Львівська облрада у квітні з’ясує, як розтанули сніг і кошти на його прибирання у Дрогобицькому районі

19:52 16 квітня 2018 р.

  • 0
  • 645


Відео: Львівський прес-клуб

Завтра Львівська обласна рада розгляне питання про утримання автомобільних доріг в області в зимовий період. Про це сьогодні, 16 квітня, під час прес-конференції на тему «Примусова децентралізація і призначення генеральних директорів медзакладів: яке рішення буде вдалим для громади області?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Тетяна Письменна.

- На дворі – квітень. А ми тільки зараз будемо розглядати питання щодо утримання доріг взимку. Чи є логічно заслухати у квітні питання прибирання снігу? Адже немає вже можливості перевірити, - каже депутатка і зауважує, що акти щодо прибирання снігу на дорогах Дрогобицького району підписані, але є свідчення її колег, які їздили цими дорогами і наслідків прибирання не бачили. 

Також у Тетяни Письменної є запитання щодо створення об’єднаних територіальних громад. Депутатка не може зрозуміти опору Львівської обладміністрації щодо створення невеликих територіальних громад у Дрогобицькому районі.

- За законодавством громадяни можуть створити громаду і доєднатися до іншої. А ось закону про роз’єднання громади – немає. І якщо люди хочуть створити дві невеликі громади – хай створюють. Натомість ми створюємо Дрогобицьку територіальну громаду, в яку входитиме 114 тисяч населення. Це буде архівелика громада. Середня громада у Львівській області має до 10 тисяч населення, - каже Тетяна Письменна. Вона вважає, що обласна влада не чує громаду.

Її слова підтверджує і депутат фракції «Самопоміч» у Дрогобицькій районній раді Володимир Якимів.

- Є рішення Дрогобицької районної ради щодо створення дев’яти територіальних громад. Натомість обласна адміністрація бачить створення тільки чотирьох, - каже Володимир Якимів.  

За його словами, місцева громада хоче об’єднатися у Рихтицьку територіальну громаду.

- Ми з середини 2016 року регулярно відвідуємо депутатські комісії. Але нас – не чують! – запевняє Володимир Якимів.

Заступник голови фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Роман Кізима нагадав, що Закон України має назву «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

- Тут ключове слово – добровільне. Цей закон ще ніхто не скасував. Тому основа – це рішення місцевих рад. Натомість з 2015 року в Сокальському районі більшість мешканців хочуть створити Соснівсько-Сілецьку громаду. А влада хоче створити велику Червоноградську територіальну громаду, - говорить Роман Кізима.

Коментарі(0)

До теми

09:48 20 квітня 2018 р.

На Львівщині заощадили електрику на 4,7 млн. гривень

У Львівській ОДА запевнили: «429 тисяч гривень компенсували цього тижня мешканцям області, які скористалися обласною програмою енергозбереження для населення та зробили свої помешкання енергоефективними та комфортними для проживання».

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 420

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мемуари Лариси Крушельницької

Рубрика: Історія

Забудова на Свидівці спричинить екологічну катастрофу в регіоні

Рубрика: Кримінал

"Комісійні домовленості" у призначеннях гендиректорів медзакладів?

Рубрика: Політика

Створення Громадського руху інформаційного захисту

Рубрика: Політика

Безпека журналістів

Рубрика: Політика

Всі відео розділу