«Львівська політехніка» отримає кошти на покращення енергоефективності

13:20 10 листопада 2017 р.

  • 0
  • 873


Фото: loda.gov.ua

Між Україною та Європейським інвестиційним банком ратифіковано фінансову угоду, за якою ЄІБ надасть 120 мільйонів євро для покращення енергоефективності в семи українських вищих навчальних закладах, зокрема – Національному університеті «Львівська політехніка».

Про це повідомили сьогодні, 10 листопада, в прес-службі Львівської ОДА, де також розповіли: «Відповідно до угоди, загальна вартість проекту становить 160 мільйонів євро. З них 120 мільйонів кредиту надасть ЄІБ, ще 10 мільйонів – це інвестиційний грант Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), а залишок у 30 мільйонів погодилася надати як позику Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO). Кошти кредиту залучаються на 20 років з п’ярічним пільговим періодом».

«Проект буде розділено на два етапи. Участь у першому етапі візьмуть сім університетів – Національний університет «Львівська політехніка», Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, Чернігівський національний технологічний університет, Сумський державний університет, Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» та Вінницький національний технічний університет. У цих університетах провели енергетичний аудит, за підсумками якого було визначено обсяг робіт по кожному проекту», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Наразі триває підготовка конкретних рекомендацій та проектно-кошторисної документації. Загалом роботи планують провести в 147 будівлях, вони будуть спрямовані на енергозбереження та оптимізацію управлінських процесів енергоспоживання. За підсумками проекту університети-учасники мають досягти найвищих освітніх та дослідницьких стандартів, покращити власну матеріальну базу та значно знизити рівень енергоспоживання. Угодою також передбачено другий етап проекту, спрямований на покращення енергоефективності та придбання обладнання для наукових лабораторій університетів. Конкурс для відбору його учасників МОН оголосить найближчим часом», – повідомили також у прес-службі Львівської облдержадміністрації.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

18:43 19 березня 2018 р.

На Львівщині зникають позашкільні заклади, – депутат

Процес об’єднання трьох обласних закладів позашкільної освіти – Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій та туризму учнівської молоді, Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді – призупинено.

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 618