У львівському обласному управлінні ДСНС попереджають: «Насувається сезонна епідемія грипу»

14:21 23 грудня 2014 р.

Фото до новини


Фото: vinnitsa.info

У прес-службі обласного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій опублікували у вівторок рекомендації та застереження щодо сезонної епідемії грипу.

У прес-службі обласного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій інформують сьогодні, 23 грудня, в повідомленні «Грип та застуда: рекомендації та застереження»:

«Лікарі попереджають: насувається сезонна епідемія грипу. Будьте пильні!

Не переохолоджуйтесь, не перевтомлюйтеся, повноцінно харчуйтеся. У місцях великого скупчення людей, особливо якщо поруч хтось явно застуджений, намагайтеся дихати через шарфик – це захистить вас від інфікування.

Грип – це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Його симптоми схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями, але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

Групи ризику

Усі засоби профілактики грипу мають особливе значення для людей, які належать до груп ризику. Для цих людей грип становить найбільшу небезпеку, а вчасна регулярна профілактика здатна врятувати життя.

 До груп ризику входять:

діти до 5 років (особливо — діти до 2 років);

 вагітні жінки;

люди віком від 65 років;

люди з надмірною вагою;

хворі на діабет;

хворі на хронічні серцево-судинні захворювання;

хворі на хронічні захворювання легенів;

люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями;

люди, що перебувають на імуно-супресивній терапії.

Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво зменшує шанс одужати без ускладнень, а часто — вижити.

 Крім того, існують професійні групи ризику:

медичні працівники;

вчителі й вихователі;

продавці;

водії громадського транспорту;

усі, хто працює в багатолюдних місцях.

У цих людей немає ніякої можливості уникнути перебування поряд із хворими людьми, тому для них особливе значення мають усі без винятку засоби інфекційного контролю і профілактики грипу.

Симптоми, що вимагають лікування вдома

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів.

При появі перших симптомів грипу ви обов'язково повинні залишитися вдома. Такими симптомами є: підвищена температура тіла, біль у горлі, кашель, нежить та біль у м'язах.

З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря – його слід викликати додому. Призначене лікарем симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання. Якщо стан хворого не погіршується, необхідно продовжувати лікування вдома до повного зникнення симптомів.

Симптоми, що вимагають термінової госпіталізації

Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією. Викликайте «швидку» чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми:

сильна блідість або посиніння обличчя;

ускладнене дихання;

висока температура тіла, що довго не знижується;

порушення свідомості надмірна сонливість чи збудженість;

болі у грудній клітці, домішки крові у мокроті, падіння артеріального тиску.

Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей. Навіть якщо ознак хвороби немає, уникайте скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів. Особливо актуально під час сезону грипу та епідемій.

Користуйтеся одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маскою слід користуватися при догляді за інфекційним хворим чи просто спілкуванні з ним. Не забувайте часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

Користуйтеся тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження.

Вдома хворого необхідно ізолювати – виділити окрему кімнату і посуд, визначити одну людину, яка доглядатиме за нею, і по можливості триматися на відстані 2 метри.

Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс, бажано за допомогою одноразових серветок, які після використання слід одразу викинути у смітник. Якщо ж ви прикрили рот руками, вимийте їх з милом чи обробіть дезінфікуючим гелем, інакше усі ваші наступні дотики становитимуть небезпеку для інших.

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів