Кінець "червоного фашизму"

3 травня 2017 р.

  • 0
  • 210


Фото:

Потрібно було 100 років і 100 мільйонів жертв, щоб оцінити найжахливішу систему останнього століття. Читайте про це - Лазаренка і Бронєвого, слухайте - Жіріновского.

Фашизм «червоний» і «простий», - так відомий російський публіцист Ілля Лазаренко недавно назвав свій допис у рубриці «На злобу дня» на сайті Руфабула. Ось що пише тут автор (переклад - «Щоденного Львова»):

«Черговий сплеск інтересу до «фашизму» і «комунізму» не є ні першим, ні останнім. Це нормально. І я, наприклад, не бачу нічого некоректного у використанні терміна «червоний фашизм» стосовно до радянського комунізму. Спільні риси у режимів італійських фашистів і радянських комуністів, звичайно, були. Причому найближчі вони були в 20-і роки, до воцаріння сталінізму. Але зазвичай говорять про це саме щодо епохи сталінізму. І тут, звичайно, порівняння занадто жорстке для фашизму.

По-перше, у фашизму не було ідей дискримінації соціальних або етнічних груп, практики геноциду або стратоциду. Виняток становлять лише прийняті під тиском Німеччини в 38-му році обмежувальні антисемітські закони. А у більшовизму це центральна ідея і практика. Знищення цілих соціальних груп, стратоцид - норма для більшовизму. Були знищені мільйони людей.

По-друге, політичні репресії при фашизмі були досить скромними. Основним покаранням було висилання на острови (курортна зона, між іншим), смертна кара майже не застосовувалася. Репресії торкнулися тисяч людей. Політичні репресії при більшовизмі мали такий розмах, що навіть сталіністи не намагаються заперечувати їхню наявність. ГУЛАГ був реальною фабрикою смерті. Кількість жертв репресій досі незрозуміла, але рахунок іде на мільйони.

По-третє, фашистський режим хоч і вважав себе тотальним, але порівняно з більшовицьким гідний лише звання авторитарного. Контроль за суспільством не був всеохоплюючим. Досить сказати, що в Італії продовжувала виходити автономна університетська преса. В СРСР же була побудована справжня тоталітарна антиутопія. Більшовицький режим був усепроникаючим.

По-четверте, фашизм конфісковував і не забороняв приватну власність. На відміну від радянської, італійська економіка також не була гіпер-мілітаризована. Це позначалося на рівні життя аж ніяк не на користь СРСР.

Так що називати радянський комунізм «червоним фашизмом» можна і потрібно, для загострення полеміки. Але і про історичні факти забувати не варто».

А історичні факти такі, що «червоний фашизм» набагато жахливіший за «коричневий» чи фашизм будь-якого іншого кольору. І це нині підтверджують не лише критики «всього радянського», але і його недавні апологети. Наприклад, супер скандально відомий «ліберал-демократ» Владімір Жіріновскій, який попри свою абсолютну відданість «кремлівській системі», починає заробляти голоси майбутніх виборців на гіркій правді. 

В інтернеті нещодавно була поширена інформація про те, що російський актор Лєонід Бронєвой, народжений у Києві, назвав Гітлера ліпшим від Сталіна. Мимоволі тут пригадується, як його кіногерой-гестапівець Мюллер у фільмі «17 миттєвостей весни» казав таке: «В наше время нельзя верить никому. Порой даже самому себе. Мне - можно». 

Мабуть, поволі настає загальне прозріння, а за ним настане і час прощання з "червоним фашизмом". Найлицемірнішим і найжорстокішим людиноненависницьким винаходом на території Російської імперії, з яким вона зрослася. 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

10:57 26 травня 2017 р.

Путін підтримує екстремістів у Європі

Росія за допомогою грошових вливань надає підтримку екстремістським організаціям для дестабілізації Європи, причому спонсор має безпосередній стосунок до президента Владіміра Путіна.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 174

16:05 9 квітня 2017 р.

Арешт закордонних статків команди Путіна зупинить Росію, - Каспрук

У рубриці "Точка зору" "Радіо "Свобода" політолог Віктор Каспрук вірить також у відключення Росії від банківської системи платежів SWIFT і перекритття для російського бізнесу контактів з західними партнерами.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 233

18:20 20 березня 2017 р.

Садовий і влада: як пов'язані сміття і політика?

Мер Львова Андрій Садовий чекає найближчим часом оголошення підозри у справі про загибель людей на сміттєзвалищі поблизу Львова, яку розслідує Львівська обласна прокуратура.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 320

Громадське Інтернет - ТБ

Допомогти проекту Прес-клуб ГІТ

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Кооперація ЗМІ у Тернополі

Рубрика: Політика

Ювілейний фестиваль "Молода Галичина"-2017

Рубрика: Культура

Небанківські фінансові установи України очима споживача

Рубрика: Економіка

Сміттєва війна у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

«Міс Львів-2017»: учасниці і організатори

Рубрика: Культура

Всі відео розділу