Обличчям місцевої влади Львова є Грибовицьке сміттєзвалище –голова комісії

16:06 1 липня 2016 р.

Фото до новини

Біда на Грибовицькому сміттєзвалищі змусила львів’ян зорганізуватися та почати сортувати сміття. Коли не було цієї проблеми, то контейнери для скла, паперу та пляшок, які стоять на майданчиках для сміття у Львові, були майже порожні.


Відео: Львівський прес-клуб

А зараз львів’яни намагаються сортувати сміття. Об’єм сміття через це зменшується, а посортоване сміття відразу йде на переробку.

Про це сьогодні, 1 липня, під час інтерв'ю-прес-конференції на тему:
«Чому територію довкола Грибовицького сміттєзвалища не оголошують зоною надзвичайної екологічної ситуації?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила голова Сихівської районної адміністрації, заступник голови комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Львівської міської ради Ірина Маруняк.

За її словами, зараз ситуація на Грибовицькому сміттєзвалищі контрольована.
- Два екскаватори в зоні інфільтратних озер продовжують пошуки зниклого еколога. Постійно чергують служби з надзвичайних ситуацій, контролюють ситуацію щодо загоряння сміттєзвалища. На сьогодні загорянь та тлінь немає.

Ситуацію вдалося локалізувати, - розповідає вона.

За її словами, коли звалище горіло, то санстанція та адміністративно-технічне управління Львівської міської ради проводили заміри, щоби визначити, чи є перевищення допустимих норм повітря і води вранці і ввечері.

- За офіційними висновками, порушення норм параметрів не було, - доповідає Ірина Маруняк. 

Також, за її словами, зараз працюють три проектних інститути, які повинні надати пропозиції з рекультивації сміттєвого полігону в Грибовичах,  будівництва нового полігону для сміття та сміттєпереробного заводу.

- Наступний етап – пошук земельної ділянки. Міський голова звернувся до облдержадміністрації стосовно виділення земельної ділянки для побудови сміттєпереробного заводу. На одній з нарад було озвучено сім пропозицій. Вибрали одну зі земельних ділянок, в Добрянах Миколаївського району. Але громада Добрян поки що не надала позитивної відповіді, - розповідає чиновник міськради.

Крім того, вчора, під час сесії міськради, прозвучала пропозиція звернутися до Міноборони та Президента України, аби надати земельну ділянку в районі Яворівського полігону.

- Зараз йде мова, щоби Президент та Міністерство оборони погодили вилучення частини земельної ділянки, орієнтовно 40 га, з меж Міністерства оборони, тому що ця земельна ділянка належить йому, для можливості облаштування там сміттєпереробного заводу. І якщо буде така згода, тоді розпочнуться переговори з місцевими громадами, - говорить Ірина Маруняк.

Але сьогодні, як стало відомо «Щоденному Львову», депутати ЛМР не проголосували за цю пропозицію.

Ірина Маруняк додала, що громади у Львівській області дуже вороже налаштовані до співпраці з Львівською міською радою на тему сміття. 

Голова постійної депутатської комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради Андрій Білоус пояснив, чому мешканці сіл, де вишуковують ділянки для сміттєпереробного заводу, не вірять львівським чиновникам.

- Обличчям місцевої влади є Грибовицьке сміттєзвалище. І коли влада починає переговори з місцевими громадами щодо надання земельної ділянки під сміттєпереробний завод, то всі дивляться на Грибовицьке сміттєзвалище. Можливо, краще, щоби майбутній інвестор вів такі переговори. Тому що, коли з’являється підприємець, то з ним переговори відбуваються по діловому. Село каже: «Добре, ми дамо згоду, а ви збудуйте дорогу, школу, ще якісь речі». І підприємець може ці видатки закласти у свій бізнес-план. А владу відразу ніхто слухати не хоче, - каже він.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів