У Львові обговорюють програму підтримки приватних навчальних закладів

18:00 8 травня 2018 р.

  • 0
  • 525


Фото: lvivrada.gov.ua

Консультації з громадськістю щодо проекту ухвали «Про затвердження Програми надання фінансової підтримки закладам дошкільної та загальної середньої освіти Львова приватної форми власності на 2018 рік» триватимуть до 9 травня.

Про це повідомили сьогодні, 8 травня, на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради, де також розповіли: «Із 25 квітня до 9 травня тривають консультації з громадськістю щодо проекту ухвали «Про затвердження Програми надання фінансової підтримки закладам дошкільної та загальної середньої освіти Львова приватної форми власності на 2018 рік». Консультації відбуваються з ініціативи управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. 7 травня відбулось представлення проекту рішення.

Начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик зазначила: «На цей час приватні школи не отримують жодної підтримки держави і міста. Можливо, виникає запитання, чому місто або держава повинні фінансувати приватні навчальні заклади?  Я хочу сказати, що приватних дітей не буває. Батьки сплачують податки до бюджету, з яких  в тому числі фінансується і освіта. Отже вони платять двічі: платять податки і сплачують за освіту своїх дітей».

Натомість депутат Львівської міської ради Оксана Рубай зауважила: «Незважаючи на те, чи це приватний чи комунальний навчальний заклад, вони мають мати однакову підтримку від міста. Саме тому я ініціювала колись таку програму. Минулого року я не підтримала цю програму в такому вигляді, в якому вона була. Але нам пообіцяли, що це тестовий варіант, який буде удосконалений.  Загалом, ми маємо ширше дивитись на цю проблему і ухвалу зокрема. Як сприяти створенню приватних навчальних закладів? Як комунікувати з ними? Це завдання цієї програми. Тоді би батьки чули, що є базовий компонент, який забезпечує держава, місто і вони доплачують додатковий компонент. Якщо це виключно юридична особа, яка створила себе і в статуті є навчальні послуги, яка розробляє авторські програми, забезпечує інклюзію набагато ефективніше, ніж комунальні заклади, надає додаткові навички, звісно, це потрібно плекати і таких закладів має ставати більше в офіційний спосіб. Місія управління освіти – пояснювати людям, скільки місту коштує навчання однієї дитини і скільки коштує навчання дитини батькам, якщо це приватний навчальний заклад. Я за те, щоб розширити штат управління освіти сектором, який би займався розвитком приватних навчальних закладів».

Більше подробиць – на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

15:48 21 травня 2018 р.

«Інноваційна весна» триватиме у Львові два дні

У міськраді запевнили: ««Інноваційна весна» відбувається у Львові вже кілька років поспіль, але цьогоріч вона буде масштабнішою, аніж раніше».

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 144

12:00 18 травня 2018 р.

Львів буде «Містом професій» 9 червня

У зв’язку з несприятливими погодними умовами, реалізацію національного соціального проекту «Місто професій», яке мало відбутися 19 травня в парку імені Івана Франка у Львові, перенесли на 9 червня.

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 477

14:48 17 травня 2018 р.

Депутати Львівської міськради об’єднали дві школи

На сесії ЛМР ухвалили рішення про реорганізацію вечірньої (змінної) середньої загальноосвітньої школи №19 у Шевченківському районі Львова її приєднанням до середньої загальноосвітньої школи №55 на вулиці Бандери, 91.

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 537