Міжнародний чемпіонат бригад екстреної меддопомоги стартував неподалік Львова

12:40 7 вересня 2017 р.

  • 0
  • 1077


Фото: loda.gov.ua

У селищі Брюховичі відпрацьовують клінічні випадки загрози для життя та здоров’я людей.

У Львівській облдержадміністрації повідомили сьогодні, 7 вересня, що вчора в селищі Брюховичі на Львівщині стартував відкритий міжнародний чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги, який об’єднав 15 команд медиків невідкладних станів із областей України та закордоння. Всі вони відпрацьовують в умовах наближених до реальних клінічні випадки загрози для життя та здоров’я людей.

Фельдшер пункту медицини катастроф «Жовква» Євген Куліков розповів: «Головне на чемпіонаті не змагання, а обмін досвідом та співпраця задля порятунку. Ми відпрацьовували закритий перелом нижньої третини гомілки. Надали умовно хворому пацієнту першу медичну допомогу і відправили постраждалу у травматологію. Для нас медичних працівників, участь в чемпіонаті – це не змагання, а в першу чергу – співпраця між службами медичної допомоги та обмін досвідом. Ми не визначаємо, хто є кращий чи гірший, чемпіонат – це робота в колективі, це знання і вміння, які ми застосовуємо задля порятунку життя людей».

В облдержадміністрації також поінформували: «Для учасників змагань заздалегідь продумані етапи згідно з базовими та заавансованими протоколами медичного порятунку за рекомендаціями Американської асоціації серця та Європейської ради ресусцитації. Судді оцінюватимуть якість надання медичної допомоги потерпілим за сучасними медичними критеріями, відтак кожна команда отримає певну кількість балів, які підсумують після кожного етапу».

Директор Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Похмурський розповів: «Концепція навчань полягає в тому, що організатори моделюють ситуації, які рідко зустрічаються в практиці екстреної медичної допомоги, або ж є надзвичайно важливими для повторення. Це, для прикладу, ситуації масового ураження великої кількості людей, травмовані діти, поєднання травми із захворюванням, ускладнення роботи служби зумовленої зовнішніми факторами. Навчання відбуваються в умовах штучно створеного стресу, а відтак ми бачимо готовність бригад виконати той чи інший протокол порятунку та лікування. Кожен етап має так звану екзаменаційну сітку, де відзначається, що учасник зробив добре, а де помилився. Відтак процес визначення переможця є об’єктивним».

В облдержадміністрації також повідомили: «Цьогоріч змагаються та навчаються на чемпіонаті медики із Львівської, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської областей. Долучились до заходу медичні бригади із Польщі, і вперше – медики із Чехії. На важливості співпраці у медичній сфері наголосила директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак».

Чиновник також зазначила: «Служба екстреної медичної допомоги є надзвичайно важливою. І для того, щоб вона ефективно працювала, окрім інфраструктури, яка забезпечує цю роботу, надзвичайно важливо, щоб був кваліфікований персонал. Цей персонал повинен працювати 24 години на добу як чіткий годинниковий механізм. Досягається така співпраця лише завдяки постійним вправлянням та навчанням. Чемпіонат є однією з форм навчання, це і обмін досвідом, і практичні заняття, тренінгові вправи. Наша співпраця із польськими колегами дає можливість опановувати найкращі технології та практики. Головна мета – досвід, щоб забезпечити високоякісну медичну допомогу нашим мешканцям»,.

«Змагатимуться медики до 8 вересня. Організатори чемпіонату – департамент охорони здоров’я Львівської ОДА, Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у співпраці із Спілкою працедавців екстреної медицини України, Спілкою працедавців екстреної медицини та Служби екстреної медичної авіації Польщі», – поінформували також у прес-службі Львівської міськради та опублікували фоторепортаж зі змагань медиків.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

16:00 21 лютого 2018 р.

Медики вакцинували у Львові від кору 9165 дітей

У міськраді запевнили: «Порівнюючи динаміку захворюваності на кір в січні і лютому 2018 року, то вона залишається приблизно на одному ріні, тенденції до збільшення немає».

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 354

13:48 21 лютого 2018 р.

У Львові – проблема з обстеженням водіїв на алкоголь та наркотики, – медик

Медичні заклади Львова не можуть забезпечити своєчасне та швидке освідчення водіїв, яких, з підозрою на вживання алкоголю або наркотиків, затримують патрульні поліціянти.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 450

10:10 21 лютого 2018 р.

Медогляди водіїв у Львові на алкоголь, наркотики та токсичні речовини (відео)

21 лютого, об 11.00 у Львівському прес-клубі розпочнеться відеопрес-конференція на тему «Медичні огляди водіїв для визначення стану алкогольного сп’яніння та впливу на них наркотичних чи токсичних речовин».

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 312