Випускники львівської військової академії вдосконалюють навички занурення

11:50 8 березня 2017 р.

Фото до новини


Фото: asv.gov.ua

Під час польового виходу у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки вихованці Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного,які здобувають фах військових інженерів, виконують практичні занурення під воду з використанням водолазного спорядження.

Ці заняття відбуваються під керівництвом досвідчених викладачів у Комплексі водолазної підготовки вишу. У розпорядженні майбутніх офіцерів та їхніх наставників – спеціально обладнані басейни та різноманітне водолазне спорядження.

Перш ніж приступити до занурень, юнаки повинні досконало вивчити теорію та техніку використання обладнання, правила дихання під водою, порядок подачі та прийому спеціальних сигналів, а також надання товаришам невідкладної допомоги у разі нештатних ситуацій на воді. Головне ж, за словами самих курсантів, перебороти у собі страх перед закритим простором та виховати впевненість у надійності водолазного спорядження.

Старший викладач кафедри інженерних спеціальних дисциплін, підполковник Олександр Ліщинський, розповів: «Занурення під воду з водолазним спорядженням – складна та відповідальна справа. Вона вимагає не лише ретельної підготовки всього обладнання, але й чіткої координації дій між всіма, хто залучений до виконання завдань під водою. А це не лише сам водолаз, але й ті, хто готують до занурення та страхують його на поверхні».

Для підтримки зв’язку між водолазом та тим, хто на поверхні, військові інженери використовують спеціальний трос – «сигнальний кінець». Завдяки розробленій системі умовних сигналів – тягнучи, смикаючи чи трясучи його відповідну кількість разів – військовослужбовці інформують один одного про перебіг виконання того чи іншого завдання, також це дозволяє з’ясувати стан водолаза, оперативно витягнути на поверхню у разі загрози його здоров’ю та життю.

Для взаємодії на поверхні, зазвичай, застосовуються сигнали руками. Під час самого занурення майбутні офіцери не лише практикують пересування під водою та використання водолазного спорядження, але й вчаться виконувати на глибині специфічні для військових інженерів маніпуляції, зокрема ремонтувати інженерне обладнання, проводити пошукові роботи, знешкоджувати боєприпаси та вибухівку тощо.

Загалом упродовж останнього за час навчання в академії польового виходу, кожен з курсантів-інженерів проведе під водою щонайменше одну годину. Ці навички стануть для них у пригоді під час майбутньої служби у бойових частинах та підрозділах Збройних Силах України, в ході виконання завдань за призначенням, зокрема – й в зоні АТО, а також для підготовки підлеглого особового складу.

Про це повідомили в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де також опублікували фоторепортаж з навчань.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів