Львівські митники передали раритети музеям і церквам

15:15 15 травня 2018 р.

  • 0
  • 390


Фото: facebook.com/sfs.lviv

Працівники Львівської митниці передали музеям та релігійним закладам 36 предметів.

Про це повідомили сьогодні, 15 травня, в прес-службі Головного управління ДФС у Львівській області, де також конкретизували: «На підставі рішення експертно-фондової ради з питань безоплатного передавання вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, працівники Львівської митниці передали музеям та релігійним закладам 36 предметів релігійного культу. Серед них – ікони, медальйони, плакети, датовані ХVIII століттям і початком XX століття».

«Зокрема, передано ікони зі зображенням Христа, Богородиці з дитям, святого Миколая, Неопалимої Купини, Казанської Богородиці, святого Івана Хрестителя тощо. Виготовлені вони в Україні, Польщі, Росії тощо. Переважають ікони олійними фарбами на дереві, багато з них мають метал оклад, гравіювання, плакети з бронзи (литво), медальйони зі срібла та білого металу. Найдавнішими і найціннішими є ікона Богородиці з дитям, виготовлена в Україні у ХVIII століття та преподобного Олександра Свірського 1794 року, виготовленій у Росії», – поінформували також в обласному управлінні ДФС.

«Свого часу ці видання затримали при спробах незаконного переміщення через митний кордон України. Тепер їх передають постійне зберігання чотирьом музеям. Зокрема до Миколаївського обласного художнього музею імені Васчлія Верещагіна передано 26 ікон», – повідомили також на сторінці Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в інтернет-мережі «Facebook» та опублікували фотосвідчення.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

21:32 18 травня 2018 р.

У Львові розпочався Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози»

У п’ятницю, 18 травня, у Львівській філармонії на вулиці Чайковського відбулося урочисте відкриття 37-го Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози».

Рубрика: Культура

  • 0
  • 564

12:15 18 травня 2018 р.

У Львові відбудеться фестиваль волонтерства

У вівторок, 29 травня, з 11.00 до 16.00 у Львівському палаці мистецтв на вулиці Коперника, 17 триватиме фестиваль волонтерства «Сонцелеви – діти-волонтери».

Рубрика: Культура

  • 0
  • 396