Про що говорили на форумі США-Україна

15 липня 2015 р.

  • 0
  • 825


Фото:

Український форум для потенційних інвесторів із США пройшов у Вашингтоні 13 липня. На бізнес-форумі у Сполучених Штатах українському уряду вкотре нагадали, що час на реформи стрімко спливає, а на інший шанс для змін навряд чи варто розраховувати.

Росія намагається "придушити Україну економічно", а США хочуть допомогти українській державі стати сильною, аби та сама обирала шлях розвитку. Для цього потрібні інвестиції, заявив віце-президент США Джо Байден під час бізнес-форуму Сполучені Штати - Україна, який пройшов у Вашингтоні 13 липня.
Українські представники назвали цей захід найбільшим за час роботи нового українського уряду, хоча контакти між діловими колами двох країн не припинялись. "Росія намагається підірвати суверенітет України будь-якими засобами, зокрема, створює умови, які б привели до економічного колапсу України. Цьому вона надає перевагу", - вважає Джо Байден.

Останній шанс

Водночас пан Байден дав зрозуміти, що американська адміністрація паралельно з наданням допомоги українському уряду буде ретельно стежити, аби він справді займався реформами. Звертаючись зі сцени до українського прем'єра Арсенія Яценюка, американський віце-президент наголосив, що українська влада має останній шанс, щоб довести свою відданість реформам, а кілька наступних років чи навіть місяців мають показати реальний результат цієї роботи. Джо Байден впевнений, що успіх України покаже, як буде виглядати Європа у наступні 10-15 років. Особливо схвально американський політик оцінив роботу міністра економіки Наталії Яресько, посла США до України Джеффрі Пайєтта, а також відзначив антикорупційні плани голови Одеської ОДА Саакашвілі.

Заклик до інвесторів

Керівник Кабміну Арсеній Яценюк закликав бізнесменів якомога швидше приходити працювати в Україну і ділитися своїм досвідом. Він запросив їх взяти участь у приватизації українських підприємств, а Наталія Яресько зауважила, що з жовтня український уряд вживе додаткові заходи для полегшення роботи інвесторів. Вона висловила впевненість, що Україна зможе вийти на економічне зростання у 2016 році.
Хоча за останні два роки деякі американські інвестори в Україні втратили майже чверть своїх прибутків, багато з них залишати країну не планують. У коментарі BBC директор агропромислової фірми "AGCO Your Agriculture company" Філіп Де Леон підтвердив заяви про те, що американські інвестори не втрачають інтересу до України. "Коли ти працюєш у бізнесі, ти не вкладаєш гроші у справу, яка має короткотермінові перспективи, а займаєшся довготерміновими проектами. Український аграрний сектор якраз має такі перспективи. Ми дуже раді працювати в Україні, хоча зараз занепокоєні проблемою фінансування, але в цілому не збираємось залишати Україну", - розповів інвестор.

Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко підкреслив, що у 2015 році Україна пишається не лише рекордом виробництва зернових на рівні понад 63 мільйонів тон. "Цього року в нас рекорд експорту зерна. Серед країн, куди йде експорт, не лише Євросоюз, але й Росія, Китай, Єгипет, Саудівська Аравія. На українському ринку працюють такі компанії, як Pioneer, Cargill, Agсo. Серед наших подальших планів, зокрема, приватизація 86 державних підприємств та подвоєння експорту агропромислової продукції у 2020 році", - розповів міністр ВВС Україна.

Міністр торгівлі США Пені Прітзкер зауважила, що незабаром планує візит до України, аби переконатися у результатах роботи українського уряду.

Збільшити допомогу

Економіст Андерс Аслунд стверджує, що Захід, зокрема США, мають збільшити фінансову допомогу Україні. За його словами, 40 мільярдів доларів, які обіцяють західні донори протягом чотирьох років, допоможуть лише "не впасти у прірву", але не зможуть забезпечити сталий розвиток на тлі того, що Україні треба подвоїти свої резерви до 20 мільярдів доларів. За оцінкою Андерса Аслунда, нинішня українська криза - прямий результат "російської агресії", адже лише анексія Криму коштувала Україні 4% ВВП, а виробництво, яке давав Донбас, впало на 70%.

Водночас американські посадовці не торкалися теми надання Україні військової допомоги. Джо Байден лише зауважив, що США будуть і надалі підтримувати санкції проти Росії, доки Москва повністю не виконає Мінські домовленості, а Україна не відновить контроль над сходом України.

Наталка Хижняк Вашингтон, для ВВС Україна

ВВС-Україна

До теми

11:02 2 лютого 2024 р.

Залужний про неспроможність держінституцій в Україні покращити стан комплектування Сил оборони без застосування непопулярних зах

Стаття Головнокомандувача ЗС України генерала Валерія Залужного: «Щодо сучасного дизайну військових операцій у російсько-українській війні: в боротьбі за ініціативу»

Рубрика: Політика

  • 0
  • 5

21:16 17 грудня 2023 р.

Європа проти росії. Без США

Західні аналітики пишуть про шкідливість зневіри через патову ситуацію на полі бою, міцність ядерного стримування, необхідність підготовки Європи до конфлікту з росією і уроки воєн у Газі та Україні.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 8

10:21 7 грудня 2023 р.

Чому дехто у Вашингтоні закликає Україну йти на перемовини з Росією

Минулого літа професор Купчан у складі групи колишніх високопосадовців нацбезпеки США брав участь у таємних переговорах з росіянами, включно з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 38