Міністр освіти України й посол Польщі домовилися провести «круглий стіл» у Львові

16:20 9 жовтня 2017 р.

  • 0
  • 450


Фото: mon.gov.ua

Лілія Гриневич запропонувала організувати у Львові «круглий стіл» за участі представників польської меншини в Україні, представників посольства Польщі та міністерства освіти і науки України.

У прес-службі міністерства освіти і науки України повідомили сьогодні, 9 жовтня: «Орієнтовно 26 жовтня у Львові має відбутися круглий стіл за участі представників польської меншини в Україні, посольства Польщі та міністерства освіти і науки України щодо імплементації ст7 закону «Про освіту». Про це домовились міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та надзвичайний і повноважний посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло».

Лілія Гриневич зазначила: «Наша пропозиція така – ми працюватимемо з усіма нашими національними меншинами та всіма посольствами так, що можливість обговорити імплементацію закону отримають не тільки ті меншини та країни, що вдаються до гучних заяв, а кожна – залежно від умов, у яких перебуває меншина, та її освітніх потреб. Для нас тим більше важливо підтримати тих, хто толерантно і виважено поставився до цієї статті, а також поставились з порозумінням до того факту, що українські діти, які належать до нацменшин, мають володіти державною мовою. І ми вдячні Польщі, що вона належить саме до таких країн. Ми пропонуємо організувати круглий стіл за участі представників польської меншини в Україні, представників посольства та міністерства освіти і науки України. Гадаю, це буде корисно для того, щоб усі отримали відповіді на свої запитання та проговорили приблизний план дій»

Зі свого боку, посол Польщі Ян Пєкло подякував міністру за пропозицію, підтримав її й запевнив: «Дуже вдячний вам за дану пропозицію. Думаю, було б добре зорганізувати такий захід. Це буде приклад того, що між нами є та продовжується співпраця, що ми спільно вирішуємо проблеми на користь для кожної сторони».

У міністерства освіти і науки також розповіли: «Сторони обговорили двосторонню співпрацю між країнами сфері вищої освіти. Зокрема, Україна планує створити систему відстеження працевлаштування випускників, яка допомагає прослідкувати траєкторію випускника кожного вишу після отримання ним вищої освіти. Така система вже функціонує а Польщі. Сторони раніше домовилися про співпрацю у цьому проекті, і наразі міністерство освіти і науки України зацікавлене інтенсифікувати його. Окрім цього, на фінальному етапі перебуває розробка нової Угоди про співробітництво в галузі вищої освіти між міністерством освіти і науки України та міністерством науки та вищої освіти Республіки Польща, яку заплановано підписати до кінця року».

«Згідно з офіційною статистикою, в Україні навчається близько 400 тисяч дітей національних меншин у 735 навчальних закладах. У минулому навчальному році функціонували два дошкільні навчальні заклади з вихованням польською мовою. Загалом польською мовою у дитсадках виховуються 137 дітей. Натомість у  загальноосвітніх навчальних закладах польською навчається 1785 учнів, вивчають польську мову як предмет 45964 учні, у тому числі, як другу – 27636 учнів. У Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій областях функціонують п’ять загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою, один загальноосвітній навчальний заклад з навчанням польською та українською мовами та один загальноосвітній навчальний заклад з навчанням польською й російською мовами (Івано-Франківськ, перші-четверті класи)», – поінформували також прес-службі міністерства освіти і науки України.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

12:28 17 жовтня 2017 р.

Львівщина й Луганщина знову обмінялися вчителями

В облдержадміністрації запевнили: «Уже втретє майже п’ять десятків педагогів із області вирушили на Луганщину в межах освітнього проекту «Схід і Захід разом».

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 96

15:10 14 жовтня 2017 р.

Першокурсники львівського ліцею імені Героїв Крут присягнули Україні

У суботу, 14 жовтня, на площі біля Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулася урочиста посвята в ліцеїсти першокурсників Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 225

10:00 14 жовтня 2017 р.

Першокурсники ліцею імені Героїв Крут присягатимуть на площі в центрі Львова

У суботу, 14 жовтня, на площі біля будівлі Львівського національного Академічного театру опери та балету відбудеться урочиста церемонія складання ритуалу «Урочистої Клятви» першокурсниками Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 486

Останні новини

Поліціянти затримали у Львові підозрюваного у вбивсті

Львівщина й Луганщина знову обмінялися вчителями

Гендиректор «Карпат» звільнився за станом здоров'я

Поліція розшукує на Львівщині винуватців травм пішохода й велосипедиста

Прикордонники затримали на Львівщині пасажира автобуса

Всі новини

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пологові Львівщини очима породіль

Рубрика: Медицина

Доля сміттєзвалища і сміттєпереробного заводу у Львові

Рубрика: Економіка

Антикорупційна співпраця: Польща і Україна

Рубрика: Економіка

Хто стане власником замків Львівщини

Рубрика: Культура

«Інтелектуальні» активи - Бухправда -20-2017

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу