За СРСР ностальгують негідники і падлюки, - Казарін

10:14 13 серпня 2017 р.

  • 2
  • 139

Ми часто порівнюємо пострадянську людину з радянською. Але в тому й річ, що пострадянський обиватель, який ностальгує за СРСР, значно токсичніший, ніж громадянин «країни рад».

Радянська людина могла бути щиро переконана в тому, що масових репресій в 30-ті роки не існувало. Що Катинь - справа рук вермахту, а не радянських розстрільних команд. Що каральна психіатрія - це наклеп Заходу. Що компартія щиро будує державу загального благоденства. Зрештою, що ми хочемо від радянського обивателя? Затиснутого між роботою і будинком, між чергою на шведську стінку і спробою дістати продуктовий дефіцит? Інформаційна «залізна завіса» була міцною - будь-яка альтернативна картина світу припинялась. Навколишня дійсність була збудована до народження радянського чоловіка, система пропаганди була відточена задовго до того, як він почав ставити питання. У нього просто не було іншої реальності ніж та, в якій він жив. А як тільки герметичний купол став давати тріщини - Радянський Союз почав розповзатися по швах.

Але пострадянська людина, який ностальгує за СРСР, - це явище зовсім іншого порядку. Тому що в багажі у нового обивателя - дев'яності роки. Ті самі, коли відкривалися архіви. Коли з'являлися інтерв'ю дисидентів. Коли стала доступна інформація про масштаби репресій. Коли ніяких ілюзій з приводу радянської системи придушення інакомислення вже не залишилося. Пострадянській людині навіть не доводилося шукати інформацію про ту систему, яка була збудована в СРСР. У дев'яності ці дані стали мейнстрімом - вони звучали з усіх екранів і з усіх газетних шпальт. Вони були головним змістом виборчих кампаній і нового порядку денного.

Радянська людина могла виправдовувати радянський лад через незнання. Але пострадянський прихильник Радянського Союзу робить це свідомо. Радянська людина відкидала звинувачення на адресу режиму, тому що могла в них не вірити. Пострадянська - виступає в ролі адвоката диявола. Пострадянський обиватель вже не може послатися на те, що чогось не знає. Що йому не доступні дані про реальні масштаби. Навпаки, він їх знає, але ховається за лукаве «зате». «Зате космічні кораблі». «Зате всі боялися». «Зате стабільність».

Всі його «зате» - це лише спроба виправдати персональним комфортом репресії проти інших. Він переконав себе, що йому особисто було затишно в старій реальності - і він без тіні сумніву готовий розміняти її на долі інших. Місце наївності зайняв цинізм. Незнання змінилося підлістю. Пострадянський прорадянський - це той, хто свідомо відмовився від правди. Той, хто добровільно одягнув на себе шори. Той, хто готовий виносити в одну частину рівняння персональний комфорт, а в іншу - долі всіх інших. І якщо це не підлість, то що таке підлість?

Павло Казарін, кримський журналіст. Рубрика "Думка" Радіо Свобода. 

Радіо Свобода

Коментарі(2)

греко-католик

17:13 13 серпня 2017 р.

Відповісти

Коли новоявленого громадянина РФ Казаріна запитали хто вбив в Криму більше 800 000 українців, то він відповів що ніяких вбивств укаїнців в Криму не було. В 1991 році в Криму жило 2 500 000 людей, Потім туди вїхало тільки одних татар 300 000, а на момент мародерства РФ українського Криму було там лише 2 000 000 людей. Крим був змародерений гускіми тільки тому що там був змінений національний склад населення, внаслідок масових вбивств українців, отрутами, ультразвуком, умисними ДТП, работоргівлею, радіоактивними речовинами.

греко-католик

17:03 13 серпня 2017 р.

Відповісти

Старогускій Казарін прагне перекласти злочини своєї братви на міфічну “радянську людину”. І тільки. Масові репресії стосовно невинних у 1930-их були тому що казаріни писали багато наклепів, а Розстріли в Катині були організовані тими хто будував державу Ізраїль, тобто історіческую родіну казаріних.

Також В коментарях

17:41 14 серпня 2017 р.

Дивізії українців ідуть на Москву... - Гриценко

Рубрики: Політика

  • 1
  • 202

Громадське Інтернет - ТБ

Допомогти проекту Прес-клуб ГІТ

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ "Львівська пошта" з одним табу від власників

Рубрика: Політика

Претензії до «Бельгійського містечка» у Львові

Рубрика: Економіка

Актуальні питання пенсійного реформування

Рубрика: Економіка

Юстиція про реформи і загрози

Рубрика: Ситуації і пригоди

Нафта і газ для місцевих громад

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу