У Львові відзначать 140-річчя Наукового товариства імені Шевченка

10:42 14 жовтня 2013 р.

  • 0
  • 2202

Про це повідомила прес-служба обласної державної адміністрації.

Зокрема, в приміщенні Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбудеться урочиста академія з нагоди 140-річчя від часу заснування Наукового товариства імені Шевченка, в якій візьме участь президент Світової Ради НТШ Леонід Рудницький та його дійсні члени зі США, Канади, Франції, Польщі, Словаччини та всіх обласних центрів України. У рамках Академії відбудеться також святковий концерт, на якому твори Тараса Шевченка та Івана Франка продекламують актори Львівського національного академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької Олександра Люта, Богдан Козак і Святослав Максимчук.

Своєю чергою, думу-кантату «Чигрине, Чигрине» для кобзаря з камерним оркестром виконає камерний оркестр «Академія» Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, а «Лічу в неволі дні і ночі» на музику Дениса Січинського – Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик», яка спільно зі заслуженою академічною капелою України «Трембіта» й академічним симфонічним оркестру обласної філармонії виконає також фрагмент фіналу кантати «Кавказ». Програма концерту включатиме також і виконання інших композицій українських суспільних діячів та митців: Дмитра Павличка, Миколи Лисенка й Станіслава Людкевича. Початок – о 16 годині.

Як повідомляє сьогодні, 14 жовтня, прес-служба Президента України Віктора Януковича, Глава держави привітав учасників Урочистої академії з нагоди 140-річчя від заснування Наукового товариства імені Тараса Шевченка, підкресливши, що ця заснована у Львові національна наукова громадська інституція, була першою в українській історії І що численні покоління її діячів, сповідуючи Шевченкові ідеї служіння своїй землі, утверджували українську науку на загальноєвропейському та світовому рівнях, розбудовували систему українознавчих знань у різних галузях на засадах національно-культурної самобутності і традицій свого народу».

«Нині Наукове товариство імені Тараса Шевченка - всесвітня українська академічна організація із багатим доробком видань гуманітарного, природничо-математичного, технічного та медичного напрямів. Переконаний, що ваш потужний потенціал і високий авторитет сприятимуть реалізації євроінтеграційних прагнень нашої держави», - заначив також Віктор Янукович.

dailylviv.com
Якщо Вас зацікавив "Щоденний Львів", порекомендуйте нас Google, натиснувши кнопку нижче:

Коментарі(0)

До теми

09:05 26 вересня 2016 р.

На Турківщині вшанували січових стрільців

На Ужоцькому перевалі поблизу села Сянки в Турківському районі відбулися урочистості з нагоди відзначення 102-ї річниці першого бою українських січових стрільців.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 390

13:15 17 вересня 2016 р.

У Львові презетували фотолітопис до 25-річчя Незалежності України

До фотоальбому який присвячений 25-річниці сучасної української державності, ввійшло понад п’ять тисяч світлин. Їх добирали з десятка тисяч фотографій, які висвітлюють майже 500 тисяч подій, що відбулися в Україні за останню чверть століття.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 909

11:05 17 вересня 2016 р.

Презентаціія фотолітопису до 25-ї річниці сучасної української державності «Ще не вмерла України ні слава, ні воля! Шлях нескорених» (відеотрансляція наживо)

Фотолітопис «Ще не вмерла України ні слава, ні воля! Шлях нескорених» містить світлини, які ілюструють ключові моменти 25-літньої історії сучасної незалежної української держави. У виданні крізь призму вибраних фотоматеріалів та хронології представлено цілісний літопис незалежної України, відзначено символи українського народу, видатні постаті історії та сучасності. Альбом став результатом копіткої праці фотографів, вчених, журналістів, видавців, митців, свідків та учасників подій.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 4173

Останні новини

Потяги смертельно травмували на Львівщині двох людей

На Львівщині загинули внаслідок ДТП пішоходи

Всі новини

Громадське Інтернет - ТБ

Допомогти проекту Прес-клуб ГІТ

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Книга спогадів ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Рубрика: Історія

Ярмарок органічної і натуральної продукції

Рубрика: Економіка

Фотолітопис незалежної України

Рубрика: Політика

Книга Світлани Єременко

Рубрика: Політика

Родовід Надії Савченко

Рубрика: Політика

Всі відео розділу