Білоус замість Дворянин: новий перший заступник голови Львівської обласної ради

16:33 5 квітня 2017 р.

  • 0
  • 1638

Парасковія Дворянин з однопартійцями.
Фото: Львівський прес-клуб

У середу, 5 квітня, під час позачергової сесії Львівської обласної ради депутати проголосували про обрання першим заступником голови обласної ради Андрія Білоуса. Це рішення шляхом таємного голосування підтримали 55 обласних обранців. про це повідомила прес-служба Львівської обласної ради.

До цього перед депутатським корпусом прозвітувала про діяльність у 2016 році Парасковія Дворянин. Заслухавши та обговоривши її звіт про виконану роботу, депутати визнали його незадовільним. Відтак Парасковію Дворянин рішенням сесії звільнили із займаної посади. 

Голосування про зняття з посади першого заступника голови Львівської облради Парасковії Дворянин та обрання на це місце представника «Народного контролю» Андрія Білоуса відбулося з порушенням двох законів України та регламенту обласної ради, повідомила прес-служба "Самопомочі".

Зокрема, під час розгляду питання про звіт першого заступника було змінену процедуру розгляду питання. «Звіт і його оцінка – це одне питання, звільнення з посади – інше. Організатори сьогоднішнього судилища над Парасковією Дворянин повинні були зареєструвати окремий проект рішення, який мав розглядатися за іншою процедурою», – пояснює Роман Кізима, депутат фракції «Самопоміч», голова комісії регламенту та антикорупції

Крім того, депутати допустилися помилки ставлячи оцінку звіту Парасковії Дворянин. Оцінка звіту мала іти окремим пунктом і бути проголосованою за звичною процедурою. Згідно з регламентом обласної ради лише питання про усунення з посади повинно відбуватися таємно.

Не менше порушень здійснено при обранні нового першого заступника голови облради. «Проект рішення про призначення заступника не був зареєстрований, не був опублікований на сайті обласної ради, а комісія з питань законності розглянула його лише після голосування за основу. Це ґвалтування законодавства, в якому фракція «Самопоміч» відмовилася брати участь і публічно заявила про порушення під час сесії», – додає Роман Кізима.

Відтак, у двох поспіль голосуваннях сесія обласної ради порушила закон «Про місцеве самоврядування», «Про доступ до публічної інформації», а також регламент Львівської обласної ради. «Крім того нам стало відомо, що кожна фракція мала свій значок для таємного голосування. Так при підрахунку організатори сьогоднішнього дійства могли зрозуміти, скільки голосів кожна фракція віддала за злочинне голосування», – наголосив Роман Кізима.    

 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

13:52 21 травня 2018 р.

У Ґданську головний костел Старого міста передали УГКЦ

У 1997 році римо-католицька архидієцезія Ґданська передала греко-католикам собор Св. Варфоломія та опіки найсвятішої Богородиці. Сьогодні – це духовний, культурний, допомоговий осередок українців у Поморському воєводстві.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 804