Литовці розповіли у Львові про стоматологічну революцію

12:17 21 квітня 2017 р.

  • 0
  • 1278


Відео: Львівський прес-клуб

У Литві держава віддала стоматологам право об’єднуватися в самоврядні організації та самим вирішувати правила співжиття: між собою і з пацієнтами. Для цього була створена Литовська самоврядна палата стоматологів.

Про це під час круглого столу на тему: «Самоврядування в стоматології – пілотний проект для інших галузей медицини», який відбувся у Львові, розповів президент Литовської самоврядної палати стоматологів Альвідас Шейкус.

- Стоматологічна палата працює за законом, який був прийнятий Сеймом. У нас є два основні документи: статут стоматологічної палати і закон стоматологічної палати Республіки Литви, - каже Альвідас Шейкус.

Завдання палати полягає як в об’єднанні всіх стоматологів, так і в нагляді за здоров’ям громадян.

- Також у нас є повноваження, які передані нам від держави законодавством: ми можемо ліцензувати осіб і клініки й надавати практичні рекомендації лікарям, - говорить Альвідас Шейкус.

Загалом у штаті стоматологічної палати працює 21 особа. А основний орган управління – загальні збори членів стоматологічної палати.

- Такі збори мають відбуватися щочотири роки. Може бути і частіше, але не рідше. Окремі з членів палати обрані загальною асамблею, а деякі делеговані регіонами, щоби всі регіони були представлені. Палата поділена на 12 комісій. Окремі з них є тимчасовими, як-ось рекламна. А та, що видає ліцензії або відповідає за навчання і розвиток спеціалістів, – постійна. Також є дисциплінарна, загальна і ревізійна комісії. До них входять члени, які делеговані міністром охорони здоров’я, - пояснює принципи структури стоматологічної палати в Литві Альвідас Шейкус.

За його словами, всі стоматологи країни повинні належати до Литовської самоврядної палати стоматологів. Загалом їх є зараз 8 тисяч.
Також всі скарги від пацієнтів розглядає саме ця організація.

- Передусім, пацієнт повинен написати скаргу до клініки. І тільки після того можна подавати скаргу до палати. Інколи цю проблему можна вирішити на рівні клініки, - вважає Альвідас Шейкус.
Норми, за якими працюють стоматологи Литви, переглядають щоп’ять років. При цьому дослухаються до думки практикуючих стоматологів і науковців. 

За словами президента Литовської самоврядної палати стоматологів Алвідаса Шейкуса, свою палату вони почали створювати у 2010 році. І пройшли всі ті перепони, з якими зараз стикаються їхні колеги.
- Закон приймали майже рік. У нас були основні вимоги: всі стоматологи всіх стоматологічних спеціалізацій та молодший медичний персонал обов’язково повинні належати до нашої палати; держава повинна делегувати функції ліцензування лікарів і клінік, - згадує президент Литовської самоврядної палати стоматологів.

Що стосується ліцензування, то до цієї комісії належать три представники від міністерства і чотири – від органу самоврядування стоматологів. Кожного року палата звітує державі про кількість і види виданих ліцензій. А після надання кожної ліцензії всі дані передають до міністерства. Тобто державний контроль є, але він не відчувається.

- Кожні п’ять років стоматолог повинен проходити переатестацію. Проте йому не треба приносити купу паперів, щоби показати скільки годин він відпрацював за цей час і скількох пацієнтів прийняв. Система у нас автоматизована. І комісія відразу бачить ці дані в себе, - Альвідас Шейкус вже й забув як це заповнювати папери для комісій.

Також литовські стоматологи створили своєрідні електронні карти, за якими відстежують рівень захворюваності громадян і кількість стоматологів, які працюють.

- Не є таємницею, що більшість бажає працювати в місті. Часом у місті є 14 стоматологів, а у сільській місцевості – п’ять. Отож, коли в нас на картах, які показують рівень захворюваності, з’являються сірі зони, які означають, що там відбувся ріст захворюваності, то ми вживаємо заходів. Наприклад, накладаємо цю карту на карту кількості лікарів. І коли з’ясовується, що в цій сірій зоні є мало стоматологів, то вишуковуємо, як цьому зарадити.

Наприклад, зараз держава готова фінансувати ці зони, щоби зацікавити стоматологів їхати туди працювати. Туди закуповують найновіше обладнання, роблять інші заходи, - литовський стоматолог не заперечує, що держава втручається і допомагає. Проте проблеми і їх розв’язки повинні озвучити-запропонувати самі лікарі.

Нагадаємо, що у Верховні Раді зареєстрований законопроект «Про стоматологічну діяльність». Українські стоматологи, за прикладом європейських колег, також намагаються створити самоврядну організацію.

dailylviv.com
Якщо Вас зацікавив "Щоденний Львів", порекомендуйте нас Google, натиснувши кнопку нижче:

Коментарі(0)

До теми

11:55 23 червня 2017 р.

Виконком Львівської міськради вирішив скаржитися на швидку медичну допомогу

У міськраді запевнили, що вона звернеться до міністерства охорони здоров’я України щодо врегулювання питання оперативності виконання викликів бригадами швидкої медичної допомоги.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 639

14:30 22 червня 2017 р.

Віце-прем’єр просить МОЗ щодня моніторити ситуацію у Львові

Геннадій Зубко звернувся до національної поліції з проханням забезпечити безпеку руху на час, коли зі Львова вивозитиметься сміття, а також посилити громадську безпеку на період такої роботи.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 396

14:10 22 червня 2017 р.

Благодійники передали львівським медикам апарат для неінвазивної вентиляції легень

Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр отримав від Фонду вільних і небайдужих та «West Ukrainian Business Club».апарат для неінвазивної вентиляції легень.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 441

16:45 20 червня 2017 р.

Супрун не побачила у Львові надзвичайної ситуації

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун поки що не бачить підстав для введення у Львові надзвичайної екологічної ситуації в зв'язку з проблемами зі сміттям.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 525

Останні новини

У Львові провели «сміттєве» віче

Львів’яни пом’янули розстріляних в’язнів

У Львові стартував День молоді

Працівники «Львівводоканалу» ліквідували аварію

«Карпати» вирушили на збори Польщі

Всі новини

Громадське Інтернет - ТБ

Допомогти проекту Прес-клуб ГІТ

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Кооперація ЗМІ у Тернополі

Рубрика: Політика

Ювілейний фестиваль "Молода Галичина"-2017

Рубрика: Культура

Небанківські фінансові установи України очима споживача

Рубрика: Економіка

Сміттєва війна у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

«Міс Львів-2017»: учасниці і організатори

Рубрика: Культура

Всі відео розділу