Оркестр Львівській філармонії очолив Тарас Криса

12:40 31 серпня 2016 р.

Фото до новини


Фото: wz.lviv.ua

Перший концерт під диригуванням нового головного диригента художнього керівника Академічного симфонічного оркестру відбудеться уже 2 вересня.

«Новий концертний сезон у Львівській філармонії розпочнеться зі змін – посаду головного диригента та художнього керівника Академічного симфонічного оркестру з осені обійматиме Тарас Криса», – повідомили сьогодні, 31 серпня, в прес-службі міськради, де також поінформували:
«Перший концерт під його диригуванням відбудеться уже 2 вересня.Тарас Криса розповів, що він щойно приїхав до Львова і напередодні провів першу репетицію з оркестром. Він також зазначив:
«Для мене це велика честь і дуже цікавий творчий крок. Я доволі часто приїздив до Львова та працював з Академічним оркестром як перший запрошений диригент. Тому ми вже гарно знайомі. І моя нова посада – органічний розвиток нашої трирічної співпраці. Для мене найцікавіше – концепція сезону.
Я бачу оркестр, як музей. Ми плануємо сезон так, щоби аудиторія могла послухати і Брамса, і Адамса, і українських композиторів. Якщо в нас буде така концепція – виграє і оркестр, і публіка, і місто.
У програмі концерту-відкриття – увертюра з опери «Ріенці» Вагнера, друга симфонія Брамса  і фортепіанний концерт Гріга. Це доволі консервативна програма, на мою думку. Проте я спеціально обрав дуже романтичну, європейську тематику. Наприклад, «Ріенці» – це історія принца, який прибув у Рим з наміром щось змінити.
Дуже символічно для початку сезону. З творів Гріга ми обрали один з найвідоміших фортепіанних концертів. До нас приїздить бельгійський піаніст Стівен Вангаутер, який виконає цей твір з нами. І друга симфонія Брамса – це дуже пасторальний, один з найкрасивіших його творів. Матимемо гарний вечір».
Також, за словами Тараса Криси, його підхід – продумати програму. І завжди треба розпочинати з виконавців і виховувати слухача. Він також розповів про свої творчі плани на посаді головного диригента: «Я хочу презентувати більше творів, які ще не звучали у Львові – і класичних, і романтичних. Хочу привезти американське мистецтво. Але найголовніше – виконувати українські твори. Я вже спілкувався про це з солістами і  ми будемо більше подавати Штогаренка, Губаренка, Станковича, Ревуцького, Косенка. Буде ювілей Колесси. Публіка завжди поважає гарне виконання, якість і найголовніше – душу».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів