За повернення товару в день купівлі підприємця можуть оштрафувати, – експерт

16:48 9 серпня 2017 р.

  • 0
  • 1890

Якщо підприємець придбав якусь річ, умовно кажучи, за 30 тисяч гривень, і того ж дня вирішив її повернути, а натомість отримати свої кошти, то його за це можуть оштрафувати.

Про це сьогодні, 9 серпня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила партнер компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

Вона нагадала, що в Україні діє Постанова правління Національного банку України від 6 червня 2013 №210, яка обмежує готівкові розрахунки сумою в 50 тисяч гривень.

- У цій постанові говориться: встановити граничну суму розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) впродовж одного дня – в розмірі п’ятдесят тисяч гривень, - процитувала Людмила Шахно.

Також, за її словами, про це неодноразово нагадує і Державна фіскальна служба України.

- Приймання впродовж дня від фізичної особи та видача цій же фізичній особі готівки – більше 50 тисяч гривень є порушенням. Крім того, податкова вважає, що ці вимоги стосуються всіх правочинів, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, - пояснює Людмила Шахно.

За її словами, не поширюється обмеження готівкових розрахунків на розрахунки підприємств (підприємців) з бюджетами та державними цільовими фондами; на добровільні пожертви та благодійну допомогу; використання коштів, виданих на відрядження.

На інших порушників чекає штраф – від 1700 грн до 3400, якщо їх упіймали вперше. І за повторне порушення впродовж року – від 8500 до 17000 грн.

-  Але якщо від дня порушення минуло більше двох місяців, і це порушення є разовим, тобто не щодня ви приймаєте чи видаєте по 50 тисяч гривень готівкою, то штрафувати вас не повинні, - заспокоює партнер компанії «Академія професійного бухгалтера».

А щодо ситуації з поверненням товару того ж самого дня, то, за її словами, ДФС радить звертатися за поясненнями до Нацбанку України. Адже ситуація спірна – можуть оштрафувати, а можуть і не карати.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

10:45 22 червня 2018 р.

На Львівщині розпочали жнива

Аграрії розпочали 21 червня обмолот озимого ячменю в Золочівському, Мостиському, Стрийському й Кам’янка-Бузькому районах.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 486

Останні новини

Львівщина – в п’ятірці кращих областей за інвестиціями

Змії травмували цього року на Львівщині 19 людей

У Галицькому районі Львова посипатимуть вулиці реагентами

На Львівщині зводять казарми поліпшеного планування

Львів’яни позбавлені водопостачання на вісьмох вулицях

Всі новини

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Книга "Страсті Христові" про художника Василя Курилика

Рубрика: Культура

Кого підтримає Кремль на виборах-2019

Рубрика: Політика

«Міс Львів-2018» : 14 конкурсанток-фіналісток

Рубрика: Культура

Як смітник стає полігоном: співпраця ОМС і приватного інвестора

Рубрика: Економіка

Бухгалтерська правда-6-2018: імпорт товару і послуги

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу