У Львові відзначать 140-річчя Наукового товариства імені Шевченка

10:42 14 жовтня 2013 р.

  • 0
  • 1209

Про це повідомила прес-служба обласної державної адміністрації.

Зокрема, в приміщенні Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбудеться урочиста академія з нагоди 140-річчя від часу заснування Наукового товариства імені Шевченка, в якій візьме участь президент Світової Ради НТШ Леонід Рудницький та його дійсні члени зі США, Канади, Франції, Польщі, Словаччини та всіх обласних центрів України. У рамках Академії відбудеться також святковий концерт, на якому твори Тараса Шевченка та Івана Франка продекламують актори Львівського національного академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької Олександра Люта, Богдан Козак і Святослав Максимчук.

Своєю чергою, думу-кантату «Чигрине, Чигрине» для кобзаря з камерним оркестром виконає камерний оркестр «Академія» Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, а «Лічу в неволі дні і ночі» на музику Дениса Січинського – Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик», яка спільно зі заслуженою академічною капелою України «Трембіта» й академічним симфонічним оркестру обласної філармонії виконає також фрагмент фіналу кантати «Кавказ». Програма концерту включатиме також і виконання інших композицій українських суспільних діячів та митців: Дмитра Павличка, Миколи Лисенка й Станіслава Людкевича. Початок – о 16 годині.

Як повідомляє сьогодні, 14 жовтня, прес-служба Президента України Віктора Януковича, Глава держави привітав учасників Урочистої академії з нагоди 140-річчя від заснування Наукового товариства імені Тараса Шевченка, підкресливши, що ця заснована у Львові національна наукова громадська інституція, була першою в українській історії І що численні покоління її діячів, сповідуючи Шевченкові ідеї служіння своїй землі, утверджували українську науку на загальноєвропейському та світовому рівнях, розбудовували систему українознавчих знань у різних галузях на засадах національно-культурної самобутності і традицій свого народу».

«Нині Наукове товариство імені Тараса Шевченка - всесвітня українська академічна організація із багатим доробком видань гуманітарного, природничо-математичного, технічного та медичного напрямів. Переконаний, що ваш потужний потенціал і високий авторитет сприятимуть реалізації євроінтеграційних прагнень нашої держави», - заначив також Віктор Янукович.

dailylviv.com
Якщо Вас зацікавив "Щоденний Львів", порекомендуйте нас Google, натиснувши кнопку нижче:

Коментарі(0)

До теми

13:30 17 грудня 2014 р.

Завтра в стіну храму Святого Онуфрія у Львові перепоховають останки друкаря Івана Федоровича

Як повідомили в середу «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, 18 грудня відбудеться закладення останків Івана Федоровича у стіну храму Святого Онуфрія на вулиці Богдана Хмельницького.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 258

12:56 15 грудня 2014 р.

18 грудня у Львові перепоховають прах друкаря Івана Федоровича

Як повідомили в понеділок «Щоденному Львову» в прес-службі облдержадміністрації, в четвер відбудеться захоронення останків Івана Федоровича у стіну храму Св. Онуфрія на вулиці Богдана Хмельницького.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 534

16:22 11 грудня 2014 р.

У Львові офіційно стартувало будівництво музею «Територія терору» (відео)

Як повідомили в четвер «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, до кінця наступного року між проспектом Чорновола та вулицею Джерельною планують відкрити Меморіальний музейний комплекс тоталітарних режимів «Територія терору».

Рубрика: Історія

  • 0
  • 621

Останні новини

Дитячі клуби Львова запрошують провести зимові канікули в «Новорічно-різдвяних школах»

20 грудня у Львові школярі зможуть отримати перший досвід програмування за «Годину Коду» (відео)

На благодійному марафоні у Львові зібрали 84000 грн, за які придбали медичне обладнання дитячій лікарні

Львівська перша міська клінічна лікарня імені Князя Лева отримала нове сучасне обладнання

Росія передислокує вздовж українського кордону артилерію, важку бронетехніку й підрозділи ЗС, – ДПСУ

Всі новини

Громадське Інтернет - ТБ

Допомогти проекту Прес-клуб ГІТ

ВІДЕОКАНАЛ