Депутати ЛМР затвердили статут Львова

12:10 7 грудня 2017 р.

  • 0
  • 753


Фото: dyvys.info

Міський голова запевнив: «Рік і дев’ять місяців ми працювали над цим проектом».

У прес-службі Львівської міськради повідомили сьогодні, 7 грудня: «депутати Львівської міської ради, розглянувши пропозиції, розроблені робочою групою з підготовки статуту територіальної громади Львова, утвореної відповідно до ухвали Львівської міської ради № 351 «Про утворення робочої групи для підготовки статуту територіальної громади Львова» від 31 березня 2016 року й враховуючи результати проведення громадських слухань, 48 голосами затвердили статут територіальної громади Львова. Відтак міський голова Львова одразу підписав цю ухвалу».
Секретар Львівської міської ради Анатолій Забарило зазначив: «Було утворено робочу групу, яка працювала над проектом нового статуту територіальної громади міста Львова. Було проведено 21 робоче засідання, проводилось публічне обговорення проекту Статуту, відбувся круглий стіл, відбулась також публічна дискусія. У листопаді 2017 року була проведена правова експертиза статуту. На основі зауважень та пропозицій була підготовлена кінцева версія статуту».
Натомість, міський голова Львова Андрій Садовий запевнив: «Рік і дев’ять місяців ми працювали над цим проектом. Проект був предметом гострих дискусій ще на попередніх етапах. Ми виходили із назрілої потреби прийняття статуту. Ми виходили з того, що Львів – це особливе місто, яке має особливе національно-історичне значення, це культурний, освітній центр. Робоча група намагалась ці речі врахувати у проекті статуту. Ми також виходили з найсучасніших наукових концепцій, які є трендами у Європі, але одночасно відповідають інтересам громади міста. Тут врахована концепція сталого розвитку міста Львова тощо. Ми також виходили із потреби налагодження конструктивної співпраці між громадо і органами місцевого самоврядування. Використали ті практики, які вже діють у Львові».
Андрій Садовий також розповів: «Декілька акцентів, які ми пропонуємо. Ми намагались прописати механізми забезпечення відкритості. Передбачені різні види інформації і документів, які підлягають оприлюдненню. Важливий розділ про права та обов’язки членів територіальної громади міста Львова. Прописані детальні механізми звітування перед територіальною громадою. Статут не вирішить усі проблеми, але тут закладені усі важливі механізми. Це не документ науковців, чи посадовців, а територіальної громади міста Львова. Було подано багато пропозицій. Ми тільки змогли покращити якість цього документу. Ми не врахували лише ті зауваження, які не відповідають чинному законодавству».
Своєю чергою, начальник управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський запевнив: «У вересні цього року було прийнято документ про проведення консультацій з громадськістю. Такі консультації були проведені, є відповідна документація».
А член робочої групи з напрацювання нового статуту територіальної громади Львова Олена Бориславська додала: «Також ми могли врахувати не у цій редакції, у якій подали, а в іншій, виходячи з того, що статут – це системний документ, який має структуру. Наша робоча група мала відкриті засідання».
Міський голова підсумував: «Це титанічна праця, бо об’єднати таку кількість людей не просто. Два роки працювала робоча група. Два роки тому ми тут домовились про створення цієї робочої групи. Це живий документ, це не аксіома на все життя. Те, що опрацьовано, виноситься сьогодні на ваш розгляд».
Про це поінформували в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

17:22 20 лютого 2018 р.

Розбудова КПП на кордоні Україна-ЄС провалилася

Проект щодо модернізації шістьох українських КПП на східному кордоні ЄС був започаткований у 2014 році. Проект був спрямований на сприяння інтеграції української економіки з країнами своїх сусідів з ЄС шляхом побудови чи модернізації контрольних пунктів на кордонах з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 891

13:32 19 лютого 2018 р.

У президентському кріслі ліпший «дідько лисий», ніж стара скомпрометована еліта, – політолог

На наступних виборах Президента України у 2019 році потрібно вибрати нового політичного лідера, а не того, хто роками належить до так званої еліти. До такого кроку закликала сьогодні виборців політолог Антоніна Колодій, професор, доктор філософських наук, під час засідання Громадського прес-центру «Вибори Президента-2019» у Львівському прес-клубі.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 3315

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Медогляд водіїв на алкоголь і наркотики

Рубрика: Медицина

Маніпуляції перед виборами Президента

Рубрика: Політика

"Реформа" стоматології по-львівськи

Рубрика: Медицина

Ігор Маїк: Виставка-2018

Рубрика: Культура

Бухгалтерська правда-2-2018

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу