Секс за згодою

Рубрика: Кримінал

Велфур дебютує на Львівщині

Рубрика: Економіка

ОТГ проти сучасного рабства

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гібридна опозиція і воєнний стан

Рубрика: Політика

Нововведення в рахунках за спожитий газ

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу