Бетховен для поранених

12:45 7 лютого 2017 р.

  • 0
  • 485

Відеозапис прес-зустрічі на тему: “Польський піаніст зіграє у Львові “героїчного” Бетховена для поранених на Сході України”.
Автор відео: Львівський прес-клуб

9 лютого у Львівській обласній філармонії відбудеться Бетховен-марафон від академічного камерного оркестру «Віртуози Львова».

 Оркестр «Віртуози Львова» творитиме магію разом зі запрошеним солістом-піаністом з Польщі Артуром Яронем. Головний диригент "Віртуозів Львова" Сергій Бурко підняв завісу над підготовкою до Бетховен-марафону та розповів, чому цей концерт – одна з найцікавіших подій лютого у Львівській філармонії.

 - Цього разу в нас буде героїчний вечір, — розповів диригент. — Назва не випадкова: звучатиме знаменита «Героїчна» Симфонія №3 Людвіга ван Бетховена, яка була написана з присвятою Наполеонові. Проте згодом композитор розчарувався в політиці свого кумира, тому рішуче викреслив з партитури цю присвяту, не змінивши жодної ноти. Твір, наповнений небувалим до того розмахом та епічністю, народжувався в момент, найважчий і для самого Бетховена. Молодий і успішний віртуоз, зірка концертних залів Відня, дізнався, що втрачає слух безповоротно. Але Симфонія №3 стала його втіхою і позначила зовсім новий етап у творчості, котрий протиставляв його творче горіння силі хвороби. Не дивно, що це один з улюблених творів самого Бетховена. Всього ж він написав дев'ять симфоній, серед яких виокремлюють Дев'яту з “Одою до радості”, яка стала гімном Євросоюзу”.

 У цьому проекті братиме участь уже знайомий львів'янам польський піаніст Артур Яронь. Сергій Бурко зазначив, що польський гість вже  понад 20 років співпрацює з «Віртуозами Львова». Яронь виконуватиме Третій концерт для фортепіано з оркестром Бетховена вперше у Львові.

 - Це поєднання двох трійок — номерів симфонії та концерту — не випадкове. Вийшла у певному сенсі магічна цифра. Симфонія №3 і Концерт №3 — знакові твори для композитора,— додає диригент.

- Наш гість Артур Яронь вже вдруге приїздить у лютому до Львова, щоби зробити благочинний концерт для друзів з України. Минулого року він виконував концерти Гершвіна та Сен-Санса. Тоді піаніст передав свій гонорар і частину надходжень з вечора на підтримку воїнів на Сході. Цьогоріч він налаштований передати кошти для підтримки поранених, які проходять лікування у львівських військових шпиталях, - каже Сергій Бурко.

Учасники: - Артур Яронь, соліст-піаніст (Польща); - Сергій Бурко, головний диригент академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» Львівської обласної філармонії; - Софія Іванова, лектор-музикознавець Львівської обласної філармонії.

Коментарі(0)

Інші відео

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Перевезення пільговиків. Монетизація

Рубрика: Економіка

Нові тенденції на ринку праці Львівщини

Рубрика: Економіка

Агенти-хабародавці: кому служать?

Рубрика: Кримінал

"Пам'ятай": міжнародний меморіальний парк у Самборі

Рубрика: Історія

Безпека журналістів

Рубрика: Політика

Всі відео розділу