Аналітики спрогнозували «новорічний» курс долара

14:30 6 грудня 2018 р.

  • 0
  • 495


Фото: ukrinform.ua

Курс долара найближчим часом може знизитися до 27,7 гривень, після чого вірогідне його сезонне зростання, яке регулярно спостерігається у грудні.

Відтак, на Новий рік курс може становити приблизно 28,5 гривень за долар. Про це повідомляється в релізі Альпарі, який передано у розпорядження агенції новин Укрінформ.

«Найближчим часом можна очікувати на подальше зниження долара до 27,7 гривень, після чого вірогідне його сезонне зростання, яке регулярно спостерігається останніми роками у грудні. В результаті Новий рік ми можемо зустріти з доларом близько 28,5 гривень», – йдеться в релізі Альпарі.

У ньому також зазначено, що в листопаді велику частину місяця долар щодо гривні знижувався. З кінця жовтня до 23 листопада офіційний курс долара, що встановлюється НБУ, знизився з 28,1644 гривень до 27,7458 гривень (мінус 1,5%). Проте потім послідував інцидент у Керченській протоці зі захопленням РФ українських катерів і моряків, і запровадження, як наслідок, воєнного стану.

У результаті курс долара до кінця листопада виріс до 28,3909 (плюс 0,8% до початку місяця, плюс 2,3% до мінімуму 23 листопада). Проте реакція на події у Чорному морі виявилася досить стриманою й короткостроковою.

Найбільше зреагував курс продажу готівкової валюти у банках, який у вівторок, 27 листопада, досягнув 28,7 гривень(у середньому по країні), а різниця між купівлею й продажем (так званий спред) сягнула 0,7 гривень. Проте вже з середи курс продажу пішов вниз, хоча курс купівлі й долар на міжбанку росли аж до четверга, 29 листопада.

Швидкоплинність негативної реакції курсу долара на події, що сталися, має кілька причин. Перша з них, вважають в Альпарі, полягає у тому, що було прийнято обмежити воєнний стан терміном у 30 днів, і політичних наслідків у вигляді скасування президентських виборів він не матиме.

По-друге, представники МВФ оперативно зробили заяву, що воєнний стан не є формальним приводом для призупинення співпраці і не позначиться на рішенні про виділення траншу. Далі представники НБУ й уряду зробили ряд заяв про те, що воєнний стан не позначиться на веденні економічної (зокрема, зовнішньоекономічною) діяльності підприємствами, і не планується запроваджувати адміністративні обмеження на валютному ринку.

Додатковим позитивом для валютного ринку стало рішення Єврокомісії про швидке спрямуванння 500 мільйонів євро за дуже низькою ставкою. В результаті до 5 грудня долар на міжбанку знизився до 27,97 гривень, а готівковий долар у банках знизився до 27,90/28,14. При цьому різниця між продажем і купівлею повернулася до стандартних «докризових» рівнів.

Про це повідомили в четвер, 6 грудня, в агенції новин Укрінформ.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

09:00 16 лютого 2019 р.

Гривня подешевшала на сім копійок

Національний банк України зафіксував офіційний курс гривні на рівні 27,25 за долар та 30,68 за євро.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 342

16:48 15 лютого 2019 р.

На Львівщині отримуватимуть за оренду земель більше коштів

За результатами перших цього року земельних торгів, які відбулися у січні й лютому, продано право оренди 11 земельних ділянок сільгосппризначення державної власності загальною площею 135,7 га для ведення товарного сільгоспвиробництва й фермерського господарства.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 477

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Незалежність без декларативності

Рубрика: Політика

Курс - НАТО і ЄС

Рубрика: Політика

Чорні технології на виборах Президента

Рубрика: Політика

Порушення виборчого законодавства на Львівщині

Рубрика: Політика

Спогади Романа Яремкевича, друга "Вчителя"

Рубрика: Історія

Всі відео розділу