Боржників-аліментників планують позбавляти права на водіння авто та дозволу на зброю

12:39 14 листопада 2017 р.

  • 0
  • 3936


Відео: Львівський прес-клуб

У Львівській області понад 20 тисяч дітей отримали право на аліменти від своїх батьків внаслідок рішення суду.

Про це сьогодні, 14 листопада, під час прес-конференції на тему: «Як стягуватимуть аліменти по-новому? Топ-50 злісних неплатників аліментів на Львівщині», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський.

- Зараз відкрито понад 14 тисяч виконавчих проваджень. З них майже дві тисячі – це ті, які відкриті за фактами заборгованості. Тобто, приблизно дві-три тисячі дітей в області не отримують аліментів від своїх батьків останні три місяці, - розповідає він.

Найближчим часом до Верховної Ради внесуть законопроект №7277, який зробить більш жорстким покарання батьків, які ухиляються від сплати аліментів.

- Львівська юстиція пропонує внести до цього законопроекту вимогу - відправляти такого боржника у будівельні загони збройних сил, рити окопи, - лякає начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Вищезгаданий законопроект передбачає, що в злісного аліментника будуть забирати права на водіння автомобіля, дозвіл на носіння та використання зброї, а також їх притягуватимуть до громадських та соціальних робіт на 240 годин, а кошти скерують у рахунок погашення аліментів.

- Очікують, що ці боржники прибиратимуть вулиці, цвинтарі. Або виконуватимуть інші громадські роботи, які визначать органи місцевого самоврядування, - пояснює Ярослав Жукровський.

Нині, за словами начальника головного управління юстиції, боржникам з аліментів не дозволяють виїздити за кордон.

- Збереться такий тато з черговою подружкою на відпочинок за кордон. А йому кажуть: «Не поїдеш нікуди, поки не виплатиш своїм дітям аліменти». І він відразу все виплачує. У нас були такі випадки, - розповідає Жукровський.

Але батьки також можуть маніпулювати дозволом на виїзд за кордон дітей.

- Ми відстежували випадки, коли мама забирає заяви щодо невиплати аліментів, бо тато не дає дозволу на виїзд за кордон дитині. Тож новий законопроект передбачає, якщо дитина виїжджає на місяць-другий, на лікування чи відпочинок, то такий дозвіл від батька-неплатника аліментів не потрібен, - начальник юстиції сподівається, що народні обранці підтримають ініціативи юристів.

Адже чинні законні методи стягнення аліментів не завжди працюють.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

Останні новини

Поліціянти затримали на Львівщині «продавця» віртуального цукру

Депутати Львівської міськради внесли зміни до положення про Громадський бюджет

Міськрада підтримала електронну петицію львів’ян

10 медзакладів Львова будуть некомерційними підприємствами

Шість тисяч жителів Львівщини отримали відшкодування за енергозбереження

Всі новини

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Кролик Петрик від Беатрікс Поттер і Sony Pictures

Рубрика: Культура

Як медіа розпізнати фейкову соціологію у виборчий період

Рубрика: Політика

Чому на Львівщині немає розвитку?

Рубрика: Політика

Ігор Маїк: Виставка-2018

Рубрика: Культура

Ірина Білик у Львові: конфлікт з праворадикалами

Рубрика: Культура

Всі відео розділу