У Львові відзначать 140-річчя Наукового товариства імені Шевченка

10:42 14 жовтня 2013 р.

  • 0
  • 1173

Про це повідомила прес-служба обласної державної адміністрації.

Зокрема, в приміщенні Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбудеться урочиста академія з нагоди 140-річчя від часу заснування Наукового товариства імені Шевченка, в якій візьме участь президент Світової Ради НТШ Леонід Рудницький та його дійсні члени зі США, Канади, Франції, Польщі, Словаччини та всіх обласних центрів України. У рамках Академії відбудеться також святковий концерт, на якому твори Тараса Шевченка та Івана Франка продекламують актори Львівського національного академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької Олександра Люта, Богдан Козак і Святослав Максимчук.

Своєю чергою, думу-кантату «Чигрине, Чигрине» для кобзаря з камерним оркестром виконає камерний оркестр «Академія» Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, а «Лічу в неволі дні і ночі» на музику Дениса Січинського – Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик», яка спільно зі заслуженою академічною капелою України «Трембіта» й академічним симфонічним оркестру обласної філармонії виконає також фрагмент фіналу кантати «Кавказ». Програма концерту включатиме також і виконання інших композицій українських суспільних діячів та митців: Дмитра Павличка, Миколи Лисенка й Станіслава Людкевича. Початок – о 16 годині.

Як повідомляє сьогодні, 14 жовтня, прес-служба Президента України Віктора Януковича, Глава держави привітав учасників Урочистої академії з нагоди 140-річчя від заснування Наукового товариства імені Тараса Шевченка, підкресливши, що ця заснована у Львові національна наукова громадська інституція, була першою в українській історії І що численні покоління її діячів, сповідуючи Шевченкові ідеї служіння своїй землі, утверджували українську науку на загальноєвропейському та світовому рівнях, розбудовували систему українознавчих знань у різних галузях на засадах національно-культурної самобутності і традицій свого народу».

«Нині Наукове товариство імені Тараса Шевченка - всесвітня українська академічна організація із багатим доробком видань гуманітарного, природничо-математичного, технічного та медичного напрямів. Переконаний, що ваш потужний потенціал і високий авторитет сприятимуть реалізації євроінтеграційних прагнень нашої держави», - заначив також Віктор Янукович.

dailylviv.com
Якщо Вас зацікавив "Щоденний Львів", порекомендуйте нас Google, натиснувши кнопку нижче:

Коментарі(0)

До теми

19:00 22 листопада 2014 р.

Жертв Голодомору вшанували львів’яни зі східних і центральних областей України, які пережили його

Трохи більше ста львів’ян, котрі вижили в часи Голодомору й дожили до наших днів, зібралися у Музеї історії релігії, щоб спільно пом`янути рідних і близьких та всіх українців, які загинули від голоду у 1932-33 роках. Усі вони – жителі східних і центральних областей України.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 630

11:36 22 листопада 2014 р.

У Львові о 15:10 розпочнеться вшанування жертв Голодомору

Як повідомили в суботу «Щоденному Львову» в Центрі досліджень визвольного руху, о 15:10 відбудеться покладання композицій з пшеничних та житніх колосків до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій, запалення лампадок на проспекті Чорновола, о 15:30 – початок жалобних заходів з метою вшануванням пам’яті жертв голодоморів на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 357

10:38 22 листопада 2014 р.

У Львові о 17.00 розпочнеться вечір пам’яті жертв Голодомору, організований Студентським братством

Як повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, 22 листопада, у День пам’яті жертв Голодоморів, Студентське братство Українського католицького університету організовує в Трапезній Академічного корпусу УКУ на вулиці Козельницькій, 2а) вечір-спомин трагічних сторінок української історії та її невинних жертв.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 432

Останні новини

США залишає війська в Польщі і Прибалтиці

70% працівників СБУ є агентами Кремля, – кандидат в нардепи

Сьогодні вночі на Донеччині загинув за незалежність України львів’янин Андрій Юрга з батальйону «ОУН» (відео, оновлено)

Сьогодні українська артилерія 10 разів завдавала ударів по рашистах, які 33 рази обстріляли наших (відео)

Волонтери передали допомогу львів’ян воїнам 1-ї чернігівської гвардійської танкової бригади

Всі новини

Громадське Інтернет - ТБ

Допомогти проекту Прес-клуб ГІТ

ВІДЕОКАНАЛ