Уряд затвердив новий порядок призначення й виплати стипендій

16:50 4 січня 2017 р.

  • 2
  • 2475

За словами Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, «нова система нарахування стипендій має стимулювати до здобуття якісних знань, які гарантуватимуть молодим людям успіх у майбутньому».

У прес-службі Кабінету міністрів України повідомили сьогодні, 4 січня, що, за дорученням Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, спільно зі студентською спільнотою напрацьовано новий алгоритм нарахування стипендій. «Порядок призначення і виплати стипендій учням професійно-технічних, студентам (курсантам) вищих державних та комунальних навчальних закладів, аспірантам і докторантам, які навчаються за денною формою навчання, затверджено постановою Кабінету Міністрів №1050 від 28 грудня 2016 року», – йдеться також у повідомленні.

«23 грудня під час зустрічі зі студентами Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Володимир Гройсман наголосив, що система стипендій має мотивувати студентів до успіхів у навчанні та підтримувати якість знань. Глава Уряду зауважив, що у Бюджеті-2017 фонд стипендій було збільшено на 580 млн гривень до майже шість мільярдів, та закликав представників студентського самоврядування долучатися до обговорення системи призначення стипендій», – нагадали в прес-службі Кабміну.

За словами Прем’єр-міністра, нова система нарахування стипендій має стимулювати до здобуття якісних знань, які гарантуватимуть молодим людям успіх у майбутньому. Володимир Гройсман підкреслив, звертаючись до студентів: «Якщо ви прийдете на роботу з дипломом, який підтверджує якість знань, якими ви володієте, ви будете успішними. Ви будете мати гарну роботу і гарну заробітну плату, ви будете конкурентними, ви зможете досягти успіху. Це те, що мені потрібно. Сподіваюся на те, що це потрібно кожному з вас, що ви сповідуєте саме таку ідеологію. Тому що тільки освічені люди можуть забезпечити успіх».

Зокрема, постановою Кабміну №1050 від 28 грудня 2016 року встановлено, що академічні стипендії призначаються згідно з рейтингом успішності, який складається на підставі навчальних досягнень студента протягом останнього навчального семестру по кожному факультету, курсу, спеціальності. При цьому складова успішності у рейтингу складає не менше 90 відсотків рейтингового бала. Процедура визначення рейтингових балів визначається навчальним закладом.

«До складу комісії, яка вирішує питання призначення стипендій студентам вищих навчальних закладів, входять не менше 50 відсотків представників студентського самоврядування та первинних профспілкових організацій студентів та аспірантів. Стипендії студентів, які посядуть найвищі рейтингові позиції, збільшуються на 45 відсотків. Постанова уряду «Деякі питання стипендіального забезпечення», яка набуває чинності з 1 січня 2017 року, також визначає інші питання нарахування стипендій, зокрема різним категоріям осіб, що потребують соціального захисту», – повідомили також на Урядоаому порталі.

Зокрема, розмір мінімальної академічної стипендії в професійно-технічних навчальних закладах становить 415 гривень, у закладах I-II рівня акредитації – 830 гривень, у закладах III-IV рівня акредитації – 1100 гривень. Разом з тим, розмір соціальної стипендії в професійно-технічних училищах становитиме 1000 гривень, у вищих навчальних закладах – 2000 гривень.

При цьому академічні стипендії президента України в ПТУ становлять 1200 гривень, у закладах I-II рівня акредитації – 1800 гривень, у закладах III-IV рівня акредитації – 2300 гривень. А іменні та академічні стипендії, засновані Кабінетом міністрів, у ПТУ становитимуть 1000 гривень, у вузах I-II акредитації – 1600 гривень, у вузах III-IV акредитації – 2100 гривень.

Крім того, підвищені стипендії на рівні 1400 гривень отримають студенти 20 спеціальностей: середня освіта (математика, біологія, фізика, хімія, інформатика); спеціальна освіта; біологія; науки про Землю; фізика та астрономія; прикладна фізика та наноматеріали; математика; прикладна механіка; матеріалознавство; галузеве машинобудування; авіаційна та ракетно-космічна техніка; суднобудування; металургія, електроенергетика, електротехніка та електромеханіка; енергетичне машинобудування; атомна енергетика; теплоенергетика; гідроенергетика; гірнича справа; нафтогазова інженерія і технології. Про це повідомили сьогодні, 4 січня, в інформаційній агенції УНІАН.

dailylviv.com

Коментарі(2)

АНОНІМНО

20:30 06 лютого 2017 р.

Відповісти

короче,то не рішення,а повний абсурд.Постає питання,якщо не виходить з навчанням студентам з малозабезпечених і багатодітних сімей ,як жити далі,за що вони повинні виживати,а їх багато,так шо не треба триндіти щодо "стимулу до навчання".Що,"шановні" депутати,нема шо більше класти в свої кишені? Якщо ше й позбавлять всіх студентів степендій,то нашо ходити на пари?

Ірина

16:57 04 січня 2017 р.

Відповісти

Вважаю це рішення одной з найбільших помилок уряду. Зараз повно безробітних людей з вищою освітою, які здобули її безкоштовно і отримували стипендію. Чере пару років, завдяки цьому закону, їх стане ще більше. Краще б надавали степндію за схемою США та європейських університетів http://infostudy.com.ua/press/articles/73/ , а не як у нас

До теми

15:15 26 квітня 2018 р.

Кращі учасники ЗНО у Львові отримають винагороду

Випускники шкіл Львова, які отримають за результатами зовнішнього незалежного оцінювання по 200, 400 та 600 балів, будуть мати в межах програми підтримки обдарованої молоді грошову винагороду за успішне навчання.

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 264

16:20 25 квітня 2018 р.

На Львівщині стартував ще один освітній проект

У міністерстві освіти і науки запевнили: «На Львівщині стартував освітній проект, який допоможе готувати фахівців відповідно до потреб регіону та відстежувати їх подальшу кар’єру».

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 507

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Перевезення пільговиків. Монетизація

Рубрика: Економіка

Нові тенденції на ринку праці Львівщини

Рубрика: Економіка

Агенти-хабародавці: кому служать?

Рубрика: Кримінал

"Пам'ятай": міжнародний меморіальний парк у Самборі

Рубрика: Історія

Ні води, ні світла...стоматполіклініці!?

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу