За борги чоловіка-ФОПа заберуть майно в його дружини, – юрист

16:19 9 серпня 2017 р.

  • 3
  • 4212

Якщо підприємець не сплатив податки у бюджет чи винен іншим підприємцям за товар чи послуги, то навіть після того, як він згорне свій бізнес, боргів йому ніхто не пробачить.

Про це сьогодні, 9 серпня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив засновник групи компаній «Західна консалтингова група», «Яновський і партнери», «Збережені активи», «Академія професійного бухгалтера», адвокат Олексій Яновський.

- У нас склалося враження, що підприємець – це початкова форма діяльності. Особливо, коли порівнюють їх з юридичними особами чи з товариствами з обмеженою діяльністю, то до підприємців ставляться як до мікробізнесу, - говорить він.

Хоча, як стверджує лист ДФС від 8 вересня 2015 року № 8523,8,99-99-1702-02-14, за зобов’язаннями, пов’язаними з підприємницькою діяльністю, фізична особа-підприємець відповідає всім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом, не може бути звернено стягнення (ст.52 ЦКУ).

- Буває таке, що особа собі міркує: я придбав собі майно як підприємець, воно є моєю власністю як особи-підприємця. Тому на нього може не поширюватися стягнення на майно. Але Цивільний Кодекс не визначає окремо такий суб’єкт права власності, як фізична особа-підприємець. Якщо купувати авто чи нерухомість, то в реєстрі, буде вказано, що це купувала фізична особа, а не підприємець, - пояснює адвокат.

Він також зазначив, що якщо підприємець заборгував бюджету чи іншим підприємцям, то у нього вилучать не тільки його особисте майно, але й майно, яке є його часткою у спільному з дружною чи чоловіком майні.

- Наприклад, я – підприємець, а дружина – ні. У неї є автомобіль, земля. І я  чи не заплатив кредит, чи щось винен державі, то кредитори можуть вимагати стягнути частку зі спільного майна подружжя, - застерігає Олексій Яновський.

Він зауважив, що розпочинаючи свою діяльність, більшість людей обирають статус фізичної особи-підприємця, тому що це простіше. Проте не замислюються про ризики, які має така підприємницька діяльність щодо відповідальності за зобов’язаннями.

- Навіть якщо підприємець та його родина не матимуть майна, то виконавчий лист його переслідуватиме все життя. Якщо він влаштується на роботу, то будуть стягувати з зарплати. Коли вийде на пенсію, то й з неї – теж, - адвокат  малює невеселі перспективі підприємцю-банкруту.

Натомість, якщо збанкрутує юридична особа, то з цього підприємства стягнуть те, що зможуть, підприємство ліквідують. Але з власників ніхто нічого стягувати не буде, і вони залишаться зі своїм приватним майном.

dailylviv.com

Коментарі(3)

Роман

23:47 09 серпня 2017 р.

Відповісти

"- Навіть якщо підприємець та його родина не матимуть майна, то виконавчий лист його переслідуватиме все життя. Якщо він влаштується на роботу, то будуть стягувати з зарплати. Коли вийде на пенсію, то й з неї – теж, - адвокат малює невеселі перспективі підприємцю-банкруту." - це Вас де такому навчали? Елементарні поняття строку давності виконавчого листа чи провадження не знаєте. Фантазери.

Олексій Яновський

00:23 11 серпня 2017 р.

Відповісти

Шановний знавець "Елементарних понять строку давності виконавчого листа чи провадження" під іменем Роман, перш ніж дурниці писати, Вам би слід було трохи більше знати і розрізняти різні строки, зокрема предявлення до виконання виконавчих документів і строки здіснення самого виконання. Строк протягом якого виконавчий докумен може бути пред’явлений до примусового виконання становить три роки. А от саме стягнення боргу за своєчасно пред'явленим до виконання виконавчим документом не обмежується жодним строком, і це лише залежить від наполегливості і ініцативи кредитора, продовжувати стягнення пожиттєво чи припинити його. Повернення виконавчого документа стягувачу, зокрема й у звязку з відсутністю у боржника майна, на яке може бути звернено стягнення, і якщо здійснені виконавцем заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними, не позбавляє стягувача права повторно пред’явити виконавчий документ до виконання. вчіться, читайте закони і будьте здорові http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1404-19

Анатолій

16:47 09 серпня 2017 р.

Відповісти

Такі хитрощі закінчуються справжньою революцією, коли від боргів залишаються тільки шибениці кредиторів. Вже 2000 років, наша революція єдина де багатих не поперевішували. Але борги залишились до слідуючої революції. Вішають завжди і тих хто допомагав борги забирати. Але не багато ризикуючих - всього 2-3 мільйона живих поки душ. Народна мудрість говорить: -"Хочеш мати ворога - займи другу грошей"....... Підтримую адвоката - боржник - це вічний ворог за спиною, буду переслідувати вічно. Недарма банки борги не забирають - в Їх Уставі записано ...." Банк працює на свій страх і ризик....", ризикують коли дають, а жах настає коли до збанкрутілого "підприємця" треба до суду вести і спати спокійно.

До теми

09:20 22 жовтня 2017 р.

НБУ здешевив гривню на три копійки

Національний банк встановив офіційний курс гривні на рівні 26,53 за долар (20 жовтня – 26,49) та 31,36 – за євро (20 жовтня – 31,04).

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 342

19:00 20 жовтня 2017 р.

Авіарейс «Мілан-Львів» відкрили попри туман

У п’ятницю, 20 жовтня, о 15.50 у Міжнародний аеропорт імені Данила Галицького прибув з міланського летовища «Бергамо Оріо Аль Сіріо» перший літак «Ernest Airlines».

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 840

14:35 20 жовтня 2017 р.

Виконком Львівської міськради припинив діяльність чотирьох збиткових ЛКП

Виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення про припинення діяльності чотирьох збиткових львівських комунальних підприємству Личаківському районі – ЛКП «№500», «№504», «№507» та «За замком».

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 558

Останні новини

Президент України анонсував ротацію на Донбасі

Командир взводу на Львівщині вимагав від підлеглого хабара

Президент України нагородив викладачів і випускників львівської військової академії

Львів’янка Тетяна Клімченко здобула срібну медаль чемпіонату Європи з велотреку

ДСНС попередила про сильні дощі на Львівщині

Всі новини

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пологові Львівщини очима породіль

Рубрика: Медицина

Доля сміттєзвалища і сміттєпереробного заводу у Львові

Рубрика: Економіка

Антикорупційна співпраця: Польща і Україна

Рубрика: Економіка

Хто стане власником замків Львівщини

Рубрика: Культура

Бухгалтерська правда-21-2017: ЗЕД - експорт невидимого

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу