Боржників-аліментників планують позбавляти права на водіння авто та дозволу на зброю

12:39 14 листопада 2017 р.

  • 0
  • 3678


Відео: Львівський прес-клуб

У Львівській області понад 20 тисяч дітей отримали право на аліменти від своїх батьків внаслідок рішення суду.

Про це сьогодні, 14 листопада, під час прес-конференції на тему: «Як стягуватимуть аліменти по-новому? Топ-50 злісних неплатників аліментів на Львівщині», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський.

- Зараз відкрито понад 14 тисяч виконавчих проваджень. З них майже дві тисячі – це ті, які відкриті за фактами заборгованості. Тобто, приблизно дві-три тисячі дітей в області не отримують аліментів від своїх батьків останні три місяці, - розповідає він.

Найближчим часом до Верховної Ради внесуть законопроект №7277, який зробить більш жорстким покарання батьків, які ухиляються від сплати аліментів.

- Львівська юстиція пропонує внести до цього законопроекту вимогу - відправляти такого боржника у будівельні загони збройних сил, рити окопи, - лякає начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Вищезгаданий законопроект передбачає, що в злісного аліментника будуть забирати права на водіння автомобіля, дозвіл на носіння та використання зброї, а також їх притягуватимуть до громадських та соціальних робіт на 240 годин, а кошти скерують у рахунок погашення аліментів.

- Очікують, що ці боржники прибиратимуть вулиці, цвинтарі. Або виконуватимуть інші громадські роботи, які визначать органи місцевого самоврядування, - пояснює Ярослав Жукровський.

Нині, за словами начальника головного управління юстиції, боржникам з аліментів не дозволяють виїздити за кордон.

- Збереться такий тато з черговою подружкою на відпочинок за кордон. А йому кажуть: «Не поїдеш нікуди, поки не виплатиш своїм дітям аліменти». І він відразу все виплачує. У нас були такі випадки, - розповідає Жукровський.

Але батьки також можуть маніпулювати дозволом на виїзд за кордон дітей.

- Ми відстежували випадки, коли мама забирає заяви щодо невиплати аліментів, бо тато не дає дозволу на виїзд за кордон дитині. Тож новий законопроект передбачає, якщо дитина виїжджає на місяць-другий, на лікування чи відпочинок, то такий дозвіл від батька-неплатника аліментів не потрібен, - начальник юстиції сподівається, що народні обранці підтримають ініціативи юристів.

Адже чинні законні методи стягнення аліментів не завжди працюють.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

Останні новини

Спортивний директор львівських «Карпат» звільнив наставника, – ЗМІ

650 новобранців ЗСУ присягнули на Львівщині

Аварії знеструмили на Львівщині 17 населених пунктів

Синоптики застерегли львів’ян про ожеледицю

Голова Львівської ОДА запросив генконсула Польщі пояснити інцидент на кордоні

Всі новини

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Особливості розрахунків за електроенергію юридичних споживачів

Рубрика: Економіка

Найбільші неплатники аліментів на Львівщині

Рубрика: Кримінал

Звіт голови Львівської облради за 2-й рік

Рубрика: Політика

Як правоохоронці визискують аграріїв

Рубрика: Економіка

Бухгалтерська правда-23-2017

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу