Яценюк за держкошти наробив новорічних телевітань, а Ляшко – почистив меблі, – КВУ

15:01 15 лютого 2017 р.

  • 0
  • 708


Відео: Львівський прес-клуб

«Самопоміч», Радикальна партія Ляшка та «Народний Фронт» витратили 70 млн. гривень з державного фінансування партій на пряму політичну рекламу.

Про це сьогодні, 15 лютого, під час прес-конференції на тему: «Аналіз фінансових звітів партій: на що пішли державні гроші», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив генеральний директор ВГО КВУ Олексій Кошель.

- Так, до прикладу, «Народний Фронт» витратив на пряму політичну рекламу 33,2 млн гривень. Ця масова рекламна кампанія з роликами Арсенія Яценюка, яку крутили напередодні нового року, була проведена за державні кошти, - стверджує він.

Нагадаємо, що в жовтні 2015 року Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції». Цей закон передбачив, що політичні партії, які подолають п’ятивідсотковий бар’єр та ввійдуть до парламенту, отримають певні кошти для своєї політичної діяльності. Робили це, аби вивести партії з-під впливу олігархів. І оскільки це – державні кошти, то партії повинні були 9 лютого подати до Національної агенції з питань запобігання корупції фінансові звіти. А також, відповідно до чинного законодавства, партії мали оприлюднити ці звіти на своїх офіційних інтернет-сторінках. 
Уже торік на третій і четвертий квартали партії отримали з державного бюджету160 млн гривень. Саме за ці кошти вони й мали відзвітувати.

Експерти, які проаналізували витратні частини, дійшли висновку, що кошти витрачені нераціонально.

- Партія «Самопоміч» витратила на рекламу 53 відсотки коштів, отриманих у рамках державного фінансування. Це – 22,7 млн грн із 42,6 млн грн. Більшу частину коштів витрачено на друк партійної газети. Тільки один номер газети був надрукований накладом у 6 млн примірників, - експерт підрахував, що якщо в Україні є 15 млн поштових адрес, то партійна газета «Самопомочі» потрапила в кожну другу скриньку.

Майже 50 відсотків державних коштів витратила на пряму політичну рекламу на радіо, телебаченні та в друкованих ЗМІ Радикальна партія Ляшка. Це – 8,4 млн гривень з 16,9 млн грн, наданих державою.

- Також у партії Ляшка є невиправдано високі витрати на брендовану продукцію. На друк календарів – один мільйон гривень, на футболки і куртки – один мільйон гривень, на друк прапорів – понад півмільйона гривень, - каже Олексій Кошель.

Також він вважає, що окремі цифри в звітах на певні витрати аномально завищені. Тому Національна агенція з питань запобігання корупції повинна перевірити ці витрати.

- Мене дивує, коли Радикальна партія Ляшка декларує витрати в 14 тисяч гривень на чищення меблів. Я думаю, що це – не першочергові потреби, - каже генеральний директор ВГО КВУ.

При цьому експерти наголошують, що жодна з партій не порушила закон. Адже в законодавстві зазначено, що партії можуть витрачати свої кошти на статутну діяльність. Тому партії й витрачають державні кошти як собі хочуть – оплачують свою рекламу, довозять виборців на місця голосування, організовують масові заходи та інше, що можна трактувати як підкуп виборців.

Що стосується інших партій, то «Батьківщина» витратила майже половину коштів на оренду приміщень у регіонах. Майже третину державного фінансування витратила партія «Солідарність» на фінансування своїх осередків.

Цього року на державне фінансування політичних партій з держбюджету надано 420 млн грн. Їх отримають політичні партії, які подолали п’ятивідсотковий бар’єр, тобто, - парламентські партії. Для порівняння, на фінансування розвитку музейної та бібліотечної сфери в державному бюджеті на 2017 рік передбачено 395 млн грн.

Тому Комітет виборців України закликає внести зміни до закону. А саме: заборонити розміщувати партіям рекламу за державні кошти. І записати в законі перелік статей, на які можна витрачати ці кошти. Це – на проведення зустрічей з виборцями, навчання партійців, фінансування регіональних структур, створення аналітичних і експертних центрів. Також варто передбачити, щоби 70 відсотків коштів були скеровані на розвиток місцевих організацій партій, а 30 відсотків залишати в центрі.

За словами Олексія Кошеля, законопроект уже зареєстрований у парламенті і поданий на розгляд відповідному комітетові. Але коли він буде прийнятий, наразі невідомо.dailylviv.com
Якщо Вас зацікавив "Щоденний Львів", порекомендуйте нас Google, натиснувши кнопку нижче:

Коментарі(0)

До теми

12:38 24 квітня 2017 р.

Як працює Львівська облрада після змін у президії? (відеотрансляція)

У Львівському прес-клубі розпочалася прес-конференція на тему «Як працює Львівська облрада після змін у президії? Переформатування роботи, пропозиції щодо конкурентної приватизації, будівництво доріг без контролю якості».

Рубрика: Політика

  • 0
  • 360

18:32 19 квітня 2017 р.

За місяць в Україні має запрацювати Народний трибунал - Парубій

Українська громадськість спільно з патріотичними депутатами ініціює створення Народного трибуналу для суду над кривавими очільниками п’ятої колони Москви, якщо влада не спроможна покарати їх.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 1377

Останні новини

Головний медик країни презентувала у Львові всеукраїнський тур «ЗміниТИ»

Угоди про вивезення сміття зі Львова ще не підписані, – ЛМР

Львівські митники зафіксували за три місяці товарообіг 24,6 млрд. гривень

Двоє львів’ян запрошені до юнацької футбольної збірної України

Львівські патрульні затримали втікача з місця ДТП

Всі новини

Громадське Інтернет - ТБ

Допомогти проекту Прес-клуб ГІТ

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чумак про антикорупційні гальма

Рубрика: Політика

Держстоматологію у Львові збережуть?

Рубрика: Медицина

Росія розвалює Україну зсередини

Рубрика: Політика

Мери міст Львівщини про львівське сміття

Рубрика: Економіка

Самоврядування у стоматології

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу