Нардепи дозволили позбавляти за невиплату аліментів посвідчення водія

16:30 7 грудня 2017 р.

  • 0
  • 720


Фото: zaknews.in.ua

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №7277, який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів.

«За» ухвалення законопроекту №7277 в другому читанні проголосували 294 народних обранці. На думку його авторів, недосконалість чинного законодавства дозволяє недобросовісним батькам або іншим членам сім’ї ухилятися від виконання свого обов’язку щодо утримання.
Станом на 1 вересня 2017 року в органах Державної виконавчої служби є 539 тисяч документів про стягнення аліментів. З них майже 92 тисячі такі, які боргують аліментів більш ніж за три місяці.
Законопроект передбачає нові засоби примусового виконання рішень до боржника, який боргує аліменти більш ніж на шість місяців. Це тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобом (на шість місяців), обмеження на користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, тимчасове обмеження боржника у праві полювання до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.
Не можна тимчасово заборонити боржнику керувати автівкою у разі, якщо він водінням заробляє на життя, використовує транспорт через інвалідність, утримує особу з І, ІІ групою інвалідності або дитину з інвалідністю. Якщо боржник не платить аліменти більш, ніж шість місяців, виконавець також  може тимчасово обмежити його у праві виїзду за кордон до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.
Законопроект також впроваджує новий вид адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, які боржник виконуватиме у вільний від роботи чи навчання час.
Які це будуть роботи –  визначатимуть органи місцевого самоврядування.
Соціальні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від 120 до 240 годин і відбуваються не більше вісьмох годин, а неповнолітніми – двох годин на день.
У разі ухиляння від соціальних робіт постановою суду невідбутий строк соціальних робіт може бути замінено адміністративним арештом. Одна доба арешту дорівнює п’ятнадцяти годинам невідбутих соц робіт, але не може перевищувати 15 діб.
Соціальні роботи не призначаються особам, визнаними інвалідами 1-ї або 2-ї групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років. Якщо боржник не платить аліменти більш ніж шість місяців, тоді питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон на термін більше одного місяця самостійно вирішує той з батьків, з яким рішенням суду визначено місце проживання дитини.
Про це повідомили сьогодні, 7 грудня, в інтернет-виданні «Українська правда».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

21:54 24 березня 2018 р.

На Львівщині вилучили 148 кілограмів бурштину

Прикордонники Мостиського загону спільно з працівниками митниці виявили в пункті пропуску «Смільниця» 148 кілограмів бурштину в подвійній стелі й саморобному люку над сидінням водія мікроавтобуса «Мерседес».

Рубрика: Закон

  • 0
  • 462

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Кролик Петрик від Беатрікс Поттер і Sony Pictures

Рубрика: Культура

Вождь апачів Віннету у Львові

Рубрика: Культура

Чому на Львівщині немає розвитку?

Рубрика: Політика

Ігор Маїк: Виставка-2018

Рубрика: Культура

Ірина Білик у Львові: конфлікт з праворадикалами

Рубрика: Культура

Всі відео розділу