Ворогами мовного закону можуть стати найбільші львівські патріоти, - Денисенко

16:06 16 березня 2017 р.

  • 0
  • 195

Верховна Рада 16 березня підтримала в першому читанні законопроект №5313 про обов'язкову частку державної мови в аудіовізуальних ЗМІ. Законом передбачається, що частка передач або фільмів українською мовою має становити не менше як 75 % протягом доби у кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 та з 18:00 до 22:00.

На підтримку законопроекту проголосували 244 депутати. Законопроект ініціювали депутати Микола Княжицький, Вікторія Сюмар, Ігор Васюник, Микола Кадикало, Вадим Денисенко. Вадим Денисенко сьогодні написав у Фейсбуці: "Парламент прийняв у першому закон про квотування української мови на телебаченні (я один із співавторів). Принцип дуже простий - українська займає 75% ефірного денного часу - з 7 до 22.00. При цьому обов'язково регламентується і кількість україномовних випусків новин (за тими ж принципами).  Тепер головне дотиснути, щоб закон прийняли в цілому. Найгірше, що з ними може бути, так це почати сваритися на тему: "а чому лише 75%?. Квоти на радіо вже діють і працюють. Те саме потрібно терміново зробити і на телебаченні.

Тому, коли хтось із розумним виглядом буде вам розповідати, що давайте спочатку приймемо повноцінний закон про мови, продискутуємо про 80 відсотків чи щось подібне - це від лукавого. Цей закон - практичний, він повертає мову в наше середовище і відроджує україномовний продукт.
Найгірше, що ворогами цього закону можуть стати найбільші Львівські патріоти. Сподіваюся у них вистачить розуму не робити цього".

dailylviv.com

Коментарі(0)

Також В коментарях

15:37 9 квітня 2017 р.

Посол ФРН не знає законів ЄС щодо виборів? - Тимчук

Рубрики: Політика

  • 0
  • 340

Громадське Інтернет - ТБ

Допомогти проекту Прес-клуб ГІТ

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Універсальний Головенський

Рубрика: Політика

"Форпост" - РАДИКальне медіа

Рубрика: Політика

Бухгалтерсько-податковий калейдоскоп

Рубрика: Економіка

Нове у працевлаштуванні іноземців в Україні

Рубрика: Політика

Виборчі права переселенців

Рубрика: Політика

Всі відео розділу