Солдату – 10 тисяч грн, лейтенанту – 15, полковнику – 18, – пропозиція рідних

23:45 30 липня 2014 р.

Фото до новини


Фото: facebook.comstepan.sus.7photos

У Львові відбулася конференція про захист родин військовослужбовців, на якій громадськість виробила варіант єдиного Договору влади з військовослужбовцем – контрактником, призовником або добровольцем.

У середу, 30 липня, в будинку офіцерів м. Львова відбулася  спільна  конференція обласного фонду «Солдатські матері - за нову армію», ГО «Майбутнє Батьківщини», ГО Всеукраїнського фонду «Надія армії», Громадського об’єднання «Пліч-о-пліч заради майбутнього»,  «Адвокатського бюро Огійчука» з метою вирішення проблем родин військовослужбовців. У конференції взяли участь жінки не тільки із західних областей, але й делегати зі всіх регіонів України, а також матері хлопців, які зараз беруть участь в АТО.

Розпочав конференцію настоятель гарнізонного храму  святих Петра і Павла отець Степан Сус молитвою за Україну. Він наголосив, що сьогодні ми маємо думати і діяти разом, шукати правди і порозуміння. «Ніхто з нас не готувався до війни. Але нині ми маємо зробити все, щоб зупинити агресію та захистити наших хлопців», - наголосив він.

Голова Львівського обласного фонду «Солдатські матері -  за нову армію» Анна Мутарзіна  закликала присутніх до хвилини мовчання за загиблими і запропонувала провести конференцію у формі діалогу між громадськістю та представниками Збройних Сил України. «Ми не знаємо чи це АТО, чи це війна, але там гинуть наші діти, тому ми хочемо сьогодні почути відповіді від представників Міністерства оборони: чому в АТО забирають необстріляних дітей, а не професійних військових», - зазначила Мутарзіна.

Голова громадського об’єднання «Пліч-о-пліч заради майбутнього» Олена Пономарьова наголосила: «Я дуже хочу, щоб наше зібрання не звелося просто до обміну емоціями та думками. Нам потрібні реальні кроки». Також  Пономарьова зазначила, що, по-перше, нам потрібно виважено, детально, крок за кроком опрацювати всі без винятку етапи – від призову до повернення - і головне – виявити слабкі місця, зрозуміти, де відбуваються порушення.
По-друге, ми маємо чітко по кожному етапу виробити наші пропозиції - що саме треба робити для забезпечення максимального і всебічного захисту наших солдат. 

«Ще ми хочемо запропонувати владі свій варіант єдиного Договору влади з військовослужбовцем – контрактником, призовником або добровольцем – що максимально його захистить, адже  законодавство сьогодні  не працює», - наголосила Олена Пономарьова.

У роботі конференції також взяв участь адвокат Олег Огійчук, який розробив  відповідний проект договору. Він передбачає, зокрема, період навчання мобілізованих військовослужбовців - протягом 3 і 6 місяців для різних категорій.

Проект контракту пропонує встановити на період мобілізації військовослужбовцям такі місячні оклади, що мають бути звільнені від оподаткування:
рядового складу – 10 000 грн;
сержантського і старшинського складу – 12 000 грн;
молодшого офіцерського складу – 15 000 грн;
старшого офіцерського складу – 18 000 грн.

У п’ятницю, 1 серпня, учасники конференції планують передати до Адміністрації Президента, Кабінету міністрів та Міністерства оборони документи з цими пропозиціями. Про це йдеться у прес-релізі, який сьогодні увечері поширили організатори конференції.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів