За борги чоловіка-ФОПа заберуть майно в його дружини, – юрист

16:19 9 серпня 2017 р.

  • 3
  • 4032

Якщо підприємець не сплатив податки у бюджет чи винен іншим підприємцям за товар чи послуги, то навіть після того, як він згорне свій бізнес, боргів йому ніхто не пробачить.

Про це сьогодні, 9 серпня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив засновник групи компаній «Західна консалтингова група», «Яновський і партнери», «Збережені активи», «Академія професійного бухгалтера», адвокат Олексій Яновський.

- У нас склалося враження, що підприємець – це початкова форма діяльності. Особливо, коли порівнюють їх з юридичними особами чи з товариствами з обмеженою діяльністю, то до підприємців ставляться як до мікробізнесу, - говорить він.

Хоча, як стверджує лист ДФС від 8 вересня 2015 року № 8523,8,99-99-1702-02-14, за зобов’язаннями, пов’язаними з підприємницькою діяльністю, фізична особа-підприємець відповідає всім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом, не може бути звернено стягнення (ст.52 ЦКУ).

- Буває таке, що особа собі міркує: я придбав собі майно як підприємець, воно є моєю власністю як особи-підприємця. Тому на нього може не поширюватися стягнення на майно. Але Цивільний Кодекс не визначає окремо такий суб’єкт права власності, як фізична особа-підприємець. Якщо купувати авто чи нерухомість, то в реєстрі, буде вказано, що це купувала фізична особа, а не підприємець, - пояснює адвокат.

Він також зазначив, що якщо підприємець заборгував бюджету чи іншим підприємцям, то у нього вилучать не тільки його особисте майно, але й майно, яке є його часткою у спільному з дружною чи чоловіком майні.

- Наприклад, я – підприємець, а дружина – ні. У неї є автомобіль, земля. І я  чи не заплатив кредит, чи щось винен державі, то кредитори можуть вимагати стягнути частку зі спільного майна подружжя, - застерігає Олексій Яновський.

Він зауважив, що розпочинаючи свою діяльність, більшість людей обирають статус фізичної особи-підприємця, тому що це простіше. Проте не замислюються про ризики, які має така підприємницька діяльність щодо відповідальності за зобов’язаннями.

- Навіть якщо підприємець та його родина не матимуть майна, то виконавчий лист його переслідуватиме все життя. Якщо він влаштується на роботу, то будуть стягувати з зарплати. Коли вийде на пенсію, то й з неї – теж, - адвокат  малює невеселі перспективі підприємцю-банкруту.

Натомість, якщо збанкрутує юридична особа, то з цього підприємства стягнуть те, що зможуть, підприємство ліквідують. Але з власників ніхто нічого стягувати не буде, і вони залишаться зі своїм приватним майном.

dailylviv.com

Коментарі(3)

Роман

23:47 09 серпня 2017 р.

Відповісти

"- Навіть якщо підприємець та його родина не матимуть майна, то виконавчий лист його переслідуватиме все життя. Якщо він влаштується на роботу, то будуть стягувати з зарплати. Коли вийде на пенсію, то й з неї – теж, - адвокат малює невеселі перспективі підприємцю-банкруту." - це Вас де такому навчали? Елементарні поняття строку давності виконавчого листа чи провадження не знаєте. Фантазери.

Олексій Яновський

00:23 11 серпня 2017 р.

Відповісти

Шановний знавець "Елементарних понять строку давності виконавчого листа чи провадження" під іменем Роман, перш ніж дурниці писати, Вам би слід було трохи більше знати і розрізняти різні строки, зокрема предявлення до виконання виконавчих документів і строки здіснення самого виконання. Строк протягом якого виконавчий докумен може бути пред’явлений до примусового виконання становить три роки. А от саме стягнення боргу за своєчасно пред'явленим до виконання виконавчим документом не обмежується жодним строком, і це лише залежить від наполегливості і ініцативи кредитора, продовжувати стягнення пожиттєво чи припинити його. Повернення виконавчого документа стягувачу, зокрема й у звязку з відсутністю у боржника майна, на яке може бути звернено стягнення, і якщо здійснені виконавцем заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними, не позбавляє стягувача права повторно пред’явити виконавчий документ до виконання. вчіться, читайте закони і будьте здорові http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1404-19

Анатолій

16:47 09 серпня 2017 р.

Відповісти

Такі хитрощі закінчуються справжньою революцією, коли від боргів залишаються тільки шибениці кредиторів. Вже 2000 років, наша революція єдина де багатих не поперевішували. Але борги залишились до слідуючої революції. Вішають завжди і тих хто допомагав борги забирати. Але не багато ризикуючих - всього 2-3 мільйона живих поки душ. Народна мудрість говорить: -"Хочеш мати ворога - займи другу грошей"....... Підтримую адвоката - боржник - це вічний ворог за спиною, буду переслідувати вічно. Недарма банки борги не забирають - в Їх Уставі записано ...." Банк працює на свій страх і ризик....", ризикують коли дають, а жах настає коли до збанкрутілого "підприємця" треба до суду вести і спати спокійно.

До теми

21:31 23 серпня 2017 р.

Новий порядок нарахування аліментів збільшив їхню величину

8 липня 2017 року набрав чинності Закон України №2037 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів».

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 387

16:25 23 серпня 2017 р.

За неіндексацію зарплати можуть оштрафувати на 32 тисячі гривень

Непроведення індексації зарплати закон трактує як злочин. Відповідальність – штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника. Тобто – 32 тисячі гривень за кожного, кому не зробили індексацію заробітної плати.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 1164

Громадське Інтернет - ТБ

Допомогти проекту Прес-клуб ГІТ

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ "Львівська пошта" з одним табу від власників

Рубрика: Політика

Претензії до «Бельгійського містечка» у Львові

Рубрика: Економіка

Актуальні питання пенсійного реформування

Рубрика: Економіка

Юстиція про реформи і загрози

Рубрика: Ситуації і пригоди

Нафта і газ для місцевих громад

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу