Серед лізингових установ львів’яни знають лише псевдокомпанії, – опитування

19:10 16 червня 2017 р.

  • 0
  • 1011


Відео: Львівський прес-клуб

В Україні активно працює близько 30 лізингових компаній. Але серед осіб, які взяли участь в опитуванні, мало хто міг розповісти по послуги, що їх надають ці компанії. Респоденти вважають, що лізинг – це послуга для бізнесу.

Про це сьогодні,16 червня, під час презентації результатів дослідження «Небанківські фінансові установи України очима споживача. Обізнаність та досвід населення та МСБ України щодо використання послуг кредитних спілок, ломбардів, короткострокових кредитів та лізингу», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила керівник напряму небанківських фінансових установ проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Наталія Ільїна.

Власне 95 відсотків клієнтів лізингових компаній – це юридичні особи. Умови лізингових компаній можна порівняти з банківськими, але для юридичних осіб є певні податкові переваги, які роблять лізинг дуже вигідними.

- З послугами лізингу, переважно, обізнані приватні підприємці, які використовували ці послуги для придбання автівок, обладнання або сільськогосподарської техніки для своєї роботи. Пересічний громадянин або розуміє, що лізинг це – щось на кшталт довгострокової оренди з правом викупу, або не розуміє про лізингові послуги зовсім нічого, - говорить вона.

Опитуючи львів’ян та мешканців сіл Львівської області, експерти помітили, що селяни не знають жодної лізингової компанії, отже і не користуються їхніми послугами.

- А от львів’яни, на жаль, назвали саме псевдокомпанії, які надають некоректні послуги, - зазначила фахівець.
Під час опитування експерти просили розповісти про свій позитивний і негативний досвід роботи з лізинговими компаніями.

- Особа придбала авто за більш вигіднішим кредитом, ніж у банку. А за певний час, розвинувши бізнес, змогла поміняти авто в тій же лізинговій компанії на інше. Або ж інша фізична особа змога взяти авто в лізинг та розтермінувати не тільки вартість автівки, але й вартість страхування. Або ж підприємець, яка взяла в лізинг бурову установку, скористалася ще й тим, що страхова компанія співпрацювала з виробником цього обладнання, - перелічує Наталія Ільїна позитивні історії.

Однак є й жертви псевдолізингових компаній, які виплатили перші платежі шахраям і залишилися і без грошей, і без техніки.

- Для лізингових компаній вкрай важливо проводити інформаційні компанії, щоби пояснити людям, як не втрапити в тенета шахраїв, - радить Наталія Ільїна.
Як показують дослідження, у Європі майже 30 відсотків малого та середнього бізнесу відбувається за рахунок лізингу.

Довідка
У дослідженні, яке проект USAID «Трансформація фінансового сектору» проводив у березні 2017 року, основна увага була зосереджена на уявленнях споживачів про кредитні спілки, лізингові компанії, ломбарди та фінансові компанії, які конкурують з банками у наданні кредитів. Результати дослідження базуються на 10-и фокус-групах у чотирьох регіонах України: Києві, Харкові, Львові та Одесі. Респонденти представляли усі прошарки українського суспільства за віком, зайнятістю, соціальною приналежністю та статтю. Також у фокус-групах взяли участь сільські мешканці, матері-одиначки, студенти, пенсіонери та внутрішньо переміщені особи.

 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

20:50 17 листопада 2017 р.

Міністр інфраструктури звинуватив нардепа в спробах завищити собівартість робіт на Львівщині

Володимир Омелян заявив, що правоохоронці проводять обшуки в шести регіонах України у справі зловживань «Укрзалізниці» в особливо великих розмірах і злочинній змові з метою корупційних доходів.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 1677

17:28 17 листопада 2017 р.

Перший львівський електробус подолав 320 кілометрів

Електробус, випущений на львівському концерні «Електрон», подолав відстань від Львова до Кам`янець-Подільського (близько 320 кілометрів), щоб взяти участь у форумі екологічного транспорту.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 624

13:23 17 листопада 2017 р.

Як син Дубневича заробляє на «зеленій» енергетиці

У Верховній Раді сформувалася потужна група «зелених» лобістів. Йдеться як про прихильників альтернативної енергетики, так і про власників бізнесу, які вклали чималі кошти у галузь.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 2952

Останні новини

Спортивний директор львівських «Карпат» звільнив наставника, – ЗМІ

650 новобранців ЗСУ присягнули на Львівщині

Аварії знеструмили на Львівщині 17 населених пунктів

Синоптики застерегли львів’ян про ожеледицю

Голова Львівської ОДА запросив генконсула Польщі пояснити інцидент на кордоні

Всі новини

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Особливості розрахунків за електроенергію юридичних споживачів

Рубрика: Економіка

Найбільші неплатники аліментів на Львівщині

Рубрика: Кримінал

Звіт голови Львівської облради за 2-й рік

Рубрика: Політика

Як правоохоронці визискують аграріїв

Рубрика: Економіка

Бухгалтерська правда-23-2017

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу