У Львові відзначать 140-річчя Наукового товариства імені Шевченка

10:42 14 жовтня 2013 р.

  • 0
  • 1587

Про це повідомила прес-служба обласної державної адміністрації.

Зокрема, в приміщенні Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбудеться урочиста академія з нагоди 140-річчя від часу заснування Наукового товариства імені Шевченка, в якій візьме участь президент Світової Ради НТШ Леонід Рудницький та його дійсні члени зі США, Канади, Франції, Польщі, Словаччини та всіх обласних центрів України. У рамках Академії відбудеться також святковий концерт, на якому твори Тараса Шевченка та Івана Франка продекламують актори Львівського національного академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької Олександра Люта, Богдан Козак і Святослав Максимчук.

Своєю чергою, думу-кантату «Чигрине, Чигрине» для кобзаря з камерним оркестром виконає камерний оркестр «Академія» Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, а «Лічу в неволі дні і ночі» на музику Дениса Січинського – Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик», яка спільно зі заслуженою академічною капелою України «Трембіта» й академічним симфонічним оркестру обласної філармонії виконає також фрагмент фіналу кантати «Кавказ». Програма концерту включатиме також і виконання інших композицій українських суспільних діячів та митців: Дмитра Павличка, Миколи Лисенка й Станіслава Людкевича. Початок – о 16 годині.

Як повідомляє сьогодні, 14 жовтня, прес-служба Президента України Віктора Януковича, Глава держави привітав учасників Урочистої академії з нагоди 140-річчя від заснування Наукового товариства імені Тараса Шевченка, підкресливши, що ця заснована у Львові національна наукова громадська інституція, була першою в українській історії І що численні покоління її діячів, сповідуючи Шевченкові ідеї служіння своїй землі, утверджували українську науку на загальноєвропейському та світовому рівнях, розбудовували систему українознавчих знань у різних галузях на засадах національно-культурної самобутності і традицій свого народу».

«Нині Наукове товариство імені Тараса Шевченка - всесвітня українська академічна організація із багатим доробком видань гуманітарного, природничо-математичного, технічного та медичного напрямів. Переконаний, що ваш потужний потенціал і високий авторитет сприятимуть реалізації євроінтеграційних прагнень нашої держави», - заначив також Віктор Янукович.

dailylviv.com
Якщо Вас зацікавив "Щоденний Львів", порекомендуйте нас Google, натиснувши кнопку нижче:

Коментарі(0)

До теми

11:30 24 липня 2015 р.

В одному з дворів Львова виставили атрибути радянського часу (відео)

У той час, як по всій Україні повним ходом відбувається декомунізація, у Львові, як це не дивно, ще й досі можна натрапити на велику кількість атрибутів радянського часу, при чому всі вони зібрані в одному дворі.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 1116

12:22 22 липня 2015 р.

Львів уперше з’явився на карті 1335 року

Донедавна вважалося, що перша поява Львова на картах датована 1375 роком, проте науковець Іван Ровенчак встановив: «Львів позначений на карті-портолані Середземного та Чорного морів, авторства Ангеліно Дульсерта, ще в 1335 році».

Рубрика: Історія

  • 5
  • 8142

14:22 17 липня 2015 р.

19 липня на Львівщині перепоховають останки вояків дивізії «Галичина» (програма)

У неділю відбудуться заходи, приурочені до 71-ї річниці бою, який відбувався 13-22 липня 1944 року на території Буського, Бродівського й Золочівського районів між 13-м корпусом 4-ї танкової армії вермахту, до складу якого входила дивізія «Галичина», та радянськими військами 1-го Українського фронту.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 693

Останні новини

У Львові відкрили пам’ятний знак полеглим десантникам (оновлено)

У Львові маршрутний автобус позбувся під час руху колеса (відео)

Минулої доби в боях на сході України поранили вісьмох наших військових, – АП (відео)

У Львові довелося вгамовувати кайданками нетверезого винуватця ДТП

Бійці 24-ї бригади зі Львівщини передали з окопів привіт тим, хто ухиляються від мобілізації (відео)

Всі новини

Громадське Інтернет - ТБ

Допомогти проекту Прес-клуб ГІТ

ВІДЕОКАНАЛ