Львівський курсант завершив курс навчання британської військової академії

17:45 14 червня 2017 р.

  • 0
  • 1068


Фото: asv.gov.ua

Молодший сержант Микола Хижняк упродовж року опановував військову науку за стандартами країн-членів НАТО.

У львівській Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного повідомили сьогодні, 14 червня: «Курсант Національної академії сухопутних військ завершив курс навчання в Королівській військовій академії в місті Сандхерст (Велика Британія). Впродовж року молодший сержант Микола Хижняк, який здобуває фах офіцера-інженера на факультеті підготовки спеціалістів бойового (оперативного) забезпечення, опановував військову науку за стандартами країн-членів НАТО».

«Як зізнається сам юнак, інформація про те, що його кандидатуру подано на конкурс стала для нього несподіванкою. У цей час Микола виконував обов’язки перекладача та знаходився на полігоні, де канадські та американські військові проводили заняття з нашими бійцями», – поінформували також у львівському вищому військовому навчальному закладі. 

Молодший сержант Микола Хижняк розповів: «Після подання документів, співбесіди у посольстві Великої Британії та складання іспиту на знання англійської мови, отримав на електронну пошту повідомлення, що мене обрано на навчання до Лондона. І після зимової відпустки, під час котрої я дозбирав необхідні документи, на початку лютого минулого року потрапив до Великобританії.

«Перші три місяці перебування за кордоном юнак проходив мовну підготовку в Академії міністерства оборони ЗС Великобританії. А вже після успішного її завершення розпочалося безпосереднє навчання в Сандхерсті. Особливістю підготовки військових у цьому навчальному закладі є те, що період навчання поділений на три етапи тривалістю по 14 тижнів кожен», – повідомили також у львівському вищому військовому навчальному закладі.

Молодший сержант Микола Хижняк також розповів: «Основним завданням першого етапу є перетворення цивільної людини на військовослужбовця, така собі первинна військово–професійна підготовка. Наступні тижні з солдата готують офіцера, а вже наприкінці навчання – виховується офіцер-лідер, керівник військового колективу, здатний приймати обгрунтовані рішення.  Після кожного періоду навчання військовослужбовці мають відпустку. Варто також зазначити, що сам процес навчання проходить не лише у Британії. Так, історію воєн та військового мистецтва львівський курсант опановував на заняттях у Франції, а у сусідній з нею Німеччині у Миколи відбувався останній польовий вихід із бойовою стрільбою».

Курсант також розповів: «Ще однією з особливостей, яка мені дуже сподобалася, є те, що на час навчання всі військові мають одне звання – «курсант», незалежно від попередньої посади у військах та терміну вислуги в армії. Окрім цього, кожен з них несе персональну відповідальність за свої вчинки, а це дуже стимулює до навчання».

«У Королівській академії здобувають фах не лише самі британці. Наприклад, разом з українцем Миколою Хижняком вчилися представники з країн Близького Сходу, Південно-Східної Азії, Східної Європи тощо. Варто зазначити, що всі інструктори, які проводять навчання курсантів, мають бойовий досвід, і так само проходили серйозний відбір на свою посаду», – поінформували також у львівському вищому військовому навчальному закладі.

«Дуже сподобався юнакові підхід до відбору курсантів з Великої Британії, адже він починається більше, ніж за півроку до вступу і за цей час намагаються знайти тих, хто виявляє лідерські якості та прагне чогось досягнути. Також сподобалася йому й практична спрямованість всіх занять. Тому Миколі було приємно довідатися, що за час його навчання у Великої Британії зазнала суттєвих змін й програма підготовки українських офіцерів. Так, наприклад, як і у наших британських колег, значно скоректовано фізичну підготовку: чимало вправ тепер мають військово–прикладний характер та виконують у бойовому спорядженні і зі зброєю. Зֹ’явився також курс тактичної медицини, без проходження якого не можна уявити натівського військовослужбовця», – розповіли також у львівському вищому військовому навчальному закладі.

«Рік навчання промайнув, хоча й напружено, але досить швидко і цікаво. Після завершення курсів підготовки молодший сержант Микола Хижняк отримав медаль та низку сертифікатів, які надають йому право проводити заняття з бойової та фізичної підготовки для підрозділів країн-членів НАТО до рівня роти включно», – поінформували також у львівському вищому військовому навчальному закладі.

Молодший сержант Микола Хижняк запевнив: «Звичайно, здобуті знання мені знадобляться під час навчання та подальшої служби, переконаний хлопець. – Я довідався чимало про те, як керувати військовим колективом, на що в першу чергу треба звертати увагу при спілкуванні з підлеглими, а на які речі можна, як то кажуть «заплющити очі».

Про це повідомили сьогодні, 14 червня, у львівській Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де також опублікували фоторепортаж з Великої Британії.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

12:45 13 грудня 2017 р.

Учасники благодійного аукціону у Львові рятуватимуть життя хлопчика

У середу, 13 грудня, о 16.00 у приміщенні Будинку вчених у Львові розпочнеться благодійний аукціон «Життя в дружніх долонях» з продажу дитячих книжок «Казки з моїх долоньок», виготовлених руками дітей дошкільного віку.

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 306

12:34 13 грудня 2017 р.

Учасники благодійного аукціону у Львові зібрали вихованцям інтернату 89 тисяч гривень

У середу, 13 грудня, під час державних аукціонних торгів з продажу необробленої деревини відбувся благодійний аукціон для допомоги дітям Краковецької школи-інтернату.

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 375

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Домашнє насильство

Рубрика: Кримінал

Як відкривати небо: досвід Львова, Грузії, Молдови

Рубрика: Економіка

Обласний і державний бюджети: прогнози на 2018-й рік

Рубрика: Політика

Як правоохоронці визискують аграріїв

Рубрика: Економіка

Бухгалтерська правда-25-2017: віддати борги до Нового року?

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу