Боржників-аліментників планують позбавляти права на водіння авто та дозволу на зброю

12:39 14 листопада 2017 р.

  • 0
  • 3831


Відео: Львівський прес-клуб

У Львівській області понад 20 тисяч дітей отримали право на аліменти від своїх батьків внаслідок рішення суду.

Про це сьогодні, 14 листопада, під час прес-конференції на тему: «Як стягуватимуть аліменти по-новому? Топ-50 злісних неплатників аліментів на Львівщині», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський.

- Зараз відкрито понад 14 тисяч виконавчих проваджень. З них майже дві тисячі – це ті, які відкриті за фактами заборгованості. Тобто, приблизно дві-три тисячі дітей в області не отримують аліментів від своїх батьків останні три місяці, - розповідає він.

Найближчим часом до Верховної Ради внесуть законопроект №7277, який зробить більш жорстким покарання батьків, які ухиляються від сплати аліментів.

- Львівська юстиція пропонує внести до цього законопроекту вимогу - відправляти такого боржника у будівельні загони збройних сил, рити окопи, - лякає начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Вищезгаданий законопроект передбачає, що в злісного аліментника будуть забирати права на водіння автомобіля, дозвіл на носіння та використання зброї, а також їх притягуватимуть до громадських та соціальних робіт на 240 годин, а кошти скерують у рахунок погашення аліментів.

- Очікують, що ці боржники прибиратимуть вулиці, цвинтарі. Або виконуватимуть інші громадські роботи, які визначать органи місцевого самоврядування, - пояснює Ярослав Жукровський.

Нині, за словами начальника головного управління юстиції, боржникам з аліментів не дозволяють виїздити за кордон.

- Збереться такий тато з черговою подружкою на відпочинок за кордон. А йому кажуть: «Не поїдеш нікуди, поки не виплатиш своїм дітям аліменти». І він відразу все виплачує. У нас були такі випадки, - розповідає Жукровський.

Але батьки також можуть маніпулювати дозволом на виїзд за кордон дітей.

- Ми відстежували випадки, коли мама забирає заяви щодо невиплати аліментів, бо тато не дає дозволу на виїзд за кордон дитині. Тож новий законопроект передбачає, якщо дитина виїжджає на місяць-другий, на лікування чи відпочинок, то такий дозвіл від батька-неплатника аліментів не потрібен, - начальник юстиції сподівається, що народні обранці підтримають ініціативи юристів.

Адже чинні законні методи стягнення аліментів не завжди працюють.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

16:45 23 січня 2018 р.

Шахрайка видурила у Львові гроші у близько 40 людей

Поліціянти просять зголоситись у Галицький відділ поліції або на оперативну лінію 102 громадян потерпілих від шахрайства жінки, котра брала гроші за неправдиву інформацію про квартири,які здаються в оренду, а також про контакти їх власників.

Рубрика: Закон

  • 0
  • 198