Яценюк за держкошти наробив новорічних телевітань, а Ляшко – почистив меблі, – КВУ

15:01 15 лютого 2017 р.

  • 0
  • 645


Відео: Львівський прес-клуб

«Самопоміч», Радикальна партія Ляшка та «Народний Фронт» витратили 70 млн. гривень з державного фінансування партій на пряму політичну рекламу.

Про це сьогодні, 15 лютого, під час прес-конференції на тему: «Аналіз фінансових звітів партій: на що пішли державні гроші», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив генеральний директор ВГО КВУ Олексій Кошель.

- Так, до прикладу, «Народний Фронт» витратив на пряму політичну рекламу 33,2 млн гривень. Ця масова рекламна кампанія з роликами Арсенія Яценюка, яку крутили напередодні нового року, була проведена за державні кошти, - стверджує він.

Нагадаємо, що в жовтні 2015 року Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції». Цей закон передбачив, що політичні партії, які подолають п’ятивідсотковий бар’єр та ввійдуть до парламенту, отримають певні кошти для своєї політичної діяльності. Робили це, аби вивести партії з-під впливу олігархів. І оскільки це – державні кошти, то партії повинні були 9 лютого подати до Національної агенції з питань запобігання корупції фінансові звіти. А також, відповідно до чинного законодавства, партії мали оприлюднити ці звіти на своїх офіційних інтернет-сторінках. 
Уже торік на третій і четвертий квартали партії отримали з державного бюджету160 млн гривень. Саме за ці кошти вони й мали відзвітувати.

Експерти, які проаналізували витратні частини, дійшли висновку, що кошти витрачені нераціонально.

- Партія «Самопоміч» витратила на рекламу 53 відсотки коштів, отриманих у рамках державного фінансування. Це – 22,7 млн грн із 42,6 млн грн. Більшу частину коштів витрачено на друк партійної газети. Тільки один номер газети був надрукований накладом у 6 млн примірників, - експерт підрахував, що якщо в Україні є 15 млн поштових адрес, то партійна газета «Самопомочі» потрапила в кожну другу скриньку.

Майже 50 відсотків державних коштів витратила на пряму політичну рекламу на радіо, телебаченні та в друкованих ЗМІ Радикальна партія Ляшка. Це – 8,4 млн гривень з 16,9 млн грн, наданих державою.

- Також у партії Ляшка є невиправдано високі витрати на брендовану продукцію. На друк календарів – один мільйон гривень, на футболки і куртки – один мільйон гривень, на друк прапорів – понад півмільйона гривень, - каже Олексій Кошель.

Також він вважає, що окремі цифри в звітах на певні витрати аномально завищені. Тому Національна агенція з питань запобігання корупції повинна перевірити ці витрати.

- Мене дивує, коли Радикальна партія Ляшка декларує витрати в 14 тисяч гривень на чищення меблів. Я думаю, що це – не першочергові потреби, - каже генеральний директор ВГО КВУ.

При цьому експерти наголошують, що жодна з партій не порушила закон. Адже в законодавстві зазначено, що партії можуть витрачати свої кошти на статутну діяльність. Тому партії й витрачають державні кошти як собі хочуть – оплачують свою рекламу, довозять виборців на місця голосування, організовують масові заходи та інше, що можна трактувати як підкуп виборців.

Що стосується інших партій, то «Батьківщина» витратила майже половину коштів на оренду приміщень у регіонах. Майже третину державного фінансування витратила партія «Солідарність» на фінансування своїх осередків.

Цього року на державне фінансування політичних партій з держбюджету надано 420 млн грн. Їх отримають політичні партії, які подолали п’ятивідсотковий бар’єр, тобто, - парламентські партії. Для порівняння, на фінансування розвитку музейної та бібліотечної сфери в державному бюджеті на 2017 рік передбачено 395 млн грн.

Тому Комітет виборців України закликає внести зміни до закону. А саме: заборонити розміщувати партіям рекламу за державні кошти. І записати в законі перелік статей, на які можна витрачати ці кошти. Це – на проведення зустрічей з виборцями, навчання партійців, фінансування регіональних структур, створення аналітичних і експертних центрів. Також варто передбачити, щоби 70 відсотків коштів були скеровані на розвиток місцевих організацій партій, а 30 відсотків залишати в центрі.

За словами Олексія Кошеля, законопроект уже зареєстрований у парламенті і поданий на розгляд відповідному комітетові. Але коли він буде прийнятий, наразі невідомо.dailylviv.com
Якщо Вас зацікавив "Щоденний Львів", порекомендуйте нас Google, натиснувши кнопку нижче:

Коментарі(0)

До теми

17:48 24 березня 2017 р.

Голову Львівоблради не запросили на Всеукраїнський форум місцевого самоврядування

Сьогодні у Львові на стадіоні «Арена Львів» стартував V Всеукраїнський форум місцевого самоврядування, який цього року працюватиме 24-25 березня. Серед понад 500 учасників: міські голови, українські та іноземні експерти у сфері місцевого самоврядування, представники муніципалітетів та органів виконавчої влади, представники об’єднаних територіальних громад, а також представники міжнародних донорських організацій і дипломатичного корпусу, ініціативних громадських організацій та аналітичних центрів, Верховної Ради, Адміністрації Президента, Асоціації міст України.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 963

17:10 24 березня 2017 р.

Заробіток на вугіллі з окупованих територій становить 1000-1300 гривень з тонни

Саме тому привладні бізнесмени зацікавлені у цьому бізнесові, замість того, щоби розвивати енергетичний комплекс на територіях, які розташовані на не окупованій території України.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 717

16:53 24 березня 2017 р.

Сергій Власенко не хоче бути прем’єр-міністром

Опозиційний блок разом з блоком Петра Порошенка та «Народним Фронтом» вчора проголосував за те, щоби громадські активісти, які борються з корупцією, заповнювали електронні декларації. Добре, що їм вистачило здорового глузду прибрати з цього переліку журналістів.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 789

12:50 24 березня 2017 р.

Політкриза у Верховній Раді і дії "Батьківщини"(відеотрансляція)

У Львівському прес-клубі розпочалася прес-конференція на тему:“Політична криза у Верховній Раді, подробиці меморандуму України з МВФ, подальші дії ВО «Батьківщина» в українському політикумі”.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 417

Громадське Інтернет - ТБ

Допомогти проекту Прес-клуб ГІТ

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політкриза у ВР і дії "Батьківщини"

Рубрика: Політика

«Госпітальєри»: три роки на на фронті

Рубрика: Медицина

Туберозний склероз: як допомогти дітям?

Рубрика: Медицина

Нові факти про викрадення волонтера Петра Кондрака

Рубрика: Кримінал

Навіщо працедавцю мій паспорт?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу