Міські голови підтримали на засіданні у Львові звернення до Верховної Ради

13:00 12 вересня 2017 р.

  • 0
  • 1692


Фото: city-adm.lviv.ua

У міськраді запевнили: «На засіданні Львівського РВ АМУ мери міст одностайно підтримали звернення щодо недоцільності винесення на розгляд ВРУ проекту закону, який передбачає контроль за органами місцевого самоврядування з боку обласних державних адміністрацій».

Про це повідомили сьогодні, 12 вересня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Сьогодні у Львівській міській раді відбулось засідання регіональної платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування на тему: «Обговорення актуальних законопроектів та законів, що стосуються органів місцевого самоврядування» в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Засідання провела виконавча дирекція Львівського регіонального відділення Асоціації міст України. На засіданні обговорили чимало питань, які стосуються органів місцевого самоврядування, зокрема, проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України».

«Як зазначив під час засідання міський голова Львова Андрій Садовий, цей законопроект суперечить Конституції України і Європейській хартії місцевого самоврядування. Відтак, одностайно на засіданні було проголосовано скерувати відповідне звернення до центральних органів влади, аби відповідний законопроект не вносити на розгляд Верховної Ради. Таке ж звернення буде проголосовано в четвер на сесії міської ради Львова», – поінформували також у міськраді.

Голова Львівського РВ АМУ, міський голова Львова,Андрій Садовий, пояснив: «Живемо у непростий час. У нас постійно вдосконалюється чинне законодавство. Добре, що ми маємо можливість обговорювати ці питання і висловлювати свою позицію. Я переконаний, що позиція органів місцевого самоврядування має бути ключовою, коли приймаються закони, які стосуються органів місцевого самоврядування. Мова йде про три закони. Перший – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України». Як ви знаєте, раніше прокуратура мала право здійснювати відповідний нагляд. Зараз, відповідно до цього закону, пропонується надати ці права органам державної влади – районним адміністраціям, обласним адміністраціям. Закон дуже цікавий, бо він, на мою думку, навіть дає більші повноваження, ніж свого часу мала прокуратура. Вибудовується така цікава залежність, що це може призвести до того, що перед тим, як якесь рішення приймати, нам треба буде звертатись до обласних органів влади і питати їхнього дозволу, чи можна таке рішення прийняти. Я завжди стояв і стою на Хартії про місцеве самоврядування, де чітко визначено принцип нашої роботи, що ми є гілка влади, яка несе відповідальність перед громадянами, які нас обрали». 

Андрій Садовий також запевнив:  «Ми в себе на сесії в четвер будемо готувати звернення до Верховної Ради, до Кабінету міністрів щодо недоцільності розгляду цього законопроекту, який входить в суперечність з Хартією місцевого самоврядування, бо в Конституції така норма не прописана. Розумію, що є вже відповідні рішення прийняті в наших містах, є рішення Жидачівської міської ради, є рішення Червоноградської міської ради, Городоцької. Результативна частина нашого зібрання – не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект щодо здійснення державного контролю за органами місцевого самоврядування з боку державних адміністрацій. Ми сьогоднішнім рішенням звертаємось за недоцільне виносити на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект, враховуючи, що він суперечить Конституції, Хартії місцевого самоврядування».

У міськраді також запевнили: «Відтак, усі одностайно підтримали таке рішення та проголосували за те, щоб звернутись до Кабінету міністрів, Верховної Ради, профільного комітету, профільного міністерства про недоцільність виносити на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект, який суперечить Конституції та Європейській хартії місцевого самоврядування».

Андрій Садовий додав: «У мене ще прохання, щоб ми розглянули це питання у себе на сесіях міських рад, щоб було персональне звернення від кожного міста на всіх. Ми таке звернення у четвер проголосуємо на сесії міської ради».

Про це повідомили сьогодні, 12 вересня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

16:28 16 листопада 2017 р.

Інтелектуали закликали Львівську міськраду перейменувати вулицю

Група українських інтелектуалів закликала міську Львівську міськраду й міського голову Львова надати ім’я відомого польського політика та громадського діяча Яцека Куроня одній з центральних вулиць міста.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 840

15:37 15 листопада 2017 р.

Голова ЛОР заперечив свій тиск на колег

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин має намір допрацювати на цій посаді до 2020 року, тобто до наступних чергових виборів в обласну раду.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 558

15:18 15 листопада 2017 р.

Голова ЛОР побачив результати нової політики управління комунальним майном

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин пишається тим, як його колегам з депутатського корпусу вдалося у 2017 році вирішити питання мікропроектів, спортивної інфраструктура та допомоги сходу України.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 585

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Особливості розрахунків за електроенергію юридичних споживачів

Рубрика: Економіка

Найбільші неплатники аліментів на Львівщині

Рубрика: Кримінал

Звіт голови Львівської облради за 2-й рік

Рубрика: Політика

Як правоохоронці визискують аграріїв

Рубрика: Економіка

Бухгалтерська правда-21-2017: ЗЕД - експорт невидимого

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу