72% дозволів на роботу з-поміж усіх іноземців отримують у Польщі українці. Переважно у трьох галузях

16:36 17 березня 2021 р.

Упродовж останнього року в Польщі було видано понад 420 тис. дозволи на роботу для іноземців. З них 72 відсотки отримали українці, які були залучені переважно на будівництві та промисловому виробництві.

Найбільш дозволів на роботу, тобто робота до шести місяців, українці отримали на сам перед у Мазовецькому, Великопольському та Шленському воєводствах.

Про це інформує Наша Польща, пише Dailylviv.

З 1 березня 2020 року по 28 лютого 2021 року в Польщі було видано 420 663 дозволу на роботу. З них 304 195, тобто понад 72%, були надані громадянам України.

«Нам дуже потрібні іноземні спеціалісти, природньо, працівники з великої сусідньої України. На додаток, наші зарплати для них відносно привабливі», – Наголошує Єремі Мордасевич, радник правління Конфедерації Левіатан. 

«Якби не українці, наш ринок праці в останні роки відчував би значно більший дефіцит зайнятості», – додає економіст Марек Цубер. «На ринку праці доволі часто чують можна почути що ми без потреби залучаємо іноземців, оскільки вони забирають роботу у поляків. Це неправильне мислення, навіть якщо рівень безробіття зростає. У готельному господарстві або громадському харчуванні люди втратили роботу через пандемію, а не через іноземців»,- говорить експерт з Конфедерації Левіатан.

Найбільша кількість дозволів на роботу, виданих українцям, стосується будівельного сектору – 72 978 (17%). Далі йде промислове виробництво – 64 547 (15%), а також транспортна галузь та логістика – 59 422 (14%).

«Поки поляки знаходили свої місця праці в різних країнах, наприклад у Великобританії чи Німеччині, попит на працівників з України постійно збільшується», – аналізує Марек Цубер.

Участь громадян України у деяких секторах є значною для польської економіки. За даними Управління комунікацій Міністерства регіонального розвитку та Міністерства регіонального розвитку, 136 000 сезонних дозволів на роботу, з яких майже 99% отримують українці. Вони також мають ключове значення в таких секторах, як догляд за людьми похилого віку, будівництво та транспорт, та також у торгівлі, гастрономії, промисловості та деяких сферах послуг.

Дані міністерства також показують, що зайнятість працівників з країн Азії у Польщі впала на 7 відсотків. Торік дозволи на роботу в Польщі отримали понад 64 тисяч людей з 40 країн Азії. Для порівняння, в цей період дозволів на працю отримали понад 295 тисяч українців. Аналізуючи зменшення наданих дозволів, можна помітити, що пандемія та економічна криза, значною мірою зменшили ентузіазм азійців працювати в Польщі порівнянно з українцями.

Серед лідерів представників країн Азії яки отримали дозволи на працю в Польщі у 2020 році це грузини (8,2 тис.), друге місце посіли представники Індії та Бангладеш, (8200), трете місце філіппінці (7,4 тис.), представники Непалу отримали (5,7 тис.) дозволів, а також представники Азербайджану (2,1 тис.) дозволів на працю.

«Зацікавленість українців у приїзді до Польщі також залежить від політики інших країн, переважно багатших за нашу. Ще до пандемії Німеччина вирішила відкрити свій ринок праці для українців. Однак, при виконанні обов’язкових умов, серед яких знання мови. Дивлячись у майбутнє, можна очікувати, що Польща все ще матимемо найбільшу кількість працівників зі Сходу. І це насамперед з України», – резюмує економіст Марек Цубер.


dailylviv.com

До теми

19:54 20 вересня 2021 р.

На Львівщині порахували кількість арабських туристів і суму, яку кожен з них витрачає за 5-7 днів

Улітку 2020-го був скасований візовий режим із країнами Близького Сходу. Представники авіакомпанії «Flynas» розпочали авіарейси між містами Саудівської Аравії і Львовом. Завдяки цьому авіасполученню на Львівщину упродовж усього літа й зараз, у вересні, приїжджає велика кількість гостей.

Рубрика: Економіка

18:22 20 вересня 2021 р.

Ринок сільгоспземлі на Львівщині: назвали вартість продажу і оренди за перші три місяці

З 1 липня в Україні запрацював ринок землі, який скасовує дію мораторію на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Про результати перших місяців функціонування ринку та реакцію аграрного сектору Львівщини на можливість купувати та продавати земельні ділянки говорили сьогодні під час брифінгу у Львівському пресклубі.

Рубрика: Економіка

13:37 20 вересня 2021 р.

Порошенко та Ахметов, Епіцентр та Приватбанк: кого і що найчастіше перевіряли в YouControl?

Онлайн-системі для перевірки контрагентів YouControl у вересні виповнюється 7 років. Вдалося з'ясувати, які підприємства та яких фізичних осіб найчастіше перевіряють користувачі за допомогою відкритих даних.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу