Директор Львівської галереї назвав крадіжку її раритетів наймасштабнішою в Україні

22:48 5 січня 2017 р.

  • 0
  • 627

Тарас Возняк заявив у четвер про викрадення зі Львівської галереї мистецтв 95 унікальних стародруків і двох манускриптів: «Це перше настільки масштабне викрадення музейних цінностей в Україні».

Із Львівської галереї мистецтв зникли 95 унікальних стародруків і два манускрипти. Серед них – «Апостоли» Івана Федоровича 1574 року та Спиридона Соболя 1630 року, видання Михайла Сльозки XVII століття та київські видання XVII-XVIII століття.

На чорному ринку стародруки оцінюють у десятки тисяч доларів. Про це заявив сьогодні, 5 січня, директор Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк.

Він також зазначив: «Коли я очолив цей заклад, то ініціював звірку наявності всіх музейних предметів. 3 січня комісія повідомила, що не виявила у Музеї мистецтва давньої української книги 95 інвентарних позицій. Крім того, зникли два манускрипти. Це перше настільки масштабне викрадення музейних цінностей в Україні. Тим паче, що звірку ще не завершили». 

Директор галереї розповів також: «Під час цієї звірки ми зіштовхнулися з численними випадками опору працівників музею. Вони затягували терміни подання актів, постійно ходили на лікарняні. Станом на сьогодні музей опломбували, у відповідальних осіб ключі забрали».

Керівництво галереї вважає, що розкрадання музейних експонатів відбувалося роками. Головний зберігач фондів Ігор Хомин повідомив: «В інвентарних книгах ми виявили розриви, стерті деякі печатки. Остання звірка відбувалася понад вісім років тому. Влітку цього року за попереднього директора на початку звірки книги в актах не вказані у тому порядку, в якому їх мали перевіряти. Ці акти підписали лише двоє з чотирьох членів комісії». 

У заґратованому сховищі працювала електронна сигналізація і чергували охоронці.Відтак, екс-директор галереї Лариса Возницька-Разінкова заявила: «Я вважаю це сфальсифікованим нападом на добре ім'я Бориса Возницького і частково на мене. Цією справою повинні займатися правоохоронні органи, і я готова їм допомагати. На час слідства директор Тарас Возняк має бути відсторонений від посади. У червні відповідно до мого наказу про інвентаризацію завідувач музею і головний зберігач повідомили, що звірку завершили і їм залишилось дещо допрацювати. Тоді мені повідомили, що всі музейні предмети на місці. Куди вони могли подітися з того часу – невідомо».

Про це повідомили сьогодні, 5 січня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua».

dailylviv.com
Якщо Вас зацікавив "Щоденний Львів", порекомендуйте нас Google, натиснувши кнопку нижче:

Коментарі(0)

До теми

Громадське Інтернет - ТБ

Допомогти проекту Прес-клуб ГІТ

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ "Самопоміч" проти "корупційних" програм ЛОР

Рубрика: Політика

Львівський палац мистецтв без мистецтв

Рубрика: Культура

Аналіз фінансових звітів партій, - КВУ

Рубрика: Політика

Бухгалтерська правда-2

Рубрика: Економіка

Юрій Григораш: “Від класики – до джазу”

Рубрика: Культура

Всі відео розділу