У Львові відзначать 140-річчя Наукового товариства імені Шевченка

10:42 14 жовтня 2013 р.

  • 0
  • 1410

Про це повідомила прес-служба обласної державної адміністрації.

Зокрема, в приміщенні Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбудеться урочиста академія з нагоди 140-річчя від часу заснування Наукового товариства імені Шевченка, в якій візьме участь президент Світової Ради НТШ Леонід Рудницький та його дійсні члени зі США, Канади, Франції, Польщі, Словаччини та всіх обласних центрів України. У рамках Академії відбудеться також святковий концерт, на якому твори Тараса Шевченка та Івана Франка продекламують актори Львівського національного академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької Олександра Люта, Богдан Козак і Святослав Максимчук.

Своєю чергою, думу-кантату «Чигрине, Чигрине» для кобзаря з камерним оркестром виконає камерний оркестр «Академія» Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, а «Лічу в неволі дні і ночі» на музику Дениса Січинського – Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик», яка спільно зі заслуженою академічною капелою України «Трембіта» й академічним симфонічним оркестру обласної філармонії виконає також фрагмент фіналу кантати «Кавказ». Програма концерту включатиме також і виконання інших композицій українських суспільних діячів та митців: Дмитра Павличка, Миколи Лисенка й Станіслава Людкевича. Початок – о 16 годині.

Як повідомляє сьогодні, 14 жовтня, прес-служба Президента України Віктора Януковича, Глава держави привітав учасників Урочистої академії з нагоди 140-річчя від заснування Наукового товариства імені Тараса Шевченка, підкресливши, що ця заснована у Львові національна наукова громадська інституція, була першою в українській історії І що численні покоління її діячів, сповідуючи Шевченкові ідеї служіння своїй землі, утверджували українську науку на загальноєвропейському та світовому рівнях, розбудовували систему українознавчих знань у різних галузях на засадах національно-культурної самобутності і традицій свого народу».

«Нині Наукове товариство імені Тараса Шевченка - всесвітня українська академічна організація із багатим доробком видань гуманітарного, природничо-математичного, технічного та медичного напрямів. Переконаний, що ваш потужний потенціал і високий авторитет сприятимуть реалізації євроінтеграційних прагнень нашої держави», - заначив також Віктор Янукович.

dailylviv.com
Якщо Вас зацікавив "Щоденний Львів", порекомендуйте нас Google, натиснувши кнопку нижче:

Коментарі(0)

До теми

00:10 23 квітня 2015 р.

Президент доручив відзначити століття перемоги Українських Січових Стрільців на Львівщині

Глава держави підписав президентський указ «Про заходи з відзначення діяльності Українських Січових Стрільців та 100-річчя їх перемоги на горі Маківка».

Рубрика: Історія

  • 0
  • 573

17:37 20 квітня 2015 р.

На Львівщині отримають грошову допомогу 99,2 тисячі ветеранів Другої світової війни й жертв нацизму

Як повідомили в понеділок «Щоденному Львову» в прес-службі ЛОДА, з держбюджету скеровано 42,6 мільйона гривень для виплати в нашій області одноразової грошової допомоги ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 897

15:10 20 квітня 2015 р.

Десантники допомогли упорядкувати у Львові Меморіальний комплекс «Пагорб слави»

Як повідомили в понеділок у прес-службі облдержадміністрації, військовослужбовці 80-ї окремої аеромобільної бригади допомогли місцевим комунальникам упорядкувати територію столітнього Меморіального комплексу «Пагорб слави».

Рубрика: Історія

  • 0
  • 729

Останні новини

У Львові вшанували пам’ять жертв геноциду вірменського народу (відео, оновлено)

На Ріната Ахметова заведено справу за фактом фінансування тероризму й сепаратизму, – нардеп

У Львові демонтували металеві інсталяції з фасаду будинку-пам'ятки (відео)

Всі новини

Громадське Інтернет - ТБ

Допомогти проекту Прес-клуб ГІТ

ВІДЕОКАНАЛ