Львівські волонтери допомогли видати порадник командирам

14:30 10 серпня 2017 р.

  • 0
  • 1086


Фото: zik.ua

За сприяння волонтерів ГО «Громадська Надія» у Львові вийшов із друку унікальний навчально-методичний посібник «Психологія бою», призначений для практичної допомоги командирам підрозділів щодо підтримання належного морально-психологічного стану особового складу в ході бойових дій.

Про це повідомили сьогодні, 10 серпня, «Щоденному Львову», полковник Володимир Скоростецький зі львівського медіа-центру міністерства оборони, який також розповів: «Презентуючи видання, один зі співавторів книги, підполковник запасу Тарас Грицевич, зазначив, що ця збірка узагальнює досвід не лише закордонних фахівців з військової психології, а й містить синтез вітчизняного досвіду командного складу під час підготовки особового складу до ведення бойових дій на прикладі АТО, враховує різноманітні фактори психологічного впливу на свідомість солдата різних факторів бою, а також передбачає дії командира щодо підлеглих після повернення із зони активних бойових дій». 

Тарас Грицевич зазначив також: Фактично, це своєрідний «мануал» створений практиками для практиків. Адже авторський колектив посібника це у більшості своїй діючі офіцери, які неодноразово були у районі проведення АТО і збирали дійсно працюючі схеми позитивного психологічного впливу. Робота над упорядкуванням посібника розпочалась ще у 2014 році. І він навіть вийшов невеликим накладом для внутрішнього користування і підготовки курсантів, які навчаються за фахом офіцера-психолога та офіцера-культуролога. Але знаковим є те, що колеги-волонтери оцінили практичну користь цього видання і вирішили видрукувати його великим накладом для потреб війська».

Натомість психолог-волонтер Світлана Булка, яка активно підтримала ініціативу видання «Психології бою» відзначила, що це видання вийшло за межі зацікавлення виключно військової аудиторії. І вона разом із колегами активно використовує матеріали представлені у книзі для військово-патріотичного виховання молоді. Зокрема, програми навчання українського юнацтва щодо психологічної реабілітації воїнів та їхньої адаптації у соціумі. 

Світлана Булка запевнила: «Ми залучаємо також і ветеранів АТО у проведення зустрічей з учнями та студентами, аби молоді люди краще зрозуміли психологію і внутрішній світ тих, хто був у боях і захищав Україну. Багато фактів із цього посібника ми ретельно вивчали із студентами-психологами  педагогічного університету у Дрогобичі, обговорювали на профільних семінарах Української Гельсінгської спілки тощо».

Своєю чергою, представник ГО «Громадська Надія» Віталій Свіщов зазначив: «Книгу видано накладом у 500 примірників, які будуть розподілені між військовими навчальними закладами України та бойовими частинами Збройних Сил України, які беруть безпосередню участь у проведенні АТО. Зокрема, примірники «Психології бою» під час презентації були передані представникам 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ВДВ Збройних Сил України та 24-ї окремої механізованої бригади ОК «Захід».

Натомість командир взводу 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, молодший лейтенант Михайло Зуб, розповів: «Перед презентацією я мав декілька хвилин, щоби переглянути зміст. Мені сподобалось, що упорядники врахували насправді потрібні аспекти. Зокрема – як налаштувати бійців на особливості польового побуту,  дії при блокуванні місцевим населенням, чи методи боротьби із девіантною поведінкою підлеглих в умовах бойових дій. Подобається і те, що посібник написаний простою зрозумілою мовою із конкретними прикладами життєвих ситуацій. 

Полковник Володимир Скоростецький повідомив також: «Це видання буде восени презентовано волонтерами на «Форумі видавців», який відбудеться у Львові у середині вересня. Представники ГО «Громадська Надія» запевнили, що якщо книга користуватиметься попитом і надалі, то вони відшукають можливість для друку додаткового накладу».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

11:15 22 червня 2018 р.

1008 випускників львівського університету отримали дипломи медиків

У п’ятницю, 22 червня, на площі біля адміністративного корпусу Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбулось урочисте засідання Вченої ради університету з нагоди випуску студентів-медиків.

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 588

Останні новини

Львівщина – в п’ятірці кращих областей за інвестиціями

Змії травмували цього року на Львівщині 19 людей

У Галицькому районі Львова посипатимуть вулиці реагентами

На Львівщині зводять казарми поліпшеного планування

Львів’яни позбавлені водопостачання на вісьмох вулицях

Всі новини

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Книга "Страсті Христові" про художника Василя Курилика

Рубрика: Культура

Кого підтримає Кремль на виборах-2019

Рубрика: Політика

«Міс Львів-2018» : 14 конкурсанток-фіналісток

Рубрика: Культура

Як смітник стає полігоном: співпраця ОМС і приватного інвестора

Рубрика: Економіка

Бухгалтерська правда-6-2018: імпорт товару і послуги

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу