Міністр освіти України й посол Польщі домовилися провести «круглий стіл» у Львові

16:20 9 жовтня 2017 р.

  • 0
  • 636


Фото: mon.gov.ua

Лілія Гриневич запропонувала організувати у Львові «круглий стіл» за участі представників польської меншини в Україні, представників посольства Польщі та міністерства освіти і науки України.

У прес-службі міністерства освіти і науки України повідомили сьогодні, 9 жовтня: «Орієнтовно 26 жовтня у Львові має відбутися круглий стіл за участі представників польської меншини в Україні, посольства Польщі та міністерства освіти і науки України щодо імплементації ст7 закону «Про освіту». Про це домовились міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та надзвичайний і повноважний посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло».

Лілія Гриневич зазначила: «Наша пропозиція така – ми працюватимемо з усіма нашими національними меншинами та всіма посольствами так, що можливість обговорити імплементацію закону отримають не тільки ті меншини та країни, що вдаються до гучних заяв, а кожна – залежно від умов, у яких перебуває меншина, та її освітніх потреб. Для нас тим більше важливо підтримати тих, хто толерантно і виважено поставився до цієї статті, а також поставились з порозумінням до того факту, що українські діти, які належать до нацменшин, мають володіти державною мовою. І ми вдячні Польщі, що вона належить саме до таких країн. Ми пропонуємо організувати круглий стіл за участі представників польської меншини в Україні, представників посольства та міністерства освіти і науки України. Гадаю, це буде корисно для того, щоб усі отримали відповіді на свої запитання та проговорили приблизний план дій»

Зі свого боку, посол Польщі Ян Пєкло подякував міністру за пропозицію, підтримав її й запевнив: «Дуже вдячний вам за дану пропозицію. Думаю, було б добре зорганізувати такий захід. Це буде приклад того, що між нами є та продовжується співпраця, що ми спільно вирішуємо проблеми на користь для кожної сторони».

У міністерства освіти і науки також розповіли: «Сторони обговорили двосторонню співпрацю між країнами сфері вищої освіти. Зокрема, Україна планує створити систему відстеження працевлаштування випускників, яка допомагає прослідкувати траєкторію випускника кожного вишу після отримання ним вищої освіти. Така система вже функціонує а Польщі. Сторони раніше домовилися про співпрацю у цьому проекті, і наразі міністерство освіти і науки України зацікавлене інтенсифікувати його. Окрім цього, на фінальному етапі перебуває розробка нової Угоди про співробітництво в галузі вищої освіти між міністерством освіти і науки України та міністерством науки та вищої освіти Республіки Польща, яку заплановано підписати до кінця року».

«Згідно з офіційною статистикою, в Україні навчається близько 400 тисяч дітей національних меншин у 735 навчальних закладах. У минулому навчальному році функціонували два дошкільні навчальні заклади з вихованням польською мовою. Загалом польською мовою у дитсадках виховуються 137 дітей. Натомість у  загальноосвітніх навчальних закладах польською навчається 1785 учнів, вивчають польську мову як предмет 45964 учні, у тому числі, як другу – 27636 учнів. У Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій областях функціонують п’ять загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою, один загальноосвітній навчальний заклад з навчанням польською та українською мовами та один загальноосвітній навчальний заклад з навчанням польською й російською мовами (Івано-Франківськ, перші-четверті класи)», – поінформували також прес-службі міністерства освіти і науки України.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

12:45 13 грудня 2017 р.

Учасники благодійного аукціону у Львові рятуватимуть життя хлопчика

У середу, 13 грудня, о 16.00 у приміщенні Будинку вчених у Львові розпочнеться благодійний аукціон «Життя в дружніх долонях» з продажу дитячих книжок «Казки з моїх долоньок», виготовлених руками дітей дошкільного віку.

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 273

12:34 13 грудня 2017 р.

Учасники благодійного аукціону у Львові зібрали вихованцям інтернату 89 тисяч гривень

У середу, 13 грудня, під час державних аукціонних торгів з продажу необробленої деревини відбувся благодійний аукціон для допомоги дітям Краковецької школи-інтернату.

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 336

Останні новини

Головний медик України спростувала чутки про її відставку

Львівські рятувальники отримали тренувальний комплекс

Безвіз між Україною та ОАЕ набуде чинності 31 грудня

Гірники на Львівщині отримають ще одну партію саморятівників, – ЛОДА

Львівська ОДА оприлюднила перелік місць реалізації ялинок

Всі новини

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Домашнє насильство

Рубрика: Кримінал

Як відкривати небо: досвід Львова, Грузії, Молдови

Рубрика: Економіка

Обласний і державний бюджети: прогнози на 2018-й рік

Рубрика: Політика

Як правоохоронці визискують аграріїв

Рубрика: Економіка

Бухгалтерська правда-24-2017. Генеральне річне прибирання

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу