За два місяці кліщі покусали 150 львів'ян

18:15 25 травня 2015 р.

Фото до новини


Фото: tsn.ua

Із 18 березня до 20 травня в лікувально-профілактичні заклади Львова звернулися за медичною допомогою 150 мешканців міста.

89 із них отримали укуси на території Львова. Відтак, аби мінімізувати ймовірність укусів кліщів на території міських парків, комунальні підприємства вживають постійних заходів, зокрема, викошують травостій, особливо вздовж доріжок, вивозять повалені та видаляють фаутні дерева, проводять дератизацію, а також займаються інформуванням мешканців про необхідність дотримання індивідуальних заходів захисту.

Зокрема, випадки укусів упродовж двох місяців на території міста зафіксовано: у зоні зелених насаджень прибудинкових територій – 18 випадків; у Сихівському лісопарку – 18 випадків; у парку Погулянка – дев’ять випадків; у парку «Залізні Води» – сім випадків; у лісопарку «Майорівка» – шість випадків; у парку «Високий Замок» – чотири випадки; на території інших парків, лісопарків та кладовищ – поодинокі випадки. Порівняно з минулим роком, це на 40 випадків більше, ніж за аналогічний період. 

Водночас захворювань на кліщовий енцефаліт на території міста протягом останніх років не зафіксовано взагалі. Як зазначають в міському управлінні екології, індивідуальні заходи захисту є найефективнішими і, з точки зору екологічної безпеки, найбезпечнішими, адже, порівняно з хімічними методами обробки, не завдають шкоди довкіллю та здоров’ю мешканців. В управлінні екології та благоустрою ЛМР. Розповіли також:

«Найкращий засіб від укусів кліщів – це одяг, який надійно закриває тіло людини. У цьому випадку шорти для походу в ліс суворо протипоказані.

Для цих цілей найкраще використовувати довгі штани з гумками внизу. Верхній одяг також має бути з довгими рукавами з гумками.

Намагайтеся одягатись в одяг світлих тонів (найкраще – білий) – на ньому найлегше помітити кліща. Із взуття обирайте чоботи або черевики, куди можна закласти штани. На голову одягайте кепку або хустку. 

Наявність захисного одягу зовсім не означає, що ви можете більше не турбуватися про кліщів. Оглядайте тіло кожні 15-30 хвилин, особливо такі місця як шия, пахви, пах і вушні раковини.

Найчастіше саме на цих ділянках тіла паразитують кліщі, тому що шкіра там тонка і ніжна, що спрощує паразитам роботу. Найбільш сприятливі умови для розмноження кліщів – заліснені добре зволожені території, на яких не проводить викошування трав’яного покриву, де є значна кількість сухостійних, дуплавих дерев, пнів, сміттєзвалищ, опалого листя, не проводяться дератизаційні заходи тощо.

Важливо знати, що в лісах кліщі у великій кількості концентруються на лісових стежках, на узбіччях яких росте трава. Це пов’язано з тим, що кліщів дуже приваблює запах тварин і людей, які часто пересуваються цими стежками».

Про це повідомили сьогодні, 25 травня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів